Eurogroep stemt in met 767 miljoen Griekse schuldverlichting
BRUSSEL (ANP) - De Eurogroep (ministers van Financiën van de eurolanden) heeft besloten 767 miljoen euro aan Griekenland uit te keren voor schuldverlichting. Het is de zesde keer sinds het land uit het Europese steunprogramma kon stappen in 2018 dat het geld krijgt om zijn schuldenlast te verlichten.
Volgens een verklaring van de Eurogroep blijft de Griekse regering zich houden aan de gemaakte afspraken om het land te hervormen en economisch sterker te maken, al is er door de coronacrisis en vernietigende branden in augustus wel enige vertraging. "Daar is begrip voor", zei Eurogroepvoorzitter Paschal Donohoe na afloop van de vergadering in Brussel.
Griekenland dreigde in 2012 failliet te gaan. Daarop schoten Nederland en andere eurolanden te hulp door Griekse staatsobligaties op te kopen. Daarna werd het land jarenlang overeind gehouden door het permanente Europese noodfonds ESM en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en kwam het onder streng toezicht te staan van Brussel en Washington. Eind 2018 kon Athene weer financieel op eigen benen staan en verliet het land het programma.
Tussenrekening
De winsten die Nederland en andere eurolanden boekten op die Griekse staatsobligaties werden op een tussenrekening bij het ESM gezet. Sinds 2019 krijgt Griekenland elk half jaar tot midden 2022 een schijf uitgekeerd om de schuldenlast te verlichten, op voorwaarde dat het zich aan de hervormingsafspraken houdt.
Het gaat om een totaalpakket van 4,8 miljard euro. Het geld wordt gebruikt voor rentelastenverlichting en om er leningen vervroegd mee af te lossen. De Griekse regering heeft in de Eurogroep maandag aangegeven dat ze het geld wil gebruiken voor een vervroegde aflossing van een IMF-lening.
Meer uit Financieel
MINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.
12 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.
16 minuten geledenLONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.
6 uur geleden