Eurogroep hervat onderhandelingen over steunpakket
BRUSSEL (ANP) - De ministers van Financiën van de eurozone (Eurogroep) hervatten om 17.00 uur per video hun woensdag, na zestien uur praten en ruziën, mislukte onderhandelingen over een Europees steunpakket in verband met de coronacrisis. Het gaat om kredietmaatregelen van in totaal 540 miljard euro die op de korte termijn beschikbaar kunnen zijn om de regeringen, het midden- en kleinbedrijf en tijdelijk werkloze werknemers tegen de gevolgen van de pandemie te beschermen.
Hoofdrolspelers zijn Wopke Hoekstra en zijn Italiaanse collega Roberto Gualtieri. Zij zijn het op belangrijke punten totaal oneens. Een besluit in de Eurogroep vereist unanimiteit.
Het grootste struikelblok is hoe 240 miljard euro uit het Europese noodfonds ESM wordt ingezet. Italië eist dat lidstaten zonder voorwaarden aanspraak kunnen maken op gunstige leningen uit dit fonds. Hoekstra vindt dat oké voor uitgaven in de gezondheidszorg maar eist leenvoorwaarden als het geld voor herstel van de 'gewone’ economie wordt gebruikt. Ook wil hij geen enkele verwijzing in een akkoord naar mogelijke uitgifte van euro-obligaties.
De druk en kritiek op Hoekstra neemt toe, niet alleen meer van Italië, Spanje en Portugal. De Franse minister Bruno le Maire vindt dat de Eurogroep zich moet "schamen", terwijl de Duitse bewindsman Olaf Scholz de lidstaten heeft opgeroepen tot een compromis.
Eurogroepvoorzitter Mario Centeno geeft na afloop een persconferentie, tijdstip onbekend.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. Techgraadmeter Nasdaq bereikte een nieuw recordniveau, terwijl beleggers tegelijkertijd de ontwikkelingen tussen de Verenigde Staten en Iran scherp in de gaten hielden.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) vindt de stap van WSP Global om het bod op ingenieursbureau Arcadis in te trekken "zeer begrijpelijk" vanuit de Canadezen bezien. "Het is zeer spijtig dat een beursgenoteerde onderneming als Arcadis het niet nodig vond om in gesprek te gaan met een serieus bedrijf", laat adjunct-directeur Errol Keyner van de belangenclub voor beleggers weten.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse overheid gaat de steun uitbreiden voor inwoners van het land die het hardst getroffen worden door de stijgende brandstofprijzen. Dat heeft de Franse minister van Financiën Roland Lescure gezegd. Hij heeft nieuwe maatregelen aangekondigd om huishoudens te helpen die kampen met hoge brandstofkosten door het conflict in het Midden-Oosten.
2 uur geledenMONTREAL (ANP) - Het Canadese bedrijf WSP Global staakt zijn pogingen om advies- en ingenieursbedrijf Arcadis over te nemen. WSP had langere tijd interesse in Arcadis, maar die onderneming sloeg tot twee keer toe biedingen af. De Canadezen hebben besloten om hun bod op het Nederlandse bedrijf in te trekken, werd dinsdag bekendgemaakt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De financieel topman van achterafbetaaldienst Klarna, Niclas Neglen, stapt over naar betaalbedrijf Adyen. Zijn benoeming gaat naar verwachting in op 1 februari, maakte Adyen dinsdag bekend.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De stichting achter de massaclaim tegen Booking.com wil dat een Nederlandse rechter zich bij deze zaak ook buigt over het Amerikaanse moederbedrijf en een in Singapore gevestigd zusterplatform. Dat kwam dinsdag naar voren tijdens de eerste zitting over de massaclaim in de rechtbank in Amsterdam.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is dinsdag met winst de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch gestemd, na de flink hogere slotstanden op Wall Street maandag. Techgraadmeter Nasdaq bereikte daar een nieuw record dankzij een herstelrally in de AI-sector. De AI-aandelen stonden vorige week nog onder druk na waarschuwingen over de gevaren van de technologie.
5 uur geleden