Europarlement wil dat leden tijdens zwangerschapsverlof stemmen
BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement wil dat Europarlementariërs tijdens een zwangerschapsverlof via een collega kunnen stemmen. Vrouwen mogen hun volmacht afgeven drie maanden voor en zes maanden na de bevalling. Dit voorstel is donderdag met 605 stemmen voor door het Europees Parlement aangenomen. De kieswet van de EU moet nu worden aangepast.
Dertig Europarlementariërs stemden tegen en vijf onthielden zich van stemming. Het Europees Parlement kent geen vervangingsregeling zoals de Tweede Kamer die wel heeft. Nu kunnen Europarlementariërs tijdens hun zwangerschapsverlof maandenlang niet stemmen.
Parlementsvoorzitter Roberta Metsola is "trots" dat het parlement voor "dit baanbrekende voorstel" heeft gestemd.
"Als politicus en vrouw kan ik alleen maar hopen dat de lidstaten het met ons eens zullen zijn dat de modernisering van onze stemregels lang op zich laat wachten", zei ze. "Geen enkele vrouw zou moeten kiezen tussen het dienen van haar kiezers en het krijgen van kinderen."
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Wereldwijd sterven steeds meer mensen door blootstelling aan extreem hoge temperaturen. Als doodsoorzaak is hitte in dezelfde orde van grootte beland als hiv en malaria, zo maakt het jaarlijkse Lancet Countdown-rapport duidelijk. De wetenschappers die het hebben opgesteld, vinden dat klimaatverandering officieel moet worden uitgeroepen tot wereldwijde gezondheidscrisis.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische oppositieleider Gadi Eisenkot heeft premier Benjamin Netanyahu gewaarschuwd de nationale veiligheid niet te misbruiken voor politiek gewin. Dat meldt onder meer The Times of Israel op basis van diens uitspraken op het hoofdkantoor van zijn partij Yashar.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De opkomst bij de Israëlische parlementsverkiezingen is uitgekomen op 77,7 procent, de hoogste sinds 1999. Dat maakte de kiescommissie bekend nadat de stembussen dinsdagavond werden gesloten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - De Verenigde Staten zijn van plan de Braziliaanse senator en presidentszoon Flávio Bolsonaro en zijn familie een visum te verlenen. Dat meldt persbureau Reuters op gezag van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, dat niet wilde bevestigen of de Bolsonaro's inderdaad onderweg zijn naar de VS, zoals Braziliaanse media dinsdag eerder schreven.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische oppositieleider Gadi Eisenkot noemt de voorlopige exitpolls van de parlementsverkiezingen een bewijs van 's lands wantrouwen in premier Benjamin Netanyahu. Rond 21.00 uur Nederlandse tijd wezen de eerste exitpolls erop dat Netanyahu's Likoed-partij de grootste lijkt te worden, maar dat het oppositieblok desondanks nipt aan kop gaat.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het oppositieblok onder leiding van Gadi Eisenkot lijkt op meer zetels te kunnen rekenen dan Netanyahu's coalitie, volgens de exitpolls. Netanyahu's partij zou wel de grootste worden. Een duidelijke verkiezingswinnaar is er nog niet volgens de eerste exitpolls.
5 uur geledenBRASILIA (ANP/BLOOMBERG) - Brazilië stelt een onderzoek in naar mogelijke illegale buitenlandse financiering van de presidentscampagne van senator Flávio Bolsonaro, die zondag de verkiezingen verloor. Een rechter heeft de federale politie die opdracht gegeven. Het onderzoek richt zich onder meer op financiering door een groep die banden heeft met de Amerikaanse vicepresident JD Vance.
6 uur geleden