Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eurogroep werkt aan versterken concurrentiepositie EU

Eurogroep werkt aan versterken concurrentiepositie EU

LUXEMBURG (ANP/RTR) - De ministers van Financiën van de eurolanden maken volgende maand bekend hoe zij de concurrentiepositie van de EU ten opzichte van China en de Verenigde Staten willen versterken. Een belangrijk deel van de plannen is het beter laten samenwerken van de verschillende Europese geldmarkten, omdat dit nodig is voor de financiering van dit beleid.

Voorzitter Paschal Donohoe van de Eurogroep, de groep van ministers van Financiën van de eurolanden, zei tijdens een overleg in Luxemburg dat er nog meningsverschillen zijn over de aanpak. Tegen november zouden de punten van overeenstemming echter zwaarder moeten wegen dan de verschillen, gaf hij aan. "Mijn doel is om in november terug te komen met een tekst die onze gezamenlijke visie weergeeft over hoe we de concurrentiekracht van onze unie de komende jaren kunnen verbeteren" zei Donohoe tijdens een persbijeenkomst.

In rapporten van de voormalige Italiaanse premier Enrico Letta en de voormalige baas van de Europese Centrale Bank, Mario Draghi, staat dat de EU een zwakke interne markt heeft en dat de productiviteit daar langzaam groeit. Dit gebeurt terwijl China en de Verenigde Staten strijden om de leiding in nieuwe, milieuvriendelijke technologieën. Volgens Draghi is een van de grootste problemen het vinden van ongeveer 800 miljard euro per jaar om te investeren in nieuwe technologieën.

De discussies over een kapitaalmarktenunie in de EU slepen al jaren voort en vorderen traag. Dit komt volgens deskundigen door nationale belangen, verschillende zakelijke en financiële culturen en verschillende regels in de Europese landen. Een Europese kapitaalmarkt met een set regels die niet in elk land verschillend is, zou er voor moeten zorgen dat investeerders makkelijker hun geld kunnen steken in projecten en bedrijven over de grens. Nu is daar vaak veel lokale kennis voor nodig. Al in 2015 werd besloten dat de kapitaalmarktenunie in de EU er moest komen.

Meer uit Financieel

EU roept VS op handelsdeal te respecteren

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Eurocommissaris voor Handel heeft de Verenigde Staten opgeroepen de vorig jaar overeengekomen handelsdeal te respecteren. Eurocommissaris Maroš Šefčovič zei dat dinsdag volgens de Europese Commissie tegen de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer.

1 uur geleden
AEX eindigt hoger na geruststellingen rond oorlog Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag flink hoger geëindigd. Beleggers volgden de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zei dat de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran, die bijna een maand geleden begon, nog steeds van kracht is. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi verklaarde dat de besprekingen vooruitgang boeken.

3 uur geleden
Nederlands quantumbedrijf QuantWare haalt 152 miljoen euro op

DELFT (ANP) - De Nederlandse producent van quantumprocessors QuantWare heeft 152 miljoen euro opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Met het geld wil QuantWare een grote fabriek in Delft bouwen voor de productie van quantumprocessors. Onder andere de durfkapitaaltak van de Amerikaanse chipproducent Intel en overheidsinvesteringsfonds Invest-NL steken geld in de scale-up uit die Zuid-Hollandse plaats.

4 uur geleden
Directeur Milieudefensie gaat werken bij Tata Steel

VELSEN-NOORD (ANP) - Milieudefensie-directeur Donald Pols gaat aan de slag bij Tata Steel Nederland. Hij moet daarom per direct stoppen bij de milieuclub.

4 uur geleden
Cryptobeurs Coinbase stijgt op Wall Street na reorganisatie

NEW YORK (ANP) - Cryptobeurs Coinbase is dinsdag een winnaar op de beurs in New York na aankondiging van een reorganisatie. Beleggers zetten het aandeel hoger omdat een streep door 14 procent van het personeelsbestand betekent dat de kosten bij het Amerikaanse bedrijf omlaag zullen gaan.

5 uur geleden
Iranoorlog verstoort leveringen Ferrari

MARANELLO (ANP/BELGA/BLOOMBERG) - De leveringen van sportwagenbouwer Ferrari zijn in het eerste kwartaal verstoord door de Iranoorlog. Normaal vinden Ferrari's gretig aftrek rond de Perzische Golf, maar de oorlog verhindert dit. Ferrari zegt dat het deze moeilijkheden wel kon pareren door meer auto's naar andere regio's te sturen.

5 uur geleden
Verpakkingssector wil met loterij meer statiegeldflessen innemen

DEN HAAG (ANP) - De verpakkingsindustrie probeert mensen vanaf volgende week maandag met loterijen te verleiden om meer blikjes en flessen met statiegeld in te leveren. Ongeveer duizend inzamelpunten buiten supermarkten betalen uit via Tikkie en delen per 15 cent statiegeld een digitaal lot uit. Daarmee maken deelnemers kans op geldprijzen tot 400 euro, maakte de voor inzameling verantwoordelijke organisatie Verpact bekend.

6 uur geleden