Euromast doet mee aan eerbetoon hulpdiensten
ROTTERDAM (ANP) - Op de avond van 2 mei doet de Euromast in Rotterdam mee aan een internationaal eerbetoon aan de hulpdiensten die de coronacrisis bestrijden. De iconische toren wordt dan pulserend rood aangelicht om een hartslag na te bootsen.
Dat gebeurt op dezelfde dag op tientallen torens over de hele wereld, allemaal tussen 20.30 en 21.30 uur lokale tijd.
De verlichtingsactie is het sluitstuk van de actie #HeroesShineBright, die vrijdag begint in New York. Het Empire State Building wordt dan een week lang elke avond verlicht in de kleur van telkens een andere hulpdienst, waaronder artsen en verpleegkundigen, de brandweer en de ambulancedienst.
Onder de torens die zich op de laatste avond aansluiten en rood worden verlicht, zijn Burj Khalifa in Dubai, 360 Chicago en Willis Tower in Chicago (VS), CN Tower in Toronto (Canada), Macau Tower (China) en de UFO Tower in Bratislava (Slowakije). Ze horen allemaal bij de World Federation of Great Towers.
Meer uit Binnenland
LEUSDEN (ANP) - Frenna en Sef zijn maandag de belangrijkste winnaars geworden van de Edison Pop 2026. Zij kregen in het AFAS Theater in Leusden de prijzen voor respectievelijk beste single (ZAZAA) en beste album (lieve monsters). DI-RECT kreeg de Edison Oeuvreprijs en Samuel Welten viel tweemaal in de prijzen.
27 minuten geledenDE BILT (ANP) - In het Waddengebied, Friesland en in de kop van Noord-Holland komt dichte mist voor. Het zicht kan minder dan 200 meter zijn, meldt het KNMI. Het verkeer kan hier hinder van ondervinden.
30 minuten geledenLEUSDEN (ANP) - DI-RECT is dit jaar de winnaar van de Edison Pop Oeuvreprijs. De Haagse band kreeg de prijs maandag tijdens het Edison-gala in het AFAS Theater in Leusden uit handen van oprichter en voormalig manager Dick Westland, de vader van drummer Jamie Westland.
1 uur geledenDUIVENDRECHT (ANP) - DPG Media heeft na een incident met een "verwarde man" vorige week de beveiliging van haar gebouwen opgeschroefd. Dat bevestigt een woordvoerder aan het ANP na berichtgeving van NU.nl maandagavond.
1 uur geledenDRIEBERGEN (ANP) - De korpsleiding van de politie erkent fouten te hebben gemaakt in de interne communicatie over het onderzoek naar het raadplegen van de systemen in de zaak van Lisa. Brieven die intern verstuurd zijn, trekt de korpsleiding in, is te lezen in een verklaring.
2 uur geledenHARDENBERG (ANP) - Opvangorgaan COA krijgt waarschijnlijk ongeveer twee weken de tijd om twee opvanglocaties in de gemeente Hardenberg alsnog te sluiten. Daarna begint de teller voor de dwangsommen te lopen, zegt wethouder Alwin Mussche, die over de opvang van vluchtelingen gaat. De beide locaties hadden zondag moeten sluiten, maar zijn nog open.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het marineschip Zr. Ms. Evertsen gaat definitief naar het oosten van de Middellandse Zee. Het luchtverdedigings- en commandofregat vertrok vorige week al in die richting, maar een formeel besluit over de inzet ervan moest nog worden genomen.
4 uur geleden