Europarlementariër Manders blijft nog op post voor 50PLUS
BRUSSEL (ANP) - Europarlementariër Toine Manders blijft vooralsnog in het Europees Parlement voor 50PLUS. "Ik heb een verantwoordelijkheid naar mijn kiezers toe, met extra aandacht voor Brabant en ouderen", zegt hij naar aanleiding van het vertrek van ex-lijsttrekker Henk Krol. "Ik doe voorlopig even niks en wacht tot het stof is neergedaald. Maar ik ben niet blij met de situatie."
Krol maakte zondag bekend dat hij 50PLUS verlaat en een nieuwe partij opricht, Partij voor de Toekomst. "Henk is al heel lang een goede vriend maar ik neem voor juni geen besluit. Ik heb tot het eind van het jaar mijn contributie betaald", grapt Manders. Hij zegt Krol nog niet te hebben gesproken sinds die het nieuws bekendmaakte.
"Ik heb een hond gekocht, dus ik ga veel wandelen en goed nadenken over de toekomst", aldus Manders. "Nee hoor, ik heb geen hond, dat is een grapje." Krol staat bekend als groot hondenliefhebber.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - GroenLinks en D66 groeien in Nijmegen, blijkt uit de voorlopige uitslag die de ANP Verkiezingsdienst heeft gemeld. GroenLinks gaat van 9 naar 11 zetels, D66 van 6 naar 7.
25 minuten geledenALMERE (ANP) - In Almere winnen Forum voor Democratie en JA21 bij de gemeenteraadsverkiezingen, blijkt uit de voorlopige uitslag van de Verkiezingsdienst van het ANP. FVD gaat van 2 naar 4, en JA21 komt met 4 zetels nieuw in de raad. In 2022 deed de pas opgerichte partij nog niet mee. De PVV verliest en gaat van 5 naar 4.
27 minuten geledenUTRECHT (ANP) - GroenLinks-PvdA heeft in Utrecht 14 zetels gekregen. Daarmee is de fusiepartij de grootste partij. Dat blijkt uit de voorlopige uitslag gemeld door de ANP Verkiezingsdienst. Sinds 2022 bezetten de partijen samen 13 zetels.
29 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - GroenLinks-PvdA is met 13 zetels de grootste partij geworden in Eindhoven. Dat blijkt uit de voorlopige uitslag, gemeld aan de ANP Verkiezingsdienst. Bij de vorige gemeenteraadsverkiezingen waren de partijen samen goed voor 14 zetels. CDA wint 3 zetels en komt uit op 9.
48 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - In Groningen heeft GroenLinks-PvdA 2 zetels verloren in de gemeenteraad. De partij gaat van 15 naar 13 zetels maar blijft veruit de grootste.
51 minuten geledenAMERSFOORT (ANP) - Het stemt SP-leider Jimmy Dijk "hoopvol" dat zijn partij in nieuwe gemeenten in de raad komt. Hij ziet ten opzichte van het percentage dat bij de Tweede Kamerverkiezingen op de SP stemde een "forse winst".
53 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het lijkt erop dat Leefbaar Rotterdam opnieuw de grootste fractie wordt in de Rotterdamse gemeenteraad. Na het tellen van ongeveer 70 procent van de stemmen staat de partij op 11 zetels. Dat is 1 zetel meer dan vier jaar geleden. Ook GroenLinks/PvdA krijgt 11 zetels, maar met een kleiner aantal stemmen.
55 minuten geleden