Eurogroep werkt aan versterken concurrentiepositie EU
LUXEMBURG (ANP/RTR) - De ministers van Financiën van de eurolanden maken volgende maand bekend hoe zij de concurrentiepositie van de EU ten opzichte van China en de Verenigde Staten willen versterken. Een belangrijk deel van de plannen is het beter laten samenwerken van de verschillende Europese geldmarkten, omdat dit nodig is voor de financiering van dit beleid.
Voorzitter Paschal Donohoe van de Eurogroep, de groep van ministers van Financiën van de eurolanden, zei tijdens een overleg in Luxemburg dat er nog meningsverschillen zijn over de aanpak. Tegen november zouden de punten van overeenstemming echter zwaarder moeten wegen dan de verschillen, gaf hij aan. "Mijn doel is om in november terug te komen met een tekst die onze gezamenlijke visie weergeeft over hoe we de concurrentiekracht van onze unie de komende jaren kunnen verbeteren" zei Donohoe tijdens een persbijeenkomst.
In rapporten van de voormalige Italiaanse premier Enrico Letta en de voormalige baas van de Europese Centrale Bank, Mario Draghi, staat dat de EU een zwakke interne markt heeft en dat de productiviteit daar langzaam groeit. Dit gebeurt terwijl China en de Verenigde Staten strijden om de leiding in nieuwe, milieuvriendelijke technologieën. Volgens Draghi is een van de grootste problemen het vinden van ongeveer 800 miljard euro per jaar om te investeren in nieuwe technologieën.
De discussies over een kapitaalmarktenunie in de EU slepen al jaren voort en vorderen traag. Dit komt volgens deskundigen door nationale belangen, verschillende zakelijke en financiële culturen en verschillende regels in de Europese landen. Een Europese kapitaalmarkt met een set regels die niet in elk land verschillend is, zou er voor moeten zorgen dat investeerders makkelijker hun geld kunnen steken in projecten en bedrijven over de grens. Nu is daar vaak veel lokale kennis voor nodig. Al in 2015 werd besloten dat de kapitaalmarktenunie in de EU er moest komen.
Meer uit Financieel
ATHENE (ANP/DPA) - De Europese Commissie heeft Griekenland voor het eerst sinds de schuldencrisis van de lijst afgehaald van lidstaten met economische onevenwichtigheden. Volgens premier Kyriakos Mitsotakis eindigt daarmee een "negatief hoofdstuk dat zestien jaar geleden begon".
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse miljardair Bill Ackman wil zijn belang in Universal Music Group verkopen. Eerder deze week werd bekend dat het muziekconcern achter artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish het ongevraagde overnamebod van Ackmans investeringsfirma Pershing Square verwerpt.
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Ondernemersorganisatie FME noemt het voorstel van de Europese Commissie voor meer technologische onafhankelijkheid "een belangrijke stap om minder afhankelijk te worden van de VS en China". Maar volgens de ondernemersorganisatie voor technologische industrie moet er ook naar randvoorwaarden worden gekeken.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een licht verlies gesloten. Beleggers op het Damrak volgden daarmee het overwegend negatieve sentiment op andere Europese beurzen en op Wall Street. Nieuwe aanvallen van Iran op Koeweit en Bahrein wakkerden zorgen aan over de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder optimisme over een vredesdeal verdween naar de achtergrond.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM krijgt zijn miljoenenbeloning. Een meerderheid van de aandeelhouders is akkoord met het salaris en de bonussen van de Canadese topman. De Nederlandse overheid had eerder laten weten bezwaar aan te tekenen tegen de financiële beloning.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Winkeliers die vuurwerk verkochten rond de jaarwisseling dreigen naar de rechter te stappen. Ze zijn ontevreden over de compensatie die het kabinet ze biedt voor het aanstaande vuurwerkverbod. Volgens hen is de vergoeding voor de misgelopen winst van één jaar te weinig.
4 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - Chemieconcern Dow schrapt in Nederland 605 banen. Dat heeft het bedrijf laten weten aan medewerkers en personeelsvertegenwoordigers. De ingreep maakt deel uit van een wereldwijde reorganisatie.
5 uur geleden