Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eurogroep moet coronasteun door noodfonds ESM nader invullen

Eurogroep moet coronasteun door noodfonds ESM nader invullen

BRUSSEL (ANP) - De ministers van Financiën van de eurozone (Eurogroep) vergaderen vrijdag vanaf 15.00 uur per video over het Europese noodfonds ESM. Daarvan kan maximaal 240 miljard euro aan kredieten worden vrijgemaakt voor de coronacrisis, hebben ze vorige maand besloten. Het plan is inmiddels goedgekeurd door de EU-leiders maar nu moet deze zogenoemde Pandemische Crisis Steun nog nader worden ingevuld.

Lidstaten kunnen bij het ESM vanaf streefdatum 1 juni leningen aanvragen voor directe en indirecte kosten in de gezondheidszorg als gevolg van het coronavirus, tot maximaal 2 procent van hun bruto nationaal inkomen (bni) van eind 2019. De kredietlijnen zijn toegankelijk voor alle eurolanden en er zijn aan deze coronasteun geen voorwaarden verbonden als bezuinigingen of hervormingen, zoals gebruikelijk bij het ESM. Dit permanente noodfonds werd in 2012 opgezet om lidstaten in financiële problemen op de been te houden, zoals Griekenland.

De ministers zullen praten over zaken als wat de definitie voor indirecte coronakosten voor de gezondheidszorg moet zijn, hoelang het ESM voor deze kredieten beschikbaar zal zijn, en hoelang de looptijden van de leningen moeten zijn. Den Haag wil bijvoorbeeld kortere looptijden dan normaal bij het ESM en denkt aan tien jaar.

Ingewijden verwachten dat de Eurogroep er vrijdag wel uit komt. Na afloop volgt een e-persconferentie van Eurogroepvoorzitter Mario Centeno, naar verwachting aan het begin van de avond.

Meer uit Financieel

Facebook-moeder Meta boekt flink meer winst en omzet

MENLO PARK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, heeft in het afgelopen kwartaal flink hogere resultaten behaald. Dat maakte Meta na het slot van de beurshandel in New York bekend.

1 uur geleden
Beurzen New York gemengd na rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen gesloten. Beleggers op Wall Street verwerkten het besluit van de Amerikaanse centrale bank om de rente opnieuw onveranderd te laten, ondanks herhaalde oproepen van president Donald Trump voor een verlaging. Daarnaast waren er weer veel bedrijfsresultaten, waaronder van Starbucks, Booking Holdings en Harley-Davidson.

1 uur geleden
Federal Reserve houdt rente onveranderd ondanks kritiek Trump

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft het belangrijkste rentetarief in de Verenigde Staten opnieuw onveranderd gelaten. Bij de vorige vier rentebesluiten hield de Fed de leenkosten ook al ongewijzigd. Het besluit zal naar verwachting opnieuw een stortvloed van kritiek opleveren van de Amerikaanse president Donald Trump die de centrale bank herhaaldelijk heeft opgeroepen om de rente te verlagen.

1 uur geleden
Tata Motors neemt Italiaanse truckbouwer Iveco over

TURIJN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Indiase Tata Motors neemt de Italiaanse truck- en bussenbouwer Iveco over voor in totaal 3,8 miljard euro. Daarnaast verkoopt het in Turijn gevestigde Iveco zijn activiteiten met militaire voertuigen aan het Italiaanse defensiebedrijf Leonardo voor 1,7 miljard euro.

1 uur geleden
Nieuwe topman voor autoconcern Renault

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault heeft een nieuwe topman benoemd na het onverwachte vertrek van de vorige bestuursvoorzitter. François Provost, het hoofd van de inkoopactiviteiten van het bedrijf, gaat nu de hoogste functie bij Renault bekleden. Hij werd eerder al genoemd als een van de kandidaten voor de topfunctie.

1 uur geleden
Airbus levert minder vliegtuigen af in eerste jaarhelft

PARIJS (ANP) - Airbus heeft in de eerste helft van dit jaar minder nieuwe vliegtuigen aan klanten geleverd dan vorig jaar. De Europese vliegtuigbouwer kampt onder meer met beperkingen in de productiecapaciteit bij de A320-toestellen door vertragingen bij motorleveringen. De A320-vliegtuigen zijn de bestverkopende toestellen van Airbus.

5 uur geleden
Veel meer tijd voor UWV om bezwaren te behandelen

ROTTERDAM (ANP) - Het UWV krijgt veel meer tijd om te beslissen in zaken waarin een medisch advies van een verzekeringsarts noodzakelijk is. Dat heeft de rechter in Rotterdam geoordeeld in drie zaken.

6 uur geleden