Euromast komt in Franse handen
ROTTERDAM (ANP) - De Euromast krijgt een nieuwe eigenaar. Ondernemer Willem Tieleman verkoopt de hoogste uitkijktoren van Nederland voor een niet genoemd bedrag aan de Franse investeerder M56.
Tieleman begon bijna twintig jaar geleden met het exploiteren van de Euromast. In 2016 werd hij ook eigenaar van het 185-meter hoge bouwwerk, dat vorig jaar bijna 600.000 bezoekers trok. Daar betaalde hij toen naar verluidt zo'n 5 miljoen euro voor.
Tegen RTV Rijnmond heeft hij aangegeven nu geen bedragen te noemen. "Dat zou niet netjes zijn, maar ik heb er wel winst op gemaakt", zei Tieleman in gesprek met de omroep. Hij gaf ook aan wel verder te gaan met zijn twee Jamie Oliver-restaurants in Rotterdam en Den Haag.
M56, de nieuwe eigenaar van de Euromast, is gespecialiseerd in toeristische trekpleisters op grote hoogte. Zo heeft het bedrijf onder meer al de Montparnasse Tower in Parijs in handen.
Meer uit Financieel
AKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italië, heeft donderdag in het Duitse Aken de prestigieuze Karelsprijs ontvangen. Bij de uitreiking sprak de Duitse bondskanselier Friedrich Merz zijn lof uit voor Draghi en zijn bijdrage aan de Europese eenheid en het redden van de euro tijdens de Europese schuldencrisis.
19 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn donderdag verder gestegen, terwijl beleggers de gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping in Beijing in de gaten houden. De aanhoudende zorgen over de Iranoorlog zijn wat naar de achtergrond verdwenen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.
3 uur geledenCHICAGO (ANP/AFP) - Een Amerikaanse jury heeft woensdag 49,5 miljoen dollar schadevergoeding toegekend aan de familie van een 24-jarige Amerikaanse die omkwam bij een vliegtuigcrash met een Boeing 737 MAX-toestel in 2019. De zaak was aangespannen door familieleden van Samya Stumo, die stierf bij de crash van Ethiopian Airlines waarbij 157 mensen om het leven kwamen.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse economie is het jaar met stevige economische groei begonnen. Bedrijven en consumenten in het Verenigd Koninkrijk lijken volgens donderdag verschenen cijfers in het eerste kwartaal nog niet van de wijs te zijn gebracht door het uitbreken van de Iranoorlog en de flinke stijging van de brandstofprijzen.
5 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - 3i Group, het Britse moederbedrijf van discountwinkelketen Action, is donderdag gekelderd op de beurs in Londen. Het concern waarschuwde voor zwakkere verkopen bij Action, een teken dat zelfs budgetwinkels het zwaar hebben nu een toenemende inflatie de bestedingsruimte van consumenten onder druk zet.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Babymelk van Nutrilon, die eerder uit voorzorg uit de handel werd gehaald omdat er mogelijk een giftige stof in zou zitten, is op sommige plekken in België opnieuw verkocht. Dat heeft voedingsmiddelenconcern Danone laten weten. Volgens het Franse bedrijf gaat het om een leveringsfout.
8 uur geleden