Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eurocommissaris ziet weinig ruimte voor bijvijlen begrotingsregels

Eurocommissaris ziet weinig ruimte voor bijvijlen begrotingsregels

BRUSSEL (ANP) - Er is niet veel ruimte voor het Europees Parlement om nieuwe begrotingsregels die EU-landen tot bezuinigingen kunnen dwingen nog aan te passen, meent de Europese Commissie. De EU-landen moeten het over de nieuwe regels nog eens worden met het parlement en daar leeft onder meer de vrees daarmee de economie kapot te bezuinigen. Maar als de lidstaten het parlement te veel tegemoetkomen kunnen ze het zelf niet langer eens blijven, denkt Eurocommissaris Paolo Gentiloni (Economie).

Enige rek is er wel, meent Gentiloni, die de nieuwe regels voor staatsschulden en begrotingstekorten heeft voorgesteld en bemiddelt tussen de 27 EU-landen en het parlement. Hij ziet "weinig, maar wel voldoende" ruimte, zei hij bij aankomst voor overleg met de ministers van Financiƫn van de eurolanden. Niet alleen om er samen uit te komen, maar ook om de EU-landen en passant nog wat in de goede richting te trekken. Zodat "we straks een akkoord hebben dat nog beter is" dan wat de ministers vorige maand samen sloten.

Ook de nieuwe Nederlandse minister van Financiƫn, Steven van Weyenberg, heeft "alle vertrouwen" in een goede afloop, ook al dringt de tijd. De ministers praatten zo lang over de uiterst gevoelige nieuwe regels dat er nu nog minder dan een maand is om die te beklinken voor het parlement zich opmaakt voor de Europese verkiezingen. Als dat niet lukt, dreigt lange vertraging en moet het werk hoogstwaarschijnlijk goeddeels over.

"Er ligt eindelijk een akkoord", constateert Van Weyenberg, en nu "proberen we dit zo snel mogelijk met elkaar te doen. Ik heb echt goede moed dat dat gaat lukken".

Meer uit Financieel

Nederlanders boeken vaker vakantie, meer lastminutes in de herfst

LEUSDEN (ANP) - Nederlanders hebben in september vaker een vakantie geboekt dan in dezelfde maand vorig jaar, onder andere meer lastminutes voor de herfstvakantie. Ook boekten vakantiegangers meer reizen voor vertrek over zes maanden of langer, meldt reisbrancheorganisatie ANVR.

1 uur geleden
Frankrijk dreigt met ban Shein bij verkoop kindsekspoppen

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk dreigt de toegang voor Shein te blokkeren als de Chinese webwinkel opnieuw sekspoppen verkoopt die op kinderen lijken. Shein haalde de producten uit zijn webshop na druk van Franse toezichthouders.

2 uur geleden
Accountant ontdekt fouten in jaarrekening Ebusco

DEURNE (ANP) - De in moeilijkheden verkerende bussenfabrikant Ebusco heeft eindelijk een controleverklaring over de jaarrekening van 2024 binnen. De accountant heeft verschillende fouten ontdekt in de boekhouding, waaronder rekenfouten bij de salarissen en onjuiste verwijzingen. Maar volgens Ebusco hadden deze geen invloed op eerder gemelde cijfers over het eigen vermogen van het bedrijf en het jaarresultaat.

3 uur geleden
PostNL bij dalers op Damrak na groter verlies

AMSTERDAM (ANP) - PostNL behoorde maandag tot de dalers op de Amsterdamse beurs. Het postbedrijf leed afgelopen kwartaal meer verlies. Ook nam de totale hoeveelheid te bezorgen brieven en andere poststukken verder af, ondanks dat de verkiezingen voor extra post zorgden. Volgens PostNL onderstrepen de cijfers "de dringende noodzaak tot wijzigingen in de postwetgeving". Het aandeel zakte ruim 1 procent.

3 uur geleden
Mensen vragen meer hypotheken aan, aankoopwaarde bereikt record

DE MEERN (ANP) - Huizenkopers en -bezitters hebben de afgelopen maand iets meer hypotheken aangevraagd. In oktober waren dit er 52.196, ruim 4 procent meer dan in oktober vorig jaar. Dit meldt het Hypotheken Data Netwerk (HDN), dat naar eigen zeggen bijna alle hypotheekaanvragen in Nederland registreert.

3 uur geleden
Ryanair vervoert recordaantal passagiers in eerste jaarhelft

DUBLIN (ANP/BLOOMBERG) - De Ierse luchtvaartmaatschappij Ryanair heeft in de eerste helft van het boekjaar een recordaantal passagiers vervoerd. De grootste luchtvaartmaatschappij van Europa profiteerde onder meer van verbeterde leveringen van nieuwe Boeing-toestellen en de aanhoudend sterke vraag naar vliegtickets.

4 uur geleden
Opnieuw verbetering bedrijfsomstandigheden Nederlandse industrie

ZEIST (ANP) - De bedrijfsomstandigheden in de Nederlandse industrie zijn in oktober voor de vijfde maand op rij verbeterd. De verbetering was wel minder groot dan eerder, door een kleinere groei van de productie en het aantal nieuwe orders. Dat meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi) op basis van haar maandelijkse peiling.

4 uur geleden