Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eurogroep werkt aan versterken concurrentiepositie EU

Eurogroep werkt aan versterken concurrentiepositie EU

LUXEMBURG (ANP/RTR) - De ministers van Financiën van de eurolanden maken volgende maand bekend hoe zij de concurrentiepositie van de EU ten opzichte van China en de Verenigde Staten willen versterken. Een belangrijk deel van de plannen is het beter laten samenwerken van de verschillende Europese geldmarkten, omdat dit nodig is voor de financiering van dit beleid.

Voorzitter Paschal Donohoe van de Eurogroep, de groep van ministers van Financiën van de eurolanden, zei tijdens een overleg in Luxemburg dat er nog meningsverschillen zijn over de aanpak. Tegen november zouden de punten van overeenstemming echter zwaarder moeten wegen dan de verschillen, gaf hij aan. "Mijn doel is om in november terug te komen met een tekst die onze gezamenlijke visie weergeeft over hoe we de concurrentiekracht van onze unie de komende jaren kunnen verbeteren" zei Donohoe tijdens een persbijeenkomst.

In rapporten van de voormalige Italiaanse premier Enrico Letta en de voormalige baas van de Europese Centrale Bank, Mario Draghi, staat dat de EU een zwakke interne markt heeft en dat de productiviteit daar langzaam groeit. Dit gebeurt terwijl China en de Verenigde Staten strijden om de leiding in nieuwe, milieuvriendelijke technologieën. Volgens Draghi is een van de grootste problemen het vinden van ongeveer 800 miljard euro per jaar om te investeren in nieuwe technologieën.

De discussies over een kapitaalmarktenunie in de EU slepen al jaren voort en vorderen traag. Dit komt volgens deskundigen door nationale belangen, verschillende zakelijke en financiële culturen en verschillende regels in de Europese landen. Een Europese kapitaalmarkt met een set regels die niet in elk land verschillend is, zou er voor moeten zorgen dat investeerders makkelijker hun geld kunnen steken in projecten en bedrijven over de grens. Nu is daar vaak veel lokale kennis voor nodig. Al in 2015 werd besloten dat de kapitaalmarktenunie in de EU er moest komen.

Meer uit Financieel

Nederlandse landbouwexport stijgt met ruim 8 procent

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse landbouwexport is vorig jaar gestegen met 8,4 procent, melden Wageningen Social & Economic Research en het Centraal Bureau voor de Statistiek. Zuivel en eieren bleven de belangrijkste exportproducten, gevolgd door vlees en sierteelt.

3 minuten geleden
Australisch verbod op sociale media onder 16 jaar lijkt effectief

CANBERRA (ANP/RTR) - Ruim een maand nadat in Australië het verbod op sociale media voor jongeren onder de 16 jaar is ingegaan, zijn ongeveer 4,7 miljoen accounts van Australische tieners gedeactiveerd. Dat meldde de Australische internettoezichthouder vrijdag.

2 uur geleden
Taiwan wil strategische partner van VS worden op gebied van AI

WASHINGTON (ANP/RTR) - Taiwan wil een strategische partner van de Verenigde Staten worden op het gebied van kunstmatige intelligentie. Dat zei de Taiwanese vicepremier ⁠Cheng Li-chiun vrijdag bij een persconferentie in Washington na afloop van onderhandelingen over een handelsakkoord.

2 uur geleden
Wall Street sluit met winst, chipfondsen bij winnaars

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst gesloten, waarmee enig herstel werd getoond van de twee voorgaande verliesbeurten. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de stijgers dankzij sterke kwartaalresultaten en vooruitzichten van het Taiwanese chipbedrijf TSMC. Ook waren er weer cijfers van grote Amerikaanse banken.

9 uur geleden
IMF-topvrouw: staan klaar om Venezuela te steunen

KYIV (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) staat klaar om Venezuela financieel te steunen. Dat heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva gezegd in een interview met persbureau Reuters tijdens een bezoek aan Oekraïne. "Als er een mogelijkheid is om de mensen van Venezuela te steunen, dan kun je er zeker van zijn dat het IMF er is."

10 uur geleden
Netflix bemachtigt wereldwijde streamingrechten van films Sony

LOS GATOS (ANP) - Netflix heeft een overeenkomst gesloten over de wereldwijde streamingrechten van films van Sony Pictures Entertainment. Dat maakten de bedrijven donderdag bekend. De nieuwe regeling wordt geleidelijk ingevoerd en is in 2029 voltooid. Hoeveel geld gemoeid is met de deal, is niet bekendgemaakt.

11 uur geleden
Washington: VS en Taiwan hebben handelsdeal gesloten

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met Taiwan. Volgens het Amerikaanse ministerie van Handel dalen de importheffingen op goederen uit Taiwan en gaan Taiwanese bedrijven honderden miljarden investeren in chipproductie in de VS.

11 uur geleden