Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europarlement eist sancties tegen Noord-Korea om hulp aan Rusland

Europarlement eist sancties tegen Noord-Korea om hulp aan Rusland

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil dat EU-lidstaten meer sancties opleggen aan Noord-Korea vanwege de steun van het land in de Russische oorlog tegen Oekraïne. Om diezelfde reden moeten de sancties tegen Iran en Belarus worden uitgebreid en aangescherpt.

Chinese bedrijven die de Russische defensie- en veiligheidssector rechtstreeks steunen, moeten wat het Europees Parlement betreft aan de EU-sanctielijst worden toegevoegd.

Het parlement maakt zich grote zorgen over de oorlog in Oekraïne. Het dringt er bij de internationale gemeenschap op aan "snel en resoluut actie te ondernemen om deze alarmerende escalatie aan te pakken", staat in een donderdag aangenomen verklaring.

De internationale gemeenschap moet daarnaast intensiever samenwerken om wapentransporten van Noord-Korea naar Rusland te voorkomen.

Meer uit Buitenland

Kremlin noemt het nog te vroeg voor vervolggesprekken Kyiv en VS

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin noemt het nog te vroeg voor concrete afspraken voor een vervolg aan de vredesonderhandelingen met Oekraïne en de Verenigde Staten. Dat zei Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov maandag in reactie op vragen van journalisten over het bezoek van het Amerikaanse onderhandelingsteam aan eerst Moskou en vervolgens Kyiv. Hij voegde eraan toe nog geen details te hebben gehoord over de besprekingen tussen de VS en Oekraïne van zondag in Kyiv.

10 minuten geleden
VN eist verantwoording na 23 doden in vreemdelingendetentie VS

GENÈVE (ANP/AFP/RTR) - VN-mensenrechtencommissaris Volker Türk eist verantwoording van Washington voor het toenemende aantal sterfgevallen in vreemdelingendetentie in de Verenigde Staten. Dit zei hij maandag aan het begin van de VN-Mensenrechtenraad in Genève. Sinds juni zijn er vier mensen omgekomen in Amerikaanse vreemdelingendetentie. In 2026 waren dat er tot nu toe 23.

11 minuten geleden
2000 minderjarigen in Ceuta geïdentificeerd, moeten snel terug

CEUTA (ANP) - De Spaanse autoriteiten in Ceuta hebben 2000 minderjarige migranten geïdentificeerd, meldt persbureau EFE. Het is de bedoeling dat deze jongeren "met prioriteit" worden teruggestuurd naar hun land van herkomst om herenigd te worden met hun families.

35 minuten geleden
Drukte in Belgrado voor begrafenis van Mladić

BELGRADO (ANP/AFP/RTR) - In het Servische Belgrado is drukte ontstaan in aanloop naar de begrafenis van de veroordeelde oorlogsmisdadiger Ratko Mladić. Verslaggevers spreken van duizenden mensen die zijn samengekomen bij de kerk waar Mladić ligt opgebaard, om daar een laatste eer te bewijzen. Enkelen van hen verwijzen expliciet naar zijn oorlogsverleden.

1 uur geleden
Duitse minister vergelijkt gevaar AfD met Russische drones

FRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt heeft na de verkiezingsoverwinning van Alternative für Deutschland gezegd dat de vrijheid in het land onder druk staat. Hij vergeleek het gevaar dat in die rechtsradicale partij schuilt met de Russische drones die de laatste tijd opduiken in het Duitse luchtruim.

1 uur geleden
AfD wil ook 40 procent halen bij volgende landelijke verkiezing

MAGDEBURG (ANP) - De rechts-radicale partij Alternative für Deutschland wil na de verkiezingsoverwinning in Saksen-Anhalt doorpakken en ook landelijk de grootste worden. Co-partijleider Alice Weidel sprak het doel uit om bij de volgende bondsdagverkiezingen minstens 40 procent van de stemmen te halen.

2 uur geleden
Eerste verkeersbrug tussen Noord-Korea en Rusland geopend

MOSKOU (ANP/RTR) - De eerste verkeersbrug tussen Noord-Korea en Rusland is maandag ceremonieel geopend. Volgens het Russische staatspersbureau TASS is het een teken dat de relatie tussen de twee landen sterker wordt.

2 uur geleden