Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europa opent humanitaire luchtbrug naar Afrika

Europa opent humanitaire luchtbrug naar Afrika

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft een humanitaire luchtbrug geopend om hulpverleners en noodgoederen over te brengen naar gebieden in de wereld die door het coronavirus een tekort aan voorraden hebben. De eerste vlucht vertrekt vrijdag vanuit Lyon naar de Centraal-Afrikaanse hoofdstad Bangui.

Het vliegtuig vervoert ongeveer zestig hulpverleners van ngo's en 13 ton hulpgoederen. De komende dagen volgen nog twee vluchten met in totaal 27 ton hulpgoederen. Op de terugweg worden onder meer EU-burgers gerepatrieerd uit de Centraal-Afrikaanse Republiek.

De komende weken worden meer door Brussel betaalde humanitaire vluchten gepland. Afrikaanse landen waar de pandemie de bestaande ellende dreigt te verergeren krijgen voorrang. EU-landen zijn verantwoordelijk voor de aankoop van de hulpgoederen.

Ook Europees commissaris voor Crisisbeheer Janez Lenarčič reist mee naar Bangui, waar hij president Faustin-Archange Touadéra ontmoet. "Als we vandaag een deel van de wereld aan zijn lot overlaten, zijn we morgen allemaal kwetsbaar", aldus de Sloveen. "Voor sommige van de kwetsbaarste gemeenschappen in de wereld kan dit van vitaal belang zijn."

Meer uit Buitenland

Herzog: denk alleen aan belang Israël bij gratieverzoek Netanyahu

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog denkt alleen aan de belangen van Israël wanneer hij het gratieverzoek van premier Benjamin Netanyahu in overweging neemt. Dat zei de president maandag in een verklaring.

7 minuten geleden
Rusland boos om NAVO-mijmering over 'preventieve' cyberaanvallen

MOSKOU (ANP) - Dat de NAVO nadenkt over preventieve cyberaanvallen en ander proactiever optreden tegen bijvoorbeeld Russische hackers is "extreem onverantwoordelijk", vindt Rusland. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken hekelt uitlatingen daarover van de voorzitter van de legerchefs van de NAVO-landen.

47 minuten geleden
Negentien EU-landen hebben plan voor extra defensie-investeringen

BRUSSEL (ANP) - De negentien EU-landen die een lening krijgen van de Europese Commissie voor extra investeringen in defensie, hebben allemaal hun nationale plannen ingediend. Dat heeft Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie) maandag bekendgemaakt op X.

47 minuten geleden
Dodental noodweer Azië passeert de duizend

COLOMBO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het dodental als gevolg van natuurgeweld in delen van Azië is opgelopen tot meer dan duizend. Sri Lanka kampte de afgelopen dagen met de overtrekkende cycloon Ditwah. Verderop, in Indonesië, Thailand en Maleisië, leidde een moesson tot flinke overstromingen.

2 uur geleden
Poetin ontvangt dinsdag Amerikaanse gezant Witkoff

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin ontvangt dinsdagmiddag de Amerikaanse topfunctionaris Steve Witkoff. Het Kremlin heeft bevestigd dat de twee elkaar zullen ontmoeten in Moskou.

3 uur geleden
Hongkong: 13 arrestaties om dodelijke flatbrand, 151 doden

HONGKONG (ANP/AFP/RTR) - In het onderzoek naar de dodelijke brand in een appartementencomplex in Hongkong zijn inmiddels dertien arrestaties verricht. Dat meldt politiechef Chan Tung. Onderzocht wordt of de arrestanten dood door schuld kan worden verweten. Bij de brand, die zeven woontorens besloeg, kwamen zeker 151 mensen om het leven. Meer dan veertig mensen worden nog vermist.

3 uur geleden
Kallas: cruciale week voor diplomatie voor vrede in Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Het kan een "cruciale week" worden voor de diplomatie voor vrede in Oekraïne, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas bij aankomst in Brussel. De onderhandelingen in de VS waren zondag "moeizaam, maar productief", zei ze. De EU-ministers van Defensie spreken maandag onder andere over meer steun aan Oekraïne.

4 uur geleden