Europa zoekt oplossing voor stilgevallen voetbalwereld
NYON (ANP) - De Europese voetbalbonden moeten dinsdag een aantal ingrijpende beslissingen nemen. Het coronavirus heeft ertoe geleid dat in vrijwel heel Europa de competities stilliggen. Ook de Champions League en Europa League zijn onderbroken en het ziet er niet naar uit dat er snel weer gevoetbald kan worden.
Hoe kunnen de nationale competities fatsoenlijk worden uitgespeeld? Wat moet er gebeuren met de Champions League en Europa League? En kan het EK komende zomer wel worden gehouden of moet de Europese eindronde een paar maanden of misschien zelfs wel een jaar worden verplaatst? Op al die vragen moet een antwoord worden gevonden. De UEFA vergadert met de 55 nationale bonden via een conference call. Ook de ECA, de associatie van Europese clubs, en European Leagues (dat de nationale competities vertegenwoordigt) praten mee, evenals de internationale spelersvakbond FIFPro.
Namens de KNVB wordt het woord gevoerd door secretaris-generaal Gijs de Jong, tevens toernooidirecteur van de vier EK-wedstrijden die in Amsterdam worden gehouden. Jacco Swart praat mee als directeur van European Leagues, Michael van Praag als bestuurslid van de UEFA.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."
5 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
14 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
17 uur geledenLYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.
17 uur geleden