Eurogroep benoemt Fin als opvolger Vijlbrief
BRUSSEL (ANP) - De ministers van Financiën van de eurolanden (Eurogroep) hebben de Fin Tuomas Saarenheimo benoemd tot voorzitter van de Eurogroepwerkgroep (EWG). Hij volgt Hans Vijlbrief op die in januari onverwacht opstapte om voor D66 staatssecretaris van Financiën te worden.
De EWG is de invloedrijke werkgroep die alle vergaderingen van de Eurogroep in Brussel voorbereidt en besluiten voorkookt. In december was Vijlbriefs mandaat, dat op 1 februari 2018 begon, nog met twee jaar verlengd.
Met het vertrek van Vijlbrief heeft Nederland een belangrijke vinger in de pap bij de Eurogroep verloren. "Het was buitengewoon behulpzaam voor de hele Eurogroep en uiteraard ook voor Nederland", zei minister van Financiën Wopke Hoekstra over Vijlbriefs Brusselse positie voor aanvang van de eerste Eurogroep sinds hij ontslag nam. "Tegelijk ziet de opvolging er ook weer goed uit."
Saarenheimo was al lid van de EWG. Hij neemt de voorzittershamer per 1 april op. De Française Odile Renaud-Basso neemt sinds Vijlbriefs vertrek het voorzitterschap waar.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.
10 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.
12 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.
20 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.
1 dag geleden