Europapa in één dag 1,2 miljoen Nederlandse streams op Spotify
DEN HAAG (ANP) - Het nummer Europapa van Joost Klein is vrijdag in Nederland meer dan 1,2 miljoen keer gestreamd. Dat blijkt uit de openbare cijfers van streamingdienst Spotify. Hiermee heeft Joost Klein mogelijk een nieuw record gevestigd. Het record stond de afgelopen jaren op naam van Duncan Laurence.
Klein presenteerde het lied donderdagmiddag in De Avondshow met Arjen Lubach. Donderdagavond werd het nummer al ruim een half miljoen keer gestreamd. Ook dit zijn cijfers die zelden worden gehaald op Spotify door Nederlandse songs. Vrijdag was de eerste volledige dag dat Europapa te beluisteren was op Spotify. Arcade van Duncan Laurence behaalde ruim 1 miljoen streams op de dag na zijn overwinning op het Eurovisie Songfestival in mei 2019.
Het communicatiebureau dat Spotify in Nederland vertegenwoordigt, zegt na het weekend pas te kunnen zeggen of Joost Klein een nieuw record heeft gevestigd. Europapa doet het niet alleen in Nederland opvallend goed. Wereldwijd staat het lied nu met ruim 1,6 miljoen streams in één etmaal op plek 104 van de meest beluisterde songs in de wereld. In onder meer België en Oostenrijk wordt Europapa ook goed beluisterd.
Outro
Niet alleen het lied zelf, maar ook het 'stille outro' van het nummer waarin Joost Klein vertelt over zijn overleden ouders doet het goed op Spotify. Met ruim 337.000 streams stond dit deel van het lied vrijdag op de tweede plek van meest beluisterde Spotify-fragmenten. Ook op YouTube wordt de clip van Europapa veel bekeken. Hier gaat het aantal views bijna twee dagen na de lancering van het lied al richting de vier miljoen.
Het Eurovisie Songfestival vindt dit jaar plaats van 7 tot en met 11 mei in het Zweedse Malmö. Klein vertegenwoordigt Nederland in de tweede halve finale, op 9 mei.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De politie gaat er niet van uit dat de man die dinsdagmiddag in Utrecht in brand werd gestoken een willekeurig slachtoffer is. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van regionale media. Vermoedelijk is er sprake geweest van een "onderling conflict".
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma van Utrecht spreekt van "een gruwelijke vorm van geweld", nadat dinsdagmiddag een man in een elektrische rolstoel in brand werd gestoken. "Omdat het slachtoffer geen kant op kon is de impact zo mogelijk nog groter", laat ze weten in een verklaring.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden in het onderzoek naar het in brand steken van een man op dinsdagmiddag bij een winkelcentrum in Utrecht. Het slachtoffer zat in een elektrische rolstoel en raakte zwaargewond. De aangehouden man wordt verdacht betrokken te zijn bij de brandstichting, aldus de politie.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een levenslange gevangenisstraf geëist tegen Jaouad W. (46) voor zijn betrokkenheid bij vijf moorden, gepleegd tussen 2011 en 2014. Het OM vindt de verdenkingen tegen W. "te ernstig en schokkend" voor een tijdelijke celstraf. "Verdachte heeft zijn recht om deel te nemen aan onze samenleving met het plegen van deze feiten verspeeld."
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op het Smaragdplein in Utrecht is dinsdagmiddag een man in een elektrische rolstoel door één of meerdere personen in brand gestoken, meldt de politie. De man, die een beperking heeft, is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. De politie zoekt nog naar de daders.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is nog onduidelijk hoeveel gegevens er zijn buitgemaakt bij de hack op Booking.com. Een woordvoerder van de hotelboekingssite verklaarde dinsdag dat de omvang nog in kaart wordt gebracht. "We kunnen daar op dit moment geen verdere details over delen, aangezien we hierover nog in contact zijn met de gegevensbeschermingsautoriteiten."
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag vier jaar cel, waarvan een jaar voorwaardelijk, geëist tegen de 58-jarige Amin A. voor het financieren van de terroristische organisatie Hamas. Het OM denkt dat A. tussen 2010 en 2023 ruim 8,4 miljoen euro aan fondsen heeft geworven die bij Hamas terechtkwamen. Hij was betrokken bij een stichting die geld inzamelde voor verschillende liefdadigheidsinstellingen in Gaza, maar volgens justitie ging het geld in veel gevallen direct of indirect naar Hamas.
7 uur geleden