Europa zoekt oplossing voor stilgevallen voetbalwereld
NYON (ANP) - De Europese voetbalbonden moeten dinsdag een aantal ingrijpende beslissingen nemen. Het coronavirus heeft ertoe geleid dat in vrijwel heel Europa de competities stilliggen. Ook de Champions League en Europa League zijn onderbroken en het ziet er niet naar uit dat er snel weer gevoetbald kan worden.
Hoe kunnen de nationale competities fatsoenlijk worden uitgespeeld? Wat moet er gebeuren met de Champions League en Europa League? En kan het EK komende zomer wel worden gehouden of moet de Europese eindronde een paar maanden of misschien zelfs wel een jaar worden verplaatst? Op al die vragen moet een antwoord worden gevonden. De UEFA vergadert met de 55 nationale bonden via een conference call. Ook de ECA, de associatie van Europese clubs, en European Leagues (dat de nationale competities vertegenwoordigt) praten mee, evenals de internationale spelersvakbond FIFPro.
Namens de KNVB wordt het woord gevoerd door secretaris-generaal Gijs de Jong, tevens toernooidirecteur van de vier EK-wedstrijden die in Amsterdam worden gehouden. Jacco Swart praat mee als directeur van European Leagues, Michael van Praag als bestuurslid van de UEFA.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.
6 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
21 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
23 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
23 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
1 dag geleden