Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eurogroep bespreekt ESM-topbaan waarvoor Menno Snel kandidaat is

Eurogroep bespreekt ESM-topbaan waarvoor Menno Snel kandidaat is

BRUSSEL (ANP) - De ministers van Financiën van de eurolanden (Eurogroep) discussiëren in Brussel voor het eerst over de vier nominaties, waaronder die van oud-staatssecretaris van Financiën Menno Snel, voor de topbaan van het Europees Stabiliteitsmechanisme (ESM). De huidige directeur, de Duitse econoom Klaus Regling, vertrekt begin oktober omdat zijn mandaat na tien jaar afloopt. Volgens ingewijden is het onzeker of de Eurogroep er maandag uitkomt omdat er geen duidelijke voorkeurskandidaat lijkt te zijn.

De 51-jarige Snel heeft concurrentie van drie andere mannen. Luxemburg draagt zijn oud-minister van Financiën Pierre Gramegna voor, Portugal zijn voormalig minister van Financiën João Leão en Italië Marco Buti, topambtenaar economische en financiële zaken bij de Europese Commissie.

Het ESM, gevestigd in Luxemburg, is een permanent noodfonds dat met leningen eurolanden in zwaar weer te hulp kan schieten, zoals het deed om Griekenland financieel overeind te houden. In de toekomst kan het fonds ook worden ingezet bij de herstructurering en afwikkeling van faillissementen van probleembanken. De negentien Eurogroepleden zijn samen aandeelhouder van het ESM. Op 16 juni moet Reglings opvolger tijdens de jaarvergadering van het ESM worden benoemd.

Snel was van eind 2017 tot eind 2019 staatssecretaris in het kabinet-Rutte III. Daarvoor werkte de D66'er onder meer in Washington D.C. bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Sinds 1 juni 2021 is hij voorzitter van NOGEPA, de branchevereniging van de olie- en gasindustrie in Nederland.

Meer uit Financieel

Vlaamse waakhond waarschuwt voor concentratie in mediasector

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Vlaamse toezichthouder op de media waarschuwt in een dinsdag verschenen rapport voor de grote concentratie van uitgevers en zenders in de Belgische mediasector. Vijf mediagroepen, waaronder het ook in Nederland actieve DPG Media, Mediahuis en Roularta, hebben 80 tot 100 procent van de Vlaamse mediamarkt in handen.

1 uur geleden
Nvidia daalt op Wall Street na toestemming chipverkoop aan China

NEW YORK (ANP) - Nvidia behoorde dinsdag tot de dalers op de aandelenbeurzen in New York. De Amerikaanse regering heeft het chipconcern toestemming gegeven om zijn H200-chips voor kunstmatige intelligentie naar China te exporteren. Volgens president Donald Trump ontvangt de Amerikaanse regering in ruil daarvoor 25 procent van de verkoopopbrengst. Het aandeel Nvidia zakte 0,6 procent.

1 uur geleden
Canadees Cronos koopt voor 57,5 miljoen Nederlandse wietteler

TORONTO (ANP) - Het Canadese cannabisbedrijf Cronos koopt de grootste Nederlandse wietteler die meedoet aan het wietexperiment, Canadelaar. Het beursgenoteerde Cronos heeft minstens 57,5 miljoen euro over voor het bedrijf uit Voorne aan Zee en dat bedrag kan nog oplopen.

2 uur geleden
Canadees Cronos koopt voor 57,5 miljoen Nederlandse wietteler

TORONTO (ANP) - Het Canadese cannabisbedrijf Cronos koopt de grootste Nederlandse wietteler die meedoet aan het wietexperiment, Canadelaar. Het beursgenoteerde Cronos heeft minstens 57,5 miljoen euro over voor het bedrijf uit Voorne aan Zee en dat bedrag kan nog oplopen.

3 uur geleden
Meer controles op wat voor voedsel de Europese Unie binnenkomt

BRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten moeten het aantal controles op de import van voedsel opschroeven, als het aan Brussel ligt. De Europese Commissie presenteert dinsdag een plan waarin staat dat ze het aantal controles op voedselveiligheid en -kwaliteit wil verdubbelen in landen buiten de EU waaruit voedsel wordt geïmporteerd. Ook wil de Commissie dat lidstaten zelf vaker (33 procent meer) controleren of het voedsel dat via hun grenzen binnenkomt aan de voedselkwaliteitseisen van de Unie voldoet.

3 uur geleden
TurkStream-exploitant van Nederland naar Hongarije, zegt minister

MOSKOU (ANP/RTR) - Het bedrijf dat de TurkStream-pijpleiding tussen Rusland en Turkije beheert, verhuist van Nederland naar Hongarije. Dat zei de Hongaarse buitenlandminister Péter Szijjártó tijdens zijn bezoek aan Moskou.

4 uur geleden
Milan Nedeljkovic volgt Oliver Zipse op als topman BMW

MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse autoconcern BMW krijgt een nieuwe bestuursvoorzitter. Milan Nedeljkovic, de huidige productiechef, neemt in mei volgend jaar de hoogste functie over van topman Oliver Zipse (61). Zijn contract loopt dan af. Nedeljkovic krijgt de ingewikkelde taak om BMW verder door het elektrificatieproces van het concern te loodsen.

5 uur geleden