Euromast komt in Franse handen
ROTTERDAM (ANP) - De Euromast krijgt een nieuwe eigenaar. Ondernemer Willem Tieleman verkoopt de hoogste uitkijktoren van Nederland voor een niet genoemd bedrag aan de Franse investeerder M56.
Tieleman begon bijna twintig jaar geleden met het exploiteren van de Euromast. In 2016 werd hij ook eigenaar van het 185-meter hoge bouwwerk, dat vorig jaar bijna 600.000 bezoekers trok. Daar betaalde hij toen naar verluidt zo'n 5 miljoen euro voor.
Tegen RTV Rijnmond heeft hij aangegeven nu geen bedragen te noemen. "Dat zou niet netjes zijn, maar ik heb er wel winst op gemaakt", zei Tieleman in gesprek met de omroep. Hij gaf ook aan wel verder te gaan met zijn twee Jamie Oliver-restaurants in Rotterdam en Den Haag.
M56, de nieuwe eigenaar van de Euromast, is gespecialiseerd in toeristische trekpleisters op grote hoogte. Zo heeft het bedrijf onder meer al de Montparnasse Tower in Parijs in handen.
Meer uit Financieel
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Huizenkopers zijn terughoudend nu de hypotheekrente door de oorlog in het Midden-Oosten omhooggaat. De Hypotheker ziet daardoor dat het gemiddelde hypotheekbedrag afgelopen kwartaal voor het eerst in drie jaar niet steeg. Ook het aantal aanvragen bleef in het eerste kwartaal gelijk vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Leden van het Amerikaanse congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee ze de exportbeperkingen voor hoogwaardige chiptechnologie bij bondgenoten willen aanscherpen, waaronder Nederland. Dit kan verdere gevolgen hebben voor de Veldhovense chipmaker ASML.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt importheffingen voor producten die minder dan 15 procent staal, aluminium of koper bevatten. Voor andere producten met die metalen past hij de importheffingen ook aan, maakte het Witte Huis bekend.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben donderdag veel van hun eerdere verliezen goedgemaakt. De belangrijkste beursgraadmeters eindigden niet ver van hun slotstanden van een dag eerder, terwijl eerder op de dag nog aanzienlijke verliezen op de koersenborden stonden. De hoop op een spoedige opening van de Straat van Hormuz nam toe.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump voert een importheffing van 100 procent in op gepatenteerde medicijnen en farmaceutische ingrediënten. Voor farmaceutische producten uit de Europese Unie en een aantal andere landen geldt een veel lager tarief, van 15 procent.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederland moet bij een eventuele militaire bijdrage aan het openen van de Straat van Hormuz de veiligheid van schepen en zeevarenden vooropstellen. Dat stelt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) in reactie op de Nederlandse bereidheid mee te doen aan een missie voor vrije doorvaart in de zeestraat bij Iran.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ratingbureaus zijn iets positiever geworden over het moederbedrijf van doe-het-zelfketens Praxis en Brico, maar zien nog altijd risico's. Deze onderneming, Maxeda, kwam onlangs onder financiële druk te staan en sloot een overeenkomst met schuldeisers.
7 uur geleden