Eurocommissaris ziet weinig ruimte voor bijvijlen begrotingsregels
BRUSSEL (ANP) - Er is niet veel ruimte voor het Europees Parlement om nieuwe begrotingsregels die EU-landen tot bezuinigingen kunnen dwingen nog aan te passen, meent de Europese Commissie. De EU-landen moeten het over de nieuwe regels nog eens worden met het parlement en daar leeft onder meer de vrees daarmee de economie kapot te bezuinigen. Maar als de lidstaten het parlement te veel tegemoetkomen kunnen ze het zelf niet langer eens blijven, denkt Eurocommissaris Paolo Gentiloni (Economie).
Enige rek is er wel, meent Gentiloni, die de nieuwe regels voor staatsschulden en begrotingstekorten heeft voorgesteld en bemiddelt tussen de 27 EU-landen en het parlement. Hij ziet "weinig, maar wel voldoende" ruimte, zei hij bij aankomst voor overleg met de ministers van Financiƫn van de eurolanden. Niet alleen om er samen uit te komen, maar ook om de EU-landen en passant nog wat in de goede richting te trekken. Zodat "we straks een akkoord hebben dat nog beter is" dan wat de ministers vorige maand samen sloten.
Ook de nieuwe Nederlandse minister van Financiƫn, Steven van Weyenberg, heeft "alle vertrouwen" in een goede afloop, ook al dringt de tijd. De ministers praatten zo lang over de uiterst gevoelige nieuwe regels dat er nu nog minder dan een maand is om die te beklinken voor het parlement zich opmaakt voor de Europese verkiezingen. Als dat niet lukt, dreigt lange vertraging en moet het werk hoogstwaarschijnlijk goeddeels over.
"Er ligt eindelijk een akkoord", constateert Van Weyenberg, en nu "proberen we dit zo snel mogelijk met elkaar te doen. Ik heb echt goede moed dat dat gaat lukken".
Meer uit Financieel
NICOSIA (ANP) - De EU-landen, de Europese Commissie en het Europees Parlement hebben vrijdag hun handtekening gezet onder een routekaart om de interne markt te verbeteren. De EU wil vaart maken met het vereenvoudigen van regels voor de interne markt. Daarmee hoopt Europa concurrerender te worden.
6 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Adyen behoorde vrijdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De betalingsverwerker koopt het Duitse Talon.One voor 750 miljoen euro. Het bedrijf biedt winkelketens en grote merken een systeem aan waarmee ze op maat gemaakte promotiecampagnes voor klanten kunnen opzetten. Met de aankoop verwacht Adyen zijn activiteiten uit te breiden van het verwerken van betalingen naar marketing. Het aandeel werd ruim 3 procent hoger gezet.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Europese Unie en de Verenigde Staten ondertekenen vrijdag een voorlopige samenwerkingsovereenkomst over kritieke mineralen, grondstoffen die essentieel zijn voor de economie en maatschappij. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken gemeld.
1 uur geledenGUANGZHOU (ANP/RTR) - De Chinese fabrikant van elektrische voertuigen XPENG verwacht volgend jaar te beginnen met de grootschalige productie van zijn vliegende auto's. Dat heeft president Brian Gu gezegd tegen persbureau Reuters.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Signify verwacht dat de uitdagende marktomstandigheden de rest van dit jaar zullen aanhouden. De verlichtingsproducent kampt onder meer met een verlaagde vraag en de gevolgen van de Amerikaanse importheffingen en kondigde begin dit jaar al aan wereldwijd 900 banen te schrappen, waarvan 150 in Nederland, om kosten te besparen. In de afgelopen jaren heeft Signify ook al forse reorganisaties uitgevoerd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Registratiecommissie Geneeskundig Specialisten (RGS) doet onderzoek naar de werkcultuur bij een aantal opleidingsplekken van het UWV. Dat bevestigt de toezichthouder na berichtgeving van EenVandaag en het AD. Jonge verzekeringsartsen in opleiding die bij de uitkeringsinstantie in de regio Amsterdam werken, spreken volgens de media over een onveilige werkcultuur en veel te hoge werkdruk.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met importheffingen tegen het Verenigd Koninkrijk als de regering van premier Keir Starmer een belasting op digitale diensten niet schrapt. Dat zei Trump tegen de Britse krant The Telegraph.
3 uur geleden