Euromast doet mee aan eerbetoon hulpdiensten
ROTTERDAM (ANP) - Op de avond van 2 mei doet de Euromast in Rotterdam mee aan een internationaal eerbetoon aan de hulpdiensten die de coronacrisis bestrijden. De iconische toren wordt dan pulserend rood aangelicht om een hartslag na te bootsen.
Dat gebeurt op dezelfde dag op tientallen torens over de hele wereld, allemaal tussen 20.30 en 21.30 uur lokale tijd.
De verlichtingsactie is het sluitstuk van de actie #HeroesShineBright, die vrijdag begint in New York. Het Empire State Building wordt dan een week lang elke avond verlicht in de kleur van telkens een andere hulpdienst, waaronder artsen en verpleegkundigen, de brandweer en de ambulancedienst.
Onder de torens die zich op de laatste avond aansluiten en rood worden verlicht, zijn Burj Khalifa in Dubai, 360 Chicago en Willis Tower in Chicago (VS), CN Tower in Toronto (Canada), Macau Tower (China) en de UFO Tower in Bratislava (Slowakije). Ze horen allemaal bij de World Federation of Great Towers.
Meer uit Binnenland
HEERENVEEN (ANP) - De jubileumeditie van De Hollandse 100 heeft een recordbedrag opgeleverd. Het sportevenement bracht tot nu toe 354.000 euro op voor onderzoek naar lymfeklierkanker, meldt de organisatie. Ruim 740 mensen deden mee aan de tiende editie van De Hollandse 100. Donateurs kunnen nog tot donderdag geld schenken.
11 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Een 21-jarige man uit Eindhoven is zaterdagavond aangehouden in een terrorismeonderzoek. Dat meldt de politie zondag. De politie onderzoekt of de man banden heeft met Islamitische Staat (IS).
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het programma RTL Tonight stopt. Dat heeft een woordvoerder aan het ANP bevestigd na een bericht van het AD. De laatste uitzending van het RTL 4-programma is op 12 juni. Vanaf komend najaar kiest de zender voor een "vertrouwde talkshowopzet", gepresenteerd door Renze Klamer.
2 uur geledenWAGENINGEN/LEIDEN (ANP) - Mensen met hooikoorts krijgen het dit voorjaar "behoorlijk voor de kiezen", schrijven deskundigen op Nature Today. Het seizoen begon al uitzonderlijk vroeg, met onder meer een recordhoge concentratie elzenpollen in de lucht. Afgelopen week was de pollenconcentratie van de es, populier, iep en haagbeuk hoog, melden het LUMC in Leiden en ziekenhuis Elkerliek in Helmond.
5 uur geledenHOORN (ANP) - Een van de drie mensen die zaterdagavond gewond raakten door een steekpartij in Hoorn, is overleden. Het gaat om een 29-jarige man uit Hoorn, meldt de politie.
7 uur geledenHOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.
14 uur geledenNIEUWERKERK (ANP) - Een van de vier mensen die gewond raakten door een ernstig auto-ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk is overleden, meldt de politie. Het gaat om een 19-jarige inwoonster van Aagtekerke. Ze overleed ter plaatse.
18 uur geleden