Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europa zoekt oplossing voor stilgevallen voetbalwereld

Europa zoekt oplossing voor stilgevallen voetbalwereld

NYON (ANP) - De Europese voetbalbonden moeten dinsdag een aantal ingrijpende beslissingen nemen. Het coronavirus heeft ertoe geleid dat in vrijwel heel Europa de competities stilliggen. Ook de Champions League en Europa League zijn onderbroken en het ziet er niet naar uit dat er snel weer gevoetbald kan worden.

Hoe kunnen de nationale competities fatsoenlijk worden uitgespeeld? Wat moet er gebeuren met de Champions League en Europa League? En kan het EK komende zomer wel worden gehouden of moet de Europese eindronde een paar maanden of misschien zelfs wel een jaar worden verplaatst? Op al die vragen moet een antwoord worden gevonden. De UEFA vergadert met de 55 nationale bonden via een conference call. Ook de ECA, de associatie van Europese clubs, en European Leagues (dat de nationale competities vertegenwoordigt) praten mee, evenals de internationale spelersvakbond FIFPro.

Namens de KNVB wordt het woord gevoerd door secretaris-generaal Gijs de Jong, tevens toernooidirecteur van de vier EK-wedstrijden die in Amsterdam worden gehouden. Jacco Swart praat mee als directeur van European Leagues, Michael van Praag als bestuurslid van de UEFA.

Meer uit Voetbal

Spanje zonder middenvelder Olmo tegen Schotland

GLASGOW (ANP) - Spanje mist dinsdagavond in het EK-kwalificatieduel met Schotland Dani Olmo. De aanvallende middenvelder van RB Leipzig, zaterdag goed voor de openingstreffer in het met 3-0 gewonnen duel met Noorwegen, haakte maandag tijdens de laatste training af met fysieke klachten.

27 minuten geleden
Graafschap-trainer Poldervaart werkt verder aan herstel

DOETINCHEM (ANP) - Voor De Graafschap-trainer Adrie Poldervaart begint deze week een volgende fase van zijn herstel. De coach is sinds begin februari geveld door een zeldzame variant van het Guillain Barré-syndroom. "Woensdag heb ik een intake voor ergotherapie en vrijdag staat de intake voor fysiotherapie gepland", meldt Poldervaart op de website van de club uit de Keuken Kampioen Divisie.

42 minuten geleden
Doelman Peru gearresteerd na ruzie met Spaanse politie

MADRID (ANP) - De doelman van het nationale elftal van Peru, Pedro Gallese, is maandagavond laat gearresteerd door de Spaanse politie na een opstootje voor het hotel van de ploeg in Madrid. Peru speelt dinsdagavond een vriendschappelijke wedstrijd tegen Marokko in de Spaanse hoofdstad.

1 uur geleden
Aanvoerder Van Dijk ontevreden over spel Oranje in balbezit

ROTTERDAM (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk van het Nederlands elftal stapte maandag met een slecht gevoel van het veld na de zege van 3-0 op Gibraltar in de EK-kwalificatie. "Ja, het had beter gemoeten. Je probeert ze kapot te spelen. Dan moet je zuinig zijn in balbezit en soms snel van kant wisselen. We waren slordig in balbezit. Het was een hele lastige avond", zei hij tegen de NOS.

12 uur geleden
Bulgaren na ruime nederlaag bij Hongarije (3-0) naar laatste plek

BOEDAPEST (ANP) - Bulgarije heeft ook de tweede wedstrijd in de kwalificatie voor het Europees kampioenschap van volgend jaar verloren. Het elftal van bondscoach Mladen Krstajic ging in Boedapest met 3-0 onderuit tegen Hongarije. Bulgarije, dat in 2004 voor het laatst meedeed aan een eindtoernooi, was het kwalificatietraject vrijdag gestart met een nederlaag tegen Montenegro (0-1). AZ-speler Milos Kerkez had een basisplaats bij Hongarije.

12 uur geleden
Doelpuntenfeestje van Oranje tegen Gibraltar blijft uit

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal is er niet in geslaagd Gibraltar naar een grote nederlaag te spelen in de EK-kwalificatie. Drie dagen na de afgang in Frankrijk (4-0) zegevierde Oranje met slechts 3-0 in De Kuip.

12 uur geleden
Frankrijk wint tweede kwalificatieduel met 1-0 bij Ierland

DUBLIN (ANP) - Frankrijk heeft ook de tweede wedstrijd in de kwalificatie voor het Europees kampioenschap van 2024 gewonnen. In Dublin waren de voetballers van bondscoach Didier Deschamps met 1-0 te sterk voor Ierland. Na de 4-0 tegen Oranje van afgelopen vrijdag gaan de Fransen in groep B aan de leiding met 6 punten.

12 uur geleden