Europapa in één dag 1,2 miljoen Nederlandse streams op Spotify
DEN HAAG (ANP) - Het nummer Europapa van Joost Klein is vrijdag in Nederland meer dan 1,2 miljoen keer gestreamd. Dat blijkt uit de openbare cijfers van streamingdienst Spotify. Hiermee heeft Joost Klein mogelijk een nieuw record gevestigd. Het record stond de afgelopen jaren op naam van Duncan Laurence.
Klein presenteerde het lied donderdagmiddag in De Avondshow met Arjen Lubach. Donderdagavond werd het nummer al ruim een half miljoen keer gestreamd. Ook dit zijn cijfers die zelden worden gehaald op Spotify door Nederlandse songs. Vrijdag was de eerste volledige dag dat Europapa te beluisteren was op Spotify. Arcade van Duncan Laurence behaalde ruim 1 miljoen streams op de dag na zijn overwinning op het Eurovisie Songfestival in mei 2019.
Het communicatiebureau dat Spotify in Nederland vertegenwoordigt, zegt na het weekend pas te kunnen zeggen of Joost Klein een nieuw record heeft gevestigd. Europapa doet het niet alleen in Nederland opvallend goed. Wereldwijd staat het lied nu met ruim 1,6 miljoen streams in één etmaal op plek 104 van de meest beluisterde songs in de wereld. In onder meer België en Oostenrijk wordt Europapa ook goed beluisterd.
Outro
Niet alleen het lied zelf, maar ook het 'stille outro' van het nummer waarin Joost Klein vertelt over zijn overleden ouders doet het goed op Spotify. Met ruim 337.000 streams stond dit deel van het lied vrijdag op de tweede plek van meest beluisterde Spotify-fragmenten. Ook op YouTube wordt de clip van Europapa veel bekeken. Hier gaat het aantal views bijna twee dagen na de lancering van het lied al richting de vier miljoen.
Het Eurovisie Songfestival vindt dit jaar plaats van 7 tot en met 11 mei in het Zweedse Malmö. Klein vertegenwoordigt Nederland in de tweede halve finale, op 9 mei.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De AIVD en MIVD hebben vorig jaar opnieuw meer informatie in het geheim opgehaald. In 2025 kreeg de instantie die zulke aanvragen van de inlichtingendiensten moet beoordelen 4615 verzoeken, 4 procent meer dan het jaar ervoor. Het gaat dan bijvoorbeeld om het indringen in telefoons of het afluisteren van gesprekken.
14 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het gesprek dat premier Rob Jetten met de Amerikaanse president Donald Trump heeft gehad was "te kort om elkaar te overtuigen, maar wel lang genoeg om wat beter begrip te krijgen van elkaars positie", zei Jetten na afloop.
2 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - Het station in Roosendaal is weer vrijgegeven, nadat maandagavond in een treinstel een verdacht pakket was gevonden. De politie laat weten dat het pakket in beslag is genomen en verder wordt onderzocht.
10 uur geledenDRONTEN (ANP) - Een 36-jarige man uit Dronten die sinds twee jaar vermist wordt, is vermoedelijk slachtoffer geworden van een misdrijf. Dat laat de politie weten, omdat duidelijk is geworden dat Marc Jaskulski op de dag van zijn verdwijning via homodatingapp Grindr een afspraak had met iemand in het Roggebotsebos.
10 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - Het station in Roosendaal is ontruimd vanwege een verdacht pakket. De politie doet onderzoek. De NS meldt op zijn website dat er geen treinen rijden langs het station.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - "Ik kan niet meer op de staat vertrouwen", zei Inez Weski (71) maandag aan het slot van haar proces. "De advocaat opereert kennelijk al langer buiten de bescherming van de wet."
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een gevangenisstraf van zeventien jaar en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Timothy B. voor de moord op zijn 52-jarige moeder in zijn woning in Landsmeer en het wegmaken van haar onderbenen. De afgezaagde lichaamsdelen zijn nog niet teruggevonden, bleek maandag tijdens de strafzaak in de rechtbank in Amsterdam.
16 uur geleden