Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europarlementariër GL-PvdA: stop speculatie op woningmarkt

Europarlementariër GL-PvdA: stop speculatie op woningmarkt

STRAATSBURG (ANP) - De Nederlandse Europarlementariër Marit Maij (GroenLinks-PvdA) vindt dat er in de strijd tegen het tekort aan betaalbare woningen een einde moet komen aan speculatie op de woningmarkt. Daarvoor gaat ze zich hardmaken in de nieuwe commissie voor betaalbare woningen van het Europees Parlement die woensdag in Straatsburg officieel van start gaat.

Huisvesting is in eerste instantie de verantwoordelijkheid van de EU-lidstaten zelf, maar Europa kan volgens Maij een aantal maatregelen nemen om huurders te helpen en te beschermen. Naast "een spaak tussen de wielen steken van malafide investeerders" wil ze een verbod op huurverhogingen als huizen niet beter worden geïsoleerd. Europa kan daarnaast bouwregels voor sociale huurwoningen versoepelen, wil Maij.

In heel Europa is een groot tekort aan betaalbare woningen, zegt de Europarlementariër. Alleen al in Nederland zijn 400.000 huishoudens op zoek naar betaalbare woonruimte. Jongeren maken zich volgens haar grote zorgen dat ze later geen huis kunnen krijgen. "Dit probleem is te groot om over te laten aan alleen afzonderlijke landen. We hebben grof geschut nodig", zegt Maij.

Vanwege de wooncrisis in de EU heeft de Europese Commissie voor het eerst een speciale Eurocommissaris belast met huisvesting, de Deen Dan Jørgensen. "Mensen worstelen om een betaalbaar huis te vinden", zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen bij haar herbenoeming medio juli.

Minister Mona Keijzer (Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening) heeft vorige week in Brussel gepleit voor het versoepelen van Europese regels bij woningnood.

Meer uit Politiek

Jetten ontmoet oppositieleider en Nobelprijswinnaar Machado

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft de Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnaar María Corina Machado ontvangen op zijn ministerie. Zij won vorig jaar de Nobelprijs voor de Vrede.

3 uur geleden
PVV steunt reparatiewet niet die nodig is voor asielwetten Faber

DEN HAAG (ANP) - De PVV geeft geen steun aan de reparatiewet die in de Eerste Kamer nodig is voor een meerderheid voor de asielplannen van het vorige kabinet. Dat schrijft PVV-senator Alexander van Hattem op X. De 'reparatie' was bedoeld om een van de twee asielwetten van voormalig PVV-minister Marjolein Faber minder streng te maken voor wie hulp biedt aan mensen die hier illegaal verblijven. Maar daar wil de PVV-fractie in de senaat niet aan, aldus Van Hattem.

4 uur geleden
Berendsen bespreekt missie in Straat van Hormuz met Rubio

WASHINGTON (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) heeft dinsdag met zijn Amerikaanse collega Marco Rubio gesproken over de inzet van een aantal Europese en Aziatische landen om de Straat van Hormuz te beschermen. Daarbij is wel benadrukt dat er eerst een einde aan de vijandelijkheden moet komen, zei Berendsen na afloop van het gesprek tegen media.

20 uur geleden
Jetten geeft nog niets prijs over verzachten gevolgen Iran-oorlog

LONDEN (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) wil nog niets zeggen over mogelijke maatregelen die het kabinet voorbereidt om de gevolgen van de oorlog in Iran voor Nederlanders te verzachten. Er lijken maatregelen voor honderden miljoenen euro's te worden voorbereid, maar Jetten zei dat de plannen eerst nog besproken moeten worden in de ministerraad.

21 uur geleden
Van Weel over in brand steken man in rolstoel: alle grenzen over

DEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel van Justitie en Veiligheid heeft geschrokken gereageerd op het nieuws dat een man in een elektrische rolstoel in Utrecht in brand is gestoken. "Dit gaat alle grenzen over."

23 uur geleden
CDA 'gaat rustig kauwen' op asielwetten na debat in Eerste Kamer

DEN HAAG (ANP) - Het CDA "gaat rustig kauwen" op de asielwetten waar de Eerste Kamer maandag en dinsdag over heeft gedebatteerd. De partij bezit de sleutel tot een meerderheid voor de wetten, maar senator Madeleine van Toorenburg wilde dinsdag nog niet prijsgeven of haar fractie voor gaat stemmen. De stemming is volgende week.

23 uur geleden
Kabinet wil voorzichtig de knip trekken voor gevolgen Iran-oorlog

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet lijkt bereid honderden miljoenen euro's uit te trekken voor maatregelen om de gevolgen van de oorlog in Iran voor burgers en bedrijven te verzachten. Hoeveel precies, is volgens ingewijden nog niet te zeggen omdat het pakket nog "volop in beweging" is.

1 dag geleden