Euronext rondt overname Borsa Italiana af
AMSTERDAM (ANP) - Beursuitbater Euronext heeft de beurs in Milaan binnen. Het beursbedrijf meldt de overname van Borsa Italiana, dat door de Britse concurrent London Stock Exchange (LSE) van de hand werd gedaan, te hebben afgerond. Euronext betaalde in totaal ruim 4,4 miljard euro voor de Italiaanse beurs.
Euronext was al de uitbater van de beurzen in Amsterdam, Brussel, Parijs, Lissabon, Dublin en Oslo. Om de overname van Borsa Italiana te bekostigen gaf Euronext onder meer nieuwe aandelen uit. Verder gebruikte het 3,7 miljard euro van een bestaand overbruggingskrediet en om dat geld terug te betalen gaat Euronext nog meer nieuwe aandelen uitgeven ter waarde van 1,8 miljard euro. Dat gebeurt met een claimemissie, waarbij bestaande aandeelhouders kunnen intekenen op nieuwe stukken. Ook komt Euronext met een obligatielening van 1,8 miljard euro.
In het eerste kwartaal steeg de omzet van Euronext, onder meer door eerdere overnames, met ruim 5 procent tot 249,2 miljoen euro. De nettowinst bedroeg 98,2 miljoen euro tegen 96,1 miljoen euro in de eerste drie maanden van vorig jaar.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptoaandelen zoals Coinbase, Strategy en Bit Digital hoorden woensdag bij de winnaars op Wall Street, terwijl bitcoin bijna 4 procent herstelde en de hoogste stand in weken bereikte. De grootste cryptomunt ter wereld zakte maandag nog 6 procent. Dat was de grootste prijsdaling sinds maart. Inmiddels staat de bitcoin weer op bijna 93.000 dollar, omgerekend 80.000 euro.
6 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie gaat Rusland toevoegen aan haar zwarte lijst van landen met een hoog risico op witwassen en financiering van terrorisme. Dat meldt Politico op basis van ingewijden en een door de nieuwssite ingezien document.
27 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil in 2026 een centrum voor zogeheten kritieke grondstoffen oprichten om zo minder afhankelijk te worden van de import uit bijvoorbeeld China. Dat staat in een voorgesteld plan van de Europese Commissie. Het gaat om zeldzame grondstoffen zoals kobalt en lithium, die essentieel zijn voor de productie van batterijen en accu's.
57 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company verwacht dat de wereldwijde ijsmarkt groeit naar ongeveer 90 miljard euro in 2029. De afgesplitste ijstak van Unilever rekent op sterkere groei in opkomende markten dan in ontwikkelde markten, staat in de prospectus die het bedrijf woensdag heeft gepubliceerd.
59 minuten geledenPOTSDAM (ANP/BLOOMBERG) - Een veelgeciteerde studie die de gevolgen van klimaatverandering voor de wereldeconomie berekende, is ingetrokken na kritiek van wetenschappers. Het onderzoek werd door wetenschappers van het Potsdam Instituut voor Klimaateffectenonderzoek ingetrokken vanwege "aanzienlijke" problemen. De studie werd vorig jaar april gepubliceerd in het gerenommeerde wetenschappelijke tijdschrift Nature.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Telecomaanbieder Odido kampte woensdagochtend met een storing bij het mobiele netwerk. Volgens een woordvoerder van Odido is de technische storing inmiddels verholpen. Er was volgens de zegsman geen sprake van een cyberaanval. Hij spreekt van een "vervelende situatie" door de storing.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De voormalige ING-topman Ralph Hamers wordt niet verder strafrechtelijk vervolgd voor zijn rol in het eerdere witwasschandaal bij de bank. Het gerechtshof Den Haag heeft woensdag het verzoek van het Openbaar Ministerie (OM) om de oud-ING-baas niet verder te vervolgen toegewezen.
4 uur geleden