Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Euronext onderzoekt vraag om kortere handelsdag

Euronext onderzoekt vraag om kortere handelsdag

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Beursuitbater Euronext gaat kijken of er behoefte is aan kortere handelsdagen. Euronext gaat daarvoor bij al zijn markten in gesprek met partijen als handelarenorganisaties, leden en de zogenoemde clearinghouses die alle aandelentransacties aan het einde van de dag afronden.

Euronext zet die stap na geluiden van handelaren dat hun werkdag van 8,5 uur te lang is. In New York is de beurs bijvoorbeeld twee uur korter open. Euronext baat beurzen uit in Amsterdam, Parijs, Brussel, Lissabon, Oslo en Dublin.

Eerder legde Euronexts Britse branchegenoot London Stock Exchange (LSE) zijn oor over hetzelfde onderwerp ook al te luisteren bij marktpartijen. LSE rondde die consultatie vorige week af. De uitkomst is nog niet bekend.

"We zijn heel gevoelig voor argumenten over de balans tussen werk en privéleven en de noodzaak om meer vrouwen in onze sector te krijgen", geeft Euronext als reden voor de rondvraag. De beursuitbater zal de volledige consultatie afwachten voor het een beslissing neemt over de kwestie. Daarbij wordt de concurrentiepositie van Europese markten nadrukkelijk meegenomen.

Meer uit Financieel

Britse regering wil met hervorming sneller kerncentrales bouwen

LONDEN (ANP) - De Britse regering wil regelgeving voor de bouw van kerncentrales grondig hervormen om versneld meer kernenergie te kunnen gebruiken. Het gaat onder andere om een afzwakking van regels voor natuurbehoud, wat kritiek oogst.

1 uur geleden
Economen: Duitsland moet frackingverbod opheffen door oliecrisis

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland moet overwegen fracking toe te staan om de energieprijzen te drukken en de afhankelijkheid van energie uit het buitenland te verminderen. Dat schrijven economische adviseurs van de Duitse minister van Economie Katherina Reiche in een rapport over de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de Duitse energiemarkt.

1 uur geleden
Onderzoek: supermarkten nemen steeds vaker plek in van winkels

DEN HAAG (ANP) - Het aantal winkels in de Randstad is de afgelopen jaren verder afgenomen. Supermarkten nemen de plek in van onder meer mode- en elektronicazaken, melden de provincies Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht op basis van onderzoek dat ze lieten uitvoeren door Ipsos I&O, Movares en Sweco.

2 uur geleden
VS starten nieuw onderzoek naar 60 landen om dwangarbeid

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering is begonnen met een tweede onderzoek naar oneerlijke handelspraktijken van handelspartners dat de weg vrij moet maken voor nieuwe importheffingen. In het nieuwe onderzoek naar zestig landen wordt gekeken of ze wel genoeg doen om dwangarbeid te voorkomen. De Europese Unie, China, Japan, Zuid-Korea, Canada, Mexico, India, Taiwan en het Verenigd Koninkrijk behoren tot de landen die het doelwit zijn van het onderzoek.

2 uur geleden
Chipbedrijf Besi koploper in lagere AEX door overnamespeculatie

AMSTERDAM (ANP) - Besi was vrijdag de grote winnaar op de Amsterdamse beurs. De chiptoeleverancier werd bijna 10 procent meer waard door overnamespeculatie. Volgens persbureau Reuters hebben verschillende partijen interesse getoond in een overname van het bedrijf uit Duiven. Besi zou de Amerikaanse zakenbank Morgan Stanley hebben ingehuurd om de overnamevoorstellen te beoordelen.

4 uur geleden
Reuters: chipbedrijf Besi onderzoekt interesse kopers

DUIVEN (ANP) - Besi onderzoekt avances van bedrijven die interesse hebben in een overname van de Nederlandse fabrikant van apparatuur voor de chipindustrie, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het bedrijf uit Duiven zou zakenbank Morgan Stanley in de arm hebben genomen om de voorstellen te beoordelen.

5 uur geleden
Mediabedrijf BuzzFeed in financiële problemen

NEW YORK (ANP) - Mediabedrijf BuzzFeed, bekend van de gelijknamige site, zit in financiële problemen. Het bedrijf heeft moeite om zijn betalingsverplichtingen na te komen en kreeg onlangs uitstel van schuldeisers bij het aflossen van een lening.

5 uur geleden