Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eurogroep wil steunmaatregelen energieprijs beter coördineren

Eurogroep wil steunmaatregelen energieprijs beter coördineren

BRUSSEL (ANP) - De twintig eurolanden zijn het eens dat de steunmaatregelen om de koopkracht van huishoudens bij de hoge energieprijzen op peil te houden, beter op elkaar moeten worden afgestemd. Maar het blijft volgens minister Sigrid Kaag (Financiën) zoeken naar welke maatregelen op Europees niveau kunnen worden ingevoerd. Dat bleek tijdens een vergadering van de Eurogroep in Brussel, waar Kaag een toelichting gaf over de werking van het energieprijsplafond in Nederland.

De ministers van Financiën van de eurolanden (Eurogroep) hebben afgesproken dat de maatregelen die zij invoeren om de portemonnee van de burger te ontlasten tijdelijk en doelgericht zijn. Nederland is een van de weinige EU-lidstaten die een tijdelijk prijsplafond voor stroom en gas heeft ingevoerd waarin ook een besparingsprikkel is ingebouwd. Sinds 1 januari betalen huishoudens minder dan de normale tarieven voor gas en elektriciteit die de energiebedrijven hanteren. Pas boven een verbruik van meer dan 1200 kuub gas en 2900 kilowattuur stroom telt het eigenlijke tarief.

Eurogroepvoorzitter Paschal Donohoe had Kaag gevraagd de werking van het prijsplafond toe te lichten. Hij zei na afloop dat hij daar "dankbaar" voor was. Kaag zei het verzoek te zien als onderdeel van de discussie over wat wel werkt en wat niet werkt. "Kunnen we er op Europees niveau iets mee?"

In de presentatie kwamen de voor- en nadelen aan de orde en "ook dat het kabinet nadenkt over hoe je het afbouwt", aldus Kaag. "En hoe je dan gericht en structureel ondersteuning kunt blijven geven." Een van de wenselijke maatregelen is dat werkgevers de lonen verhogen. "Dat blijven we altijd zeggen."

Meer uit Binnenland

Politie: nog geen update over de zaak-Lisa

AMSTERDAM (ANP) - Sinds de persconferentie van de Amsterdamse driehoek van vrijdagavond, kan de politie nog geen update geven over ontwikkelingen in de zaak-Lisa. Dat komt vooral doordat de verdachte, een 22-jarige asielzoeker, in volledige beperkingen zit, legt een woordvoerster uit. Dat houdt in dat de man alleen contact mag hebben met zijn advocaat.

4 uur geleden
Organisatie SAIL verwacht zaterdag drukste dag

AMSTERDAM (ANP) - Op de kades in Amsterdam komt de stroom bezoekers op gang voor de vierde dag van SAIL. Bij sommige schepen staat alweer een flinke rij. De organisatie houdt er rekening mee dat zaterdag de drukste dag wordt. "Een echte familiedag", zegt de woordvoerder.

6 uur geleden
Boodschap 'Laat vrouwen veilig thuiskomen' langs snelwegen

DEN HAAG (ANP) - Binnen 19 uur is er 20.000 euro ingezameld om langs Nederlandse snelwegen de boodschap 'Wij eisen de nacht op, laat vrouwen veilig thuiskomen' te tonen. Initiatiefneemster Danique de Jong wil die tekst "zo snel mogelijk overal in Nederland" op snelwegmasten zien.

7 uur geleden
Twee Nederlandse jongens overleden op hotelkamer in Istanbul

ISTANBUL (ANP) - In de Turkse stad Istanbul zijn twee Nederlandse broers van 15 en 17 jaar overleden in hun hotel. Dat bevestigt een woordvoerder van Buitenlandse Zaken na berichtgeving in het AD en Turkse media. De vader van de jongens ligt in het ziekenhuis.

7 uur geleden
Zandvoort verwacht duizenden extra bezoekers tijdens Dutch GP

ZANDVOORT (ANP) - Zandvoort rekent komende week op duizenden extra bezoekers vergeleken met eerdere edities van het Formule 1-weekend. Met een uitgebreider programma wil de stichting Zandvoort Beyond ervoor zorgen dat rond de raceactiviteiten op het circuit meer mensen in het centrum van de Noord-Hollandse kustplaats zullen zijn. "Overdag liep er andere jaren alleen een verdwaalde toerist in het dorp, ik ben ervan overtuigd dat het nu veel drukker wordt", zegt directeur Rob Langenberg van Zandvoort Beyond.

8 uur geleden
Brandweer Amsterdam redt vier mensen bij woningbrand

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn vier mensen uit een woning gered die vol was komen te staan met rook door een brand. De brand brak vrijdagavond laat uit op de eerste etage van een gebouw aan de J.J. Viottastraat in het Museumkwartier. De oorzaak van de brand is niet bekend.

13 uur geleden
Brekelmans: nu geen nationale boycot van illegale nederzettingen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet ziet een nationaal verbod op import uit illegale Israëlische nederzettingen nu niet zitten. Ruben Brekelmans (VVD), waarnemend minister van Buitenlandse Zaken, wil eerst op Europees niveau kijken of overeenstemming over een boycot mogelijk is. Als dat niet het geval is, wil hij "overwegen om met een groep gelijkgezinde landen op nationaal niveau die maatregelen te nemen".

17 uur geleden