Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eurogroep werkt aan versterken concurrentiepositie EU

Eurogroep werkt aan versterken concurrentiepositie EU

LUXEMBURG (ANP/RTR) - De ministers van Financiën van de eurolanden maken volgende maand bekend hoe zij de concurrentiepositie van de EU ten opzichte van China en de Verenigde Staten willen versterken. Een belangrijk deel van de plannen is het beter laten samenwerken van de verschillende Europese geldmarkten, omdat dit nodig is voor de financiering van dit beleid.

Voorzitter Paschal Donohoe van de Eurogroep, de groep van ministers van Financiën van de eurolanden, zei tijdens een overleg in Luxemburg dat er nog meningsverschillen zijn over de aanpak. Tegen november zouden de punten van overeenstemming echter zwaarder moeten wegen dan de verschillen, gaf hij aan. "Mijn doel is om in november terug te komen met een tekst die onze gezamenlijke visie weergeeft over hoe we de concurrentiekracht van onze unie de komende jaren kunnen verbeteren" zei Donohoe tijdens een persbijeenkomst.

In rapporten van de voormalige Italiaanse premier Enrico Letta en de voormalige baas van de Europese Centrale Bank, Mario Draghi, staat dat de EU een zwakke interne markt heeft en dat de productiviteit daar langzaam groeit. Dit gebeurt terwijl China en de Verenigde Staten strijden om de leiding in nieuwe, milieuvriendelijke technologieën. Volgens Draghi is een van de grootste problemen het vinden van ongeveer 800 miljard euro per jaar om te investeren in nieuwe technologieën.

De discussies over een kapitaalmarktenunie in de EU slepen al jaren voort en vorderen traag. Dit komt volgens deskundigen door nationale belangen, verschillende zakelijke en financiële culturen en verschillende regels in de Europese landen. Een Europese kapitaalmarkt met een set regels die niet in elk land verschillend is, zou er voor moeten zorgen dat investeerders makkelijker hun geld kunnen steken in projecten en bedrijven over de grens. Nu is daar vaak veel lokale kennis voor nodig. Al in 2015 werd besloten dat de kapitaalmarktenunie in de EU er moest komen.

Meer uit Financieel

Denktank: meer stroom wind en zon dan fossiele brandstoffen EU

LONDEN (ANP/RTR) - Wind- en zonne-energie hebben in 2025 voor het eerst meer elektriciteit opgewekt in de Europese Unie dan fossiele brandstoffen, blijkt uit gegevens van energiedenktank Ember.

1 uur geleden
Ondernemersvereniging: positief dat heffingen Trump er niet komen

ZOETERMEER (ANP) - "Het is positief dat de heffingen niet worden opgelegd", zegt ondernemersvereniging evofenedex over de geschrapte importheffingen voor Europese landen door de Amerikaanse president Donald Trump. Doordat er weinig tijd tussen de aankondiging van de heffingen en de intrekking zat, verwacht evofenedex geen piek in de vervoersstromen.

5 uur geleden
Beurzen in New York hard omhoog dankzij mogelijke Groenland-deal

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met duidelijke winsten gesloten. Op de markten overheerste opluchting over een de-escalatie in het conflict tussen de Verenigde Staten en Europese landen over Groenland. Trump kondigde aan geen extra importheffingen meer op te leggen aan landen die militairen stuurden naar het eiland in het Noordpoolgebied, omdat er zicht zou zijn op een deal.

5 uur geleden
Trump ziet af van heffingen om Groenland na 'raamwerk voor deal'

DAVOS (ANP) - Donald Trump zegt af te zien van importheffingen voor Europese landen die meededen aan een verkenningsmissie in Groenland. Volgens de Amerikaanse president is er een raamwerk gevormd voor een "toekomstige deal aangaande Groenland" na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte.

7 uur geleden
Hooggerechtshof kritisch over poging tot ontslag Fed-bestuurder

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rechters van het Amerikaanse Hooggerechtshof hebben laten doorschemeren dat ze sceptisch staan tegenover de argumenten van de regering-Trump om een bestuurder van de Federal Reserve te mogen ontslaan. De poging van Donald Trump om Fed-bestuurder Lisa Cook uit haar functie te zetten, leidde vorig jaar tot zorgen over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.

8 uur geleden
Ubisoft reorganiseert en schrapt nieuwe Prince of Persia-game

PARIJS (ANP) - Ubisoft reorganiseert en schrapt zes games die in ontwikkeling waren, waaronder Prince of Persia The Sands of Time. Het Franse gamebedrijf zegt zo geld vrij te willen maken om beter te kunnen concurreren op de markt voor hoogwaardige videospellen. Om diezelfde reden sluit Ubisoft studio's in Canada en Zweden.

9 uur geleden
Opluchting op beurs in Amsterdam na speech Trump

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag positief gereageerd op de aankondiging van Donald Trump dat hij geen geweld wil gebruiken bij zijn poging om Groenland in te lijven. De AEX vond de weg omhoog na die opmerking van de Amerikaanse president op het World Economic Forum in Davos.

10 uur geleden