Europarlement: regering Venezuela is onwettig
STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement veroordeelt de "onwettige poging" van de Venezolaanse president Nicolás Maduro om "met geweld aan de macht te blijven". Zijn regering is daarmee onwettig, zo stelt het Europees Parlement in een donderdag aangenomen verklaring. Het arrestatiebevel tegen oppositieleider Edmundo González Urrutia moet worden ingetrokken, eist het parlement. Dat bevel is volgens het parlement onterecht.
Eerder al erkende het Europees Parlement González Urrutia als de legitieme winnaar van de presidentsverkiezingen. Op 10 januari, de dag dat Maduro werd geïnaugureerd, zei ook EU-buitenlandchef Kaja Kallas dat hij niet de legitimiteit van een democratisch gekozen president heeft. Diezelfde dag breidden de EU-lidstaten de sancties tegen Venezuela uit en verlengden ze die.
Het Europees Parlement juicht dat toe, maar vindt dat er meer sancties tegen meer mensen moeten komen, onder wie tegen Maduro zelf en zijn directe kring.
De resolutie werd aangenomen met 374 stemmen voor, 53 tegen en 163 onthoudingen.
Meer uit Buitenland
LAS VEGAS (ANP) - Voormalig bendelid Duane 'Keffe D' Davis is schuldig bevonden aan moord op de Amerikaanse hiphoplegende Tupac Shakur in 1996. Dat melden diverse Amerikaanse media, waaronder CNN. Tupac werd destijds volgens aanklagers "uit wraak" neergeschoten vanuit een voorbijrijdende witte Cadillac. Hij was 25 jaar oud en bevond zich op het hoogtepunt van zijn populariteit.
40 minuten geledenGAZA-STAD (ANP) - Volgens Palestijnse gezondheidsfunctionarissen zijn bij twee Israëlische luchtaanvallen in de Gazastrook zeker vijf mensen om het leven gekomen. Beide aanvallen waren in Gaza-Stad. Het Israëlische leger stelde dat de twee aanvallen gericht waren op Hamas-strijders.
41 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van het Leger, Dan Driscoll, heeft zijn ontslag ingediend bij president Donald Trump na maanden van spanningen met minister van Defensie Pete Hegseth. Dat bevestigt Witte Huis-woordvoerster Anna Kelly, nadat de Wall Street Journal Driscolls opstappen eerder op gezag van ingewijden naar buiten bracht.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De politie van New York heeft een vrouw neergeschoten op Times Square, in het hart van Manhattan. Dat melden diverse Amerikaanse media, waaronder ABC7 News.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump mag doorgaan met de bouw van zijn balzaal bij het Witte Huis zolang de zaak daarover loopt. Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft maandag een tijdelijke bouwstop, opgelegd door een lagere rechter, geschorst.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse oud-premier Édouard Balladur is op 97-jarige leeftijd overleden in Parijs. Dat meldt persbureau AFP op gezag van de familie.
6 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Zweden koopt vier fregatten van de Franse Naval Group, voor 4,3 miljard euro. Maandag werd tijdens een ceremonie in Stockholm het koopcontract ondertekend, in bijzijn van de Zweedse premier Ulf Kristersson en de Franse president Emmanuel Macron.
8 uur geleden