Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europa zoekt oplossing voor stilgevallen voetbalwereld

Europa zoekt oplossing voor stilgevallen voetbalwereld

NYON (ANP) - De Europese voetbalbonden moeten dinsdag een aantal ingrijpende beslissingen nemen. Het coronavirus heeft ertoe geleid dat in vrijwel heel Europa de competities stilliggen. Ook de Champions League en Europa League zijn onderbroken en het ziet er niet naar uit dat er snel weer gevoetbald kan worden.

Hoe kunnen de nationale competities fatsoenlijk worden uitgespeeld? Wat moet er gebeuren met de Champions League en Europa League? En kan het EK komende zomer wel worden gehouden of moet de Europese eindronde een paar maanden of misschien zelfs wel een jaar worden verplaatst? Op al die vragen moet een antwoord worden gevonden. De UEFA vergadert met de 55 nationale bonden via een conference call. Ook de ECA, de associatie van Europese clubs, en European Leagues (dat de nationale competities vertegenwoordigt) praten mee, evenals de internationale spelersvakbond FIFPro.

Namens de KNVB wordt het woord gevoerd door secretaris-generaal Gijs de Jong, tevens toernooidirecteur van de vier EK-wedstrijden die in Amsterdam worden gehouden. Jacco Swart praat mee als directeur van European Leagues, Michael van Praag als bestuurslid van de UEFA.

Meer uit Voetbal

Steijn en Smal nog niet in de basis bij Feyenoord tegen AZ

ROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn en Gijs Smal staan zondag nog niet in de basis bij Feyenoord tegen AZ. Beide spelers keerden terug van een blessure en beginnen om 16.45 uur in De Kuip op de bank.

1 uur geleden
Ajax begint met Dolberg en Gloukh tegen FC Utrecht

AMSTERDAM (ANP) - Kasper Dolberg begint om 16.45 uur met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht. De spits krijgt de voorkeur boven Wout Weghorst, die vorige week het duel met PSV miste omdat hij ziek was.

1 uur geleden
Iran: nog geen enkele voetballer heeft visum voor WK

TEHERAN (ANP/DPA) - Nog geen enkele Iraanse voetballer heeft een visum voor de Verenigde Staten om deel te kunnen nemen aan het WK volgende maand. Bondsvoorzitter Mehdi Taj hoopt dat dat de komende weken rondkomt. "Maar het heeft veel vertraging opgelopen", zei Taj tegen een Iraanse tv-zender. Iran begint het WK over ruim een maand tegen Nieuw-Zeeland.

5 uur geleden
Mbappé ontbreekt bij Real Madrid in Clásico

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid moet het zondagavond in het uitduel met rivaal FC Barcelona toch doen zonder sterspeler Kylian Mbappé. De 27-jarige aanvaller ontbreekt in de wedstrijdselectie die de 'Koninklijke' heeft bekendgemaakt.

5 uur geleden
Stadsderby tussen Slavia en Sparta Praag gestaakt

PRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.

17 uur geleden
Almere schakelt De Graafschap uit en treft Willem II in play-offs

DOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).

19 uur geleden
Aanvaller Lang viert landstitel met Galatasaray

ISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.

19 uur geleden