Euronext rondt overname Borsa Italiana af
AMSTERDAM (ANP) - Beursuitbater Euronext heeft de beurs in Milaan binnen. Het beursbedrijf meldt de overname van Borsa Italiana, dat door de Britse concurrent London Stock Exchange (LSE) van de hand werd gedaan, te hebben afgerond. Euronext betaalde in totaal ruim 4,4 miljard euro voor de Italiaanse beurs.
Euronext was al de uitbater van de beurzen in Amsterdam, Brussel, Parijs, Lissabon, Dublin en Oslo. Om de overname van Borsa Italiana te bekostigen gaf Euronext onder meer nieuwe aandelen uit. Verder gebruikte het 3,7 miljard euro van een bestaand overbruggingskrediet en om dat geld terug te betalen gaat Euronext nog meer nieuwe aandelen uitgeven ter waarde van 1,8 miljard euro. Dat gebeurt met een claimemissie, waarbij bestaande aandeelhouders kunnen intekenen op nieuwe stukken. Ook komt Euronext met een obligatielening van 1,8 miljard euro.
In het eerste kwartaal steeg de omzet van Euronext, onder meer door eerdere overnames, met ruim 5 procent tot 249,2 miljoen euro. De nettowinst bedroeg 98,2 miljoen euro tegen 96,1 miljoen euro in de eerste drie maanden van vorig jaar.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de hogere importheffingen op meubilair en keuken- en badkamerkastjes met een jaar uitgesteld. De extra invoerbelasting zou met ingang van het nieuwe jaar van kracht zijn, maar wordt nu vooruitgeschoven naar 1 januari 2027, maakte het Witte Huis bekend.
1 uur geledenDEN HAAG/UTRECHT (ANP) - Bij verzekeraars komen de eerste schademeldingen na de jaarwisseling binnen. Het gaat onder andere om brandschade aan auto's, woningen, schuren en schuttingen.
1 uur geledenROME (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben de voorgestelde importheffingen op Italiaanse pasta sterk verlaagd, meldt het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie is dat een teken dat de Amerikaanse regering "de wil van onze bedrijven om samen te werken" erkent.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".
5 uur geledenBUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.
6 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.
6 uur geleden