Europarlement: regering Venezuela is onwettig
STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement veroordeelt de "onwettige poging" van de Venezolaanse president Nicolás Maduro om "met geweld aan de macht te blijven". Zijn regering is daarmee onwettig, zo stelt het Europees Parlement in een donderdag aangenomen verklaring. Het arrestatiebevel tegen oppositieleider Edmundo González Urrutia moet worden ingetrokken, eist het parlement. Dat bevel is volgens het parlement onterecht.
Eerder al erkende het Europees Parlement González Urrutia als de legitieme winnaar van de presidentsverkiezingen. Op 10 januari, de dag dat Maduro werd geïnaugureerd, zei ook EU-buitenlandchef Kaja Kallas dat hij niet de legitimiteit van een democratisch gekozen president heeft. Diezelfde dag breidden de EU-lidstaten de sancties tegen Venezuela uit en verlengden ze die.
Het Europees Parlement juicht dat toe, maar vindt dat er meer sancties tegen meer mensen moeten komen, onder wie tegen Maduro zelf en zijn directe kring.
De resolutie werd aangenomen met 374 stemmen voor, 53 tegen en 163 onthoudingen.
Meer uit Buitenland
CAPE CANAVERAL (ANP) - De astronauten van de Artemis II-ruimtemissie maken zich klaar voor hun terugkeer naar de aarde. Ze zijn al meer dan halverwege de terugreis en landen naar verwachting in de nacht van vrijdag op zaterdag in zee, voor de kust van San Diego.
3 minuten geledenARLINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie is opnieuw teruggefloten in een poging de mediatoegang tot het Pentagon in te perken. Eerder werden pogingen daartoe al gezien als ongrondwettelijk en had een rechter opgedragen enkele journalisten van The New York Times weer een accreditatie te verlenen.
8 minuten geledenPHILADELPHIA (ANP) - Hiphop-pionier en rapper Afrika Bambaataa is donderdag overleden op 68-jarige leeftijd. Volgens entertainmentwebsite TMZ, die het nieuws als eerste meldde, overleed hij in Philadelphia aan de gevolgen van prostaatkanker. Zijn management heeft zijn overlijden bevestigd.
40 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Slachtoffers van zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben zich tegen het voorstel van first lady Melania Trump gekeerd om in het Congres onder ede over hun ervaringen te vertellen. Dat meldt de BBC.
59 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
10 uur geleden