Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europarlement: regering Venezuela is onwettig

Europarlement: regering Venezuela is onwettig

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement veroordeelt de "onwettige poging" van de Venezolaanse president Nicolás Maduro om "met geweld aan de macht te blijven". Zijn regering is daarmee onwettig, zo stelt het Europees Parlement in een donderdag aangenomen verklaring. Het arrestatiebevel tegen oppositieleider Edmundo González Urrutia moet worden ingetrokken, eist het parlement. Dat bevel is volgens het parlement onterecht.

Eerder al erkende het Europees Parlement González Urrutia als de legitieme winnaar van de presidentsverkiezingen. Op 10 januari, de dag dat Maduro werd geïnaugureerd, zei ook EU-buitenlandchef Kaja Kallas dat hij niet de legitimiteit van een democratisch gekozen president heeft. Diezelfde dag breidden de EU-lidstaten de sancties tegen Venezuela uit en verlengden ze die.

Het Europees Parlement juicht dat toe, maar vindt dat er meer sancties tegen meer mensen moeten komen, onder wie tegen Maduro zelf en zijn directe kring.

De resolutie werd aangenomen met 374 stemmen voor, 53 tegen en 163 onthoudingen.

Meer uit Buitenland

Rook bij luchthaven hoofdstad Saudi-Arabië na waarschuwingen

RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Bij de internationale luchthaven van de Saudische hoofdstad Riyad is zaterdag grote rookontwikkeling te zien. Dat gebeurde nadat eerder alarm was geslagen vanwege mogelijke aanvallen. Onduidelijk is wat precies is voorgevallen.

16 minuten geleden
NAVO blij met overeenkomst over Groenland

BRUSSEL (ANP) - De NAVO heeft positief gereageerd op de aankondiging dat de Verenigde Staten, Denemarken en Groenland binnenkort een overeenkomst gaan tekenen. "Het Arctisch gebied en de Noord-Atlantische Oceaan zijn essentieel voor onze collectieve veiligheid, en dit akkoord zal bijdragen aan het bevorderen van de veiligheid, stabiliteit en samenwerking in deze cruciale regio", laat een woordvoerster weten.

2 uur geleden
Mogelijke cyberaanval gemeld bij stembureaus in Moskou

MOSKOU (ANP) - Een mogelijke cyberaanval heeft het stemmen in Moskou ontregeld tijdens de Russische parlementsverkiezingen. De problemen met stemmachines konden binnen twintig minuten worden opgelost, claimde het hoofd van de kiescommissie in de stad volgens persbureau TASS.

2 uur geleden
Denemarken: deal over Groenland goed voor veiligheid

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Een bindende overeenkomst over de veiligheid van Groenland kan de veiligheid in het Arctische gebied verder versterken. Dat stelde de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen nadat de Amerikaanse president Trump melding had gemaakt van een verregaande deal over Groenland.

3 uur geleden
Brussel betreurt dat Palestijnse gezanten niet naar VN-top mogen

BRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel betreurt dat Palestijnse gezanten van de Verenigde Staten niet naar de aankomende VN-top in New York mogen. De EU-buitenlanddienst wil graag dat de Amerikaanse autoriteiten terugkomen op dat besluit, zegt een woordvoerder.

3 uur geleden
Betogers vormen menselijke keten rond Kennedy Center

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Betogers hebben in Washington een menselijke keten gevormd rond het Kennedy Center. Aan de actie bij het beroemde culturele centrum deden volgens Amerikaanse media honderden mensen mee.

5 uur geleden
Zelensky bedankt Trump en Congres voor nieuwe sancties Rusland

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor het ondertekenen van een wet die voorziet in sancties tegen Rusland. Trump tekende de wet vrijdag nadat het Huis van Afgevaardigden eerder in de week akkoord was gegaan.

12 uur geleden