Eurogroep belooft krachtig beleid voor economisch herstel
BRUSSEL (ANP) - De snelle opleving van het coronavirus in Europa en de nieuwe beperkende maatregelen die landen nemen om de verspreiding te bestrijden, brengen onzekerheid die zal wegen op het economisch herstel. De Eurogroep zal zich "krachtig" blijven inzetten om uit het economische dal door de coronacrisis te komen en om banen in de EU te behouden, beloven de ministers van Financiën van de eurolanden in een gezamenlijke verklaring.
De Eurogroep volgt de ontwikkelingen in de gezondheidszorg en de economische impact op de voet, zei voorzitter Paschal Donohoe na afloop van een videovergadering. Minister Wopke Hoekstra liet zich op ambtelijk niveau vertegenwoordigen vanwege verplichtingen in de Tweede Kamer.
EU-commissaris Paolo Gentiloni (economische zaken en financiën) noemde de coronasituatie in de EU "dramatisch". Donderdag presenteert hij nieuwe economische prognoses voor de lidstaten. Hij zei dat door de ervaringen die tijdens de eerste uitbraak zijn opgedaan de economische impact minder zou kunnen zijn, maar er is grote onzekerheid over hoe lang de tweede golf gaat duren.
Hij zei dat het van groot belang is dat er snel een akkoord komt tussen het Europees Parlement en de lidstaten over het coronaherstelfonds van 750 miljard euro waar de regeringsleiders het in juli over eens werden. De onderhandelingen daarover lopen nog steeds.
Meer uit Financieel
HILVERSUM (ANP) - Albert Heijn heeft nog geen aangifte gedaan bij de politie en de politie en het Openbaar Ministerie zien vooralsnog geen reden om zelfstandig een opsporingsonderzoek te starten naar het cybersecurityincident bij de supermarktketen. Dat zei Stan Duijf, bij de politie landelijk verantwoordelijk voor de aanpak van cybercrime, donderdagavond in het televisieprogramma Pauw & De Wit.
37 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De wereldwijde verkoopgolf van AI-gerelateerde aandelen lijkt weer ten einde te komen. Op Wall Street herstelde het vertrouwen van beleggers donderdag na opmerkingen van topman Jensen Huang van chipconcern Nvidia. Hij wees zorgen over financieringsproblemen bij CoreWeave van de hand. Daarbij zei hij niet te denken dat het datacenterbedrijf gered hoeft te worden door Nvidia.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/BELGA) - Frankrijk en Duitsland hebben een deal gesloten om de toekomst van de Europese auto-industrie veilig te stellen, met minder strenge uitstootregels en meer steun voor Europese productie. Dat melden verschillende media, waaronder het Franse persbureau AFP, op basis van bronnen.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De grote Italiaanse bank UniCredit heeft goedkeuring gekregen van de Europese Centrale Bank (ECB) voor een groter belang in Commerzbank. Daarmee lijkt de weg vrij voor UniCredit-topman Andrea Orcel om de controle over de Duitse bank over te nemen. Het gaat om een van de grootste Europese bankovernames in jaren.
5 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt tot en met zondag nog geen online bestelde boodschappen. De supermarktketen zegt zijn systemen stap voor stap weer op orde te brengen na het cybersecurityincident, waardoor er al dagen problemen zijn. De winkels worden inmiddels wel weer volledig bevoorraad. "Dit leidt landelijk tot gevulde schappen", stelt Albert Heijn donderdagavond.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft donderdag aangekondigd de vrijgave van strategische oliereserves te versnellen vanwege de sterk stijgende brandstofprijzen. Daarmee geeft de organisatie gehoor aan oproepen van de G7, de groep van grote industrielanden waaronder Duitsland en Frankrijk.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven ASML, ASMI en Besi waren donderdag de grote verliezers op de beurs in Amsterdam. Wereldwijd zijn chipbedrijven in de uitverkoop gedaan, door zorgen of de enorme investeringen in kunstmatige intelligentie de hoge waarderingen wel rechtvaardigen. Beleggers zochten daardoor hun heil in de veiligheid van obligaties.
8 uur geleden