Europarlement: regering Venezuela is onwettig
STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement veroordeelt de "onwettige poging" van de Venezolaanse president Nicolás Maduro om "met geweld aan de macht te blijven". Zijn regering is daarmee onwettig, zo stelt het Europees Parlement in een donderdag aangenomen verklaring. Het arrestatiebevel tegen oppositieleider Edmundo González Urrutia moet worden ingetrokken, eist het parlement. Dat bevel is volgens het parlement onterecht.
Eerder al erkende het Europees Parlement González Urrutia als de legitieme winnaar van de presidentsverkiezingen. Op 10 januari, de dag dat Maduro werd geïnaugureerd, zei ook EU-buitenlandchef Kaja Kallas dat hij niet de legitimiteit van een democratisch gekozen president heeft. Diezelfde dag breidden de EU-lidstaten de sancties tegen Venezuela uit en verlengden ze die.
Het Europees Parlement juicht dat toe, maar vindt dat er meer sancties tegen meer mensen moeten komen, onder wie tegen Maduro zelf en zijn directe kring.
De resolutie werd aangenomen met 374 stemmen voor, 53 tegen en 163 onthoudingen.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/RTR) - Ex-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini treedt af als rector van het Europacollege in Brugge vanwege een onderzoek naar fraude bij een opleiding van jonge diplomaten. Zij en twee anderen werden eerder deze week aangehouden voor een fraudeonderzoek over de aanbesteding van de opleiding aan het Europacollege.
3 minuten geledenBAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Irak zegt een lijst met organisaties die het land ziet als terroristisch te herzien. Eerder op donderdag werd bekend dat in de staatscourant stond dat Bagdad onder meer het Libanese Hezbollah en de Jemenitische Houthi's als zodanig had aangemerkt. Banktegoeden van die door Iran gesteunde organisaties zouden zijn bevroren. De publicatie zou een conceptversie zijn, die al afgelopen maand per abuis werd gepubliceerd.
19 minuten geledenBERLIJN/MOSKOU (ANP/RTR) - Bondskanselier Friedrich Merz heeft een bezoek aan Noorwegen afgezegd en gaat vrijdag dineren met voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en premier van België Bart De Wever.
45 minuten geledenNEW YORK (ANP) - The New York Times begint een procedure tegen het Pentagon, dat de Amerikaanse grondwet zou schenden met een reeks beperkingen voor journalisten in het defensiedepartement. Dat heeft recent verslaggevers opgedragen een verklaring van ruim twintig pagina's te ondertekenen waarin hun werkzaamheden worden beperkt.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse en Noorse marine gaan samen een vloot vormen om de toegang tot de Noordzee te bewaken tegen Russische onderzeeboten. De wateren tussen Groenland, IJsland en Schotland zijn cruciaal voor de aanvoer van Amerikaanse versterkingen en er liggen belangrijke verbindingskabels en pijpleidingen.
1 uur geledenKHERSON (ANP/RTR) - Een warmte- en elektriciteitscentrale in de Oekraïense stad Kherson kan geen energie leveren door Russische aanvallen. Daardoor zitten circa 40.500 mensen zonder verwarming, meldt de lokale overheid.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - De Indiase Sarwagya Singh Kushwaha is met drie jaar, zeven maanden en twintig dagen de jongste schaakspeler ooit om een FIDE-score te krijgen. Die telling geeft de sterkte van schaakspelers aan. Om een score te krijgen, moet een schaakspeler minstens één speler verslaan die al een FIDE-score heeft.
2 uur geleden