Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europa wil meer wapens voor Oekraïne en sancties tegen Rusland

Europa wil meer wapens voor Oekraïne en sancties tegen Rusland

NEW YORK (ANP/RTR/AFP) - Europa wil meer wapens naar Oekraïne sturen en komt mogelijk met nieuwe sancties tegen Rusland. De ministers van Buitenlandse Zaken van de landen die deel uitmaken van de Europese Unie hebben dat in de nacht van woensdag op donderdag (Nederlandse tijd) besproken, zegt EU-buitenlandchef Josep Borrell in New York tegen verslaggevers.

Na de tv-toespraak van de Russische president Vladimir Poetin woensdagochtend, riep Borrell de 27 Europese ministers bijeen in een informele spoedvergadering. Voorafgaand aan die bijeenkomst vroeg Borrell om "een gecoördineerde reactie" op de "onacceptabele" bedreigingen van Poetin. De Russische president verweet het Westen in zijn speech "nucleaire chantage".

Details over eventuele nieuwe wapenleveringen of sancties tegen Rusland heeft Borrell niet bekendgemaakt. De EU-chef zei eerder dat hij donderdag de VN-Veiligheidsraad toespreekt en dat "nieuwe sancties en wapenleveringen daar zeker op tafel liggen". Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie uitte eerder op woensdag ook al felle kritiek op de tv-toespraak van Poetin. Tegen CNN zei ze dat "dit waarschijnlijk om nieuwe sancties vraagt".

Meer uit Buitenland

Inlichtingenbaas VS: regime Iran nog intact, wil zich herpakken

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse regime is nog "intact" en zal, als het niet wordt uitgeschakeld, zijn militaire vermogens ook weer willen opbouwen. Dat heeft het hoofd van de Amerikaanse inlichtingendiensten, Tulsi Gabbard, gezegd. De Iraanse regering zou wel verzwakt zijn. Volgens Gabbard lijkt Iran niet bezig te zijn om weer uranium te verrijken, zoals president Donald Trump stelde.

35 minuten geleden
Iran bevestigt dood inlichtingenminister Khatib

TEHERAN (ANP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft de dood van inlichtingenminister Esmail Khatib bevestigd. Israël claimde hem eerder al te hebben gedood bij een luchtaanval.

1 uur geleden
Pakistan kondigt staakt-het-vuren aan om einde Ramadan

ISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - Pakistan heeft een "tijdelijke pauze" aangekondigd in de strijd die het voert tegen Afghanistan vanwege het naderende einde van de ramadan. Volgens het ministerie van Informatie werd het land daartoe verzocht door Saudi-Arabië, Qatar en Turkije. Het bestand geldt van donderdag tot de nacht van maandag op dinsdag.

1 uur geleden
Rutte verzekert: NAVO-landen bespreken breken Hormuz-blokkade

TROMSØ (ANP) - NAVO-landen zoeken samen naar manieren om af te komen van de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "We zijn het er allemaal over eens dat de zeestraat weer open moet."

1 uur geleden
Gaslevering aan Irak gestaakt na aanval op Irans grootste gasveld

BAGDAD (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse gastoevoer naar Irak is volledig stilgelegd na een aanval op een groot Iraans-Qatarees gasveld in het zuiden van Iran, het zogenoemde Pars-veld. Iran voorziet Irak voor 30 procent in zijn totale gasbehoefte en circa 40 procent in zijn totale energiebehoefte. Het Pars-veld is goed voor 70 procent van de Iraanse gaswinning en geldt als 's werelds grootste aardgasveld.

1 uur geleden
Rusland veroordeelt 'onaanvaardbare aanval' bij kerncentrale Iran

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft boos gereageerd op een incident bij de kerncentrale in het Iraanse Bushehr. Een woordvoerder van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken sprak van een "onverantwoordelijke en volstrekt onaanvaardbare raketaanval" vlak bij een werkende reactor. Ze riep Israël en de Verenigde Staten op levens van Russen die in de centrale werken niet in gevaar te brengen.

2 uur geleden
Skigondel in Zwitsers skigebied losgeraakt, rolt van berg

ENGELBERG (ANP) - In het Zwitserse skigebied bij Engelberg is een gondel losgeraakt van een skilift. Daarbij is een vrouw om het leven gekomen. Volgens de plaatselijke politie raakte ze "dodelijk gewond" en zat ze als enige in de cabine die neerstortte.

2 uur geleden