Eurogroep bereid tot maatregelen na virusuitbraak
BRUSSEL (ANP) - Eurolanden kunnen extra geld uitgeven zonder de EU-begrotingsregels te overtreden voor "ongebruikelijke gebeurtenissen waar een regering geen controle over heeft". Dat zei Eurogroepvoorzitter Mario Centeno na afloop van een teleconferentie met de EU-ministers van Financiën over de gevolgen van het nieuwe coronavirus.
Italië heeft eerder aangegeven gebruik te willen maken van deze flexibiliteitsclausule. Rome wil 3,6 miljard euro uitgeven om de economische klappen door het virus op te vangen. Het is aan de Europese Commissie om een verzoek te beoordelen, aldus Centeno.
Hij zei dat de ministers bereid zijn "verdere maatregelen te treffen" om de economie in de EU te ondersteunen en het beleid onderling af te stemmen. Volgens de Portugees is de omvang van het probleem nog onzeker.
Minister Wopke Hoekstra heeft tijdens de telefonische vergadering het belang van goede communicatie tussen de lidstaten benadrukt. Hij heeft er volgens een woordvoerder op gewezen dat "de economische effecten van het virus voor een belangrijk deel gedreven worden door vertrouwenseffecten."
Meer uit Financieel
DUBAI (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Emirates vliegt vanaf zaterdag dagelijks van Dubai naar tientallen bestemmingen, waaronder Schiphol. De luchtvaartmaatschappij wil 106 retourvluchten per dag uitvoeren naar 83 bestemmingen, meldt Emirates in een update.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Gasunie wil een onderzoek naar de mogelijkheid om zogeheten kussengas te gebruiken in geval van nood. Dat vertelde topvrouw Willemien Terpstra vrijdag na de presentatie van de jaarcijfers. Het is een van de adviezen in een rapport dat Gasunie volgende week presenteert over de weerbaarheid bij lange verstoringen van de aanvoer van gas.
1 uur geledenVOORBURG (ANP) - Brancheorganisatie van tankstations Drive wil dat de overheid de accijnskorting op brandstof weer verhoogt of de btw verlaagt vanwege de flink gestegen prijzen aan de pomp. "Voor Nederlanders wordt tanken anders onbetaalbaar", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De gasvoorraad die vrijdag onder de 10 procent is gedoken, is geen reden voor paniek, zegt topvrouw van Gasunie Willemien Terpstra. Volgens Terpstra komt er nog voldoende gas binnen en bovendien is de winter bijna ten einde.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het vierde kwartaal van vorig jaar iets zwakker gegroeid dan eerder gedacht. Volgens nieuwe cijfers van het Europese statistiekbureau Eurostat groeide de economie met 0,2 procent in vergelijking met een kwartaal eerder. Bij een eerste raming eind januari werd nog een plus van 0,3 procent gemeld door Eurostat.
2 uur geledenDOHA (ANP) - De energieminister van Qatar verwacht dat alle energie-exporteurs in de Golfregio binnen enkele weken hun productie mogelijk moeten stilleggen als de oorlog in het Midden-Oosten aanhoudt. Dat kan de olieprijzen opdrijven tot 150 dollar per vat (zo'n 130 euro). Hiervoor waarschuwt energieminister en baas van staatsenergiebedrijf QatarEnergy Saad al-Kaabi in de Britse zakenkrant Financial Times (FT).
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het rentebeleid van de Europese Centrale Bank (ECB) is nog altijd "passend", ondanks de sterk gestegen energieprijzen door de oorlog in Iran. Dat zegt president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB) in een interview met persbureau Reuters.
3 uur geleden