Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europarlement omarmt Europese natuurherstelwet

Europarlement omarmt Europese natuurherstelwet

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft de natuurherstelwet van voormalig Eurocommissaris Frans Timmermans goedgekeurd.

In de onderhandelingen tussen de EU-landen en het Europees Parlement was er al veel afgezwakt van het oorspronkelijke voorstel van Timmermans. Europarlementariërs van de centrumrechtse Europese Volkspartij, de groep waarin ook het CDA zit, riepen aan de vooravond van de stemming nog op om het voorstel weg te stemmen. Zij wilden tegemoetkomen aan protesterende boeren. De Europese Volkspartij is de grootste fractie in het Europarlement. Maar een meerderheid van het Europees Parlement stemde alsnog voor.

Het was door de oproep van de grootste fractie een spannende stemming. Na afloop vlogen voorstanders van de wet elkaar in de armen van opluchting. Ook Europarlementariër Mohammed Chahim (PvdA) reageert opgetogen. "Boeren en natuur staan niet tegenover elkaar, maar kunnen hand in hand gaan. Boeren verdienen een eerlijke prijs voor hun producten, zoals de natuur een eerlijke kans moet krijgen te herstellen, om de wereld leefbaar te houden. Het zijn de grote agro-industrieën die aangepakt moeten worden."

Staat Natura 2000-gebieden

Europarlementslid Bert-Jan Ruissen (SGP) wilde de natuurherstelwet juist verwerpen. Hij noemt dit een "erg ongelukkig besluit" dat "ons platteland op slot zet".

Aanleiding voor de natuurherstelwet was de vaststelling dat de Europese natuur er slecht aan toe is. Van de speciale Europese beschermde gebieden, de zogenoemde Natura 2000-gebieden, is meer dan 80 procent niet in goede staat. Volgens de nieuwe wet moeten de lidstaten voor 2030 maatregelen doorvoeren om 30 procent van de Europese natuurgebieden te herstellen en voor 2050 90 procent om zo de planten- en dierenwereld in Europa te beschermen. In het compromisvoorstel dat er nu door is, staan handreikingen voor dichtbevolkte gebieden in onder meer Nederland. Ook krijgen lidstaten meer vrijheid om zelf in te vullen hoe en in welk natuurgebied ze de doelstellingen waarmaken.

Bekrachtiging rest

Nu moet de wet alleen nog officieel worden bekrachtigd door de EU-lidstaten. Die hadden eerder op onderhandelaarsniveau al ingestemd met de plannen.

Meer uit Buitenland

Amerikaanse topfiguur spreekt Russen in Abu Dhabi over Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een topman van het Amerikaanse ministerie van Defensie, Dan Driscoll, spreekt in Abu Dhabi met een Russische delegatie over de voortgang van het vredesplan van president Donald Trump voor Oekraïne. Volgens anonieme bronnen in Washington sprak hij maandag met Russen en wordt dinsdag verder gepraat.

15 minuten geleden
Taliban: doden door Pakistaanse luchtaanval op Afghanistan

KABUL (ANP) - Bij Pakistaanse luchtaanvallen op buurland Afghanistan zijn in de nacht van maandag op dinsdag zeker tien mensen gedood. Dat zegt een woordvoerder van de Taliban dinsdag op X. Onder de doden waren volgens woordvoerder Zabihullah Mujahid negen kinderen. Zij kwamen om het leven bij een luchtaanval op een huis van een burger in de provincie Khost.

3 uur geleden
Slachtoffers door Oekraïense aanvallen op Rusland

TAGANROG (ANP) - Dinsdagochtend vroeg heeft Oekraïne verschillende luchtaanvallen uitgevoerd op Rusland. In de stad Taganrog in de regio Rostov viel een dode en raakten drie anderen gewond. Dat meldt de burgemeester van Taganrog, Svetlana Kambulova.

3 uur geleden
Hoekstra: klimaattop mogelijk op andere manier organiseren

DEN HAAG (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) zou graag zien dat klimaattoppen in de toekomst op een andere manier worden vormgegeven. In een interview met De Telegraaf laat de hoofdonderhandelaar van de EU dinsdag weten dat hij er na de klimaattop in Belém "steeds meer van overtuigd is dat we ons moeten afvragen of we dit op deze manier moeten blijven organiseren".

4 uur geleden
Venezuela wil dat maatschappijen vluchten hervatten

CARACAS (ANP) - Internationale luchtvaartmaatschappijen moeten binnen 48 uur hun vluchten naar Venezuela hervatten, anders riskeren ze hun vliegvergunning te verliezen. Daarvoor waarschuwde Venezuela's luchtvaartinstituut maandag.

4 uur geleden
Grote Russische droneaanval op Kyiv

KYIV (ANP) - Russische drones hebben in de nacht van maandag op dinsdag de Oekraïense hoofdstad Kyiv bestookt. Bij de aanval is zeker een woongebouw geraakt, meldt de burgemeester van Kyiv, Vitali Klytsjko, op Telegram. Het gebouw ligt in het stadscentrum.

5 uur geleden
NASA vermindert aantal bemande vluchten Starliner

WASHINGTON (ANP) - NASA heeft maandag aangekondigd dat het aantal astronautenmissies onder Boeing's Starliner-contract wordt teruggeschroefd. Het programma kampt met technische problemen en loopt achter op SpaceX van Elon Musk. De volgende missie van het ruimtevaartuig naar het internationale ruimtestation ISS zal zonder bemanning vliegen.

6 uur geleden