Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eurocommissaris ziet weinig ruimte voor bijvijlen begrotingsregels

Eurocommissaris ziet weinig ruimte voor bijvijlen begrotingsregels

BRUSSEL (ANP) - Er is niet veel ruimte voor het Europees Parlement om nieuwe begrotingsregels die EU-landen tot bezuinigingen kunnen dwingen nog aan te passen, meent de Europese Commissie. De EU-landen moeten het over de nieuwe regels nog eens worden met het parlement en daar leeft onder meer de vrees daarmee de economie kapot te bezuinigen. Maar als de lidstaten het parlement te veel tegemoetkomen kunnen ze het zelf niet langer eens blijven, denkt Eurocommissaris Paolo Gentiloni (Economie).

Enige rek is er wel, meent Gentiloni, die de nieuwe regels voor staatsschulden en begrotingstekorten heeft voorgesteld en bemiddelt tussen de 27 EU-landen en het parlement. Hij ziet "weinig, maar wel voldoende" ruimte, zei hij bij aankomst voor overleg met de ministers van Financiën van de eurolanden. Niet alleen om er samen uit te komen, maar ook om de EU-landen en passant nog wat in de goede richting te trekken. Zodat "we straks een akkoord hebben dat nog beter is" dan wat de ministers vorige maand samen sloten.

Ook de nieuwe Nederlandse minister van Financiën, Steven van Weyenberg, heeft "alle vertrouwen" in een goede afloop, ook al dringt de tijd. De ministers praatten zo lang over de uiterst gevoelige nieuwe regels dat er nu nog minder dan een maand is om die te beklinken voor het parlement zich opmaakt voor de Europese verkiezingen. Als dat niet lukt, dreigt lange vertraging en moet het werk hoogstwaarschijnlijk goeddeels over.

"Er ligt eindelijk een akkoord", constateert Van Weyenberg, en nu "proberen we dit zo snel mogelijk met elkaar te doen. Ik heb echt goede moed dat dat gaat lukken".

Meer uit Financieel

Topman Adobe stapt na 18 jaar op als bestuursvoorzitter

SAN JOSE (ANP/BLOOMBERG) - De topman van Adobe stapt op bij het softwareconcern. Topman Shantanu Narayen is achttien jaar de bestuursvoorzitter van Adobe en blijft aan totdat een opvolger is gevonden, meldt het bedrijf bij het bekendmaken van zijn kwartaalresultaten.

5 uur geleden
Forse verliezen op Wall Street na verklaring nieuwe leider Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke minnen gesloten. Beleggers reageerden op ontwikkelingen rond de Iranoorlog en de verder stijgende olieprijzen. Het sluiten van de Straat van Hormuz en de Iraanse aanvallen op schepen hebben geleid tot zorgen over verstoringen in de aanvoer.

7 uur geleden
Marine VS begeleidt tankers door Straat van Hormuz, zegt minister

LONDEN (ANP) - De Amerikaanse marine zal olietankers door de Straat van Hormuz begeleiden. Dit heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent donderdag gezegd tijdens een interview met Sky News. "Ik geloof dat zodra het militair mogelijk is, de Amerikaanse marine, mogelijk samen met een internationale coalitie, schepen zal begeleiden."

7 uur geleden
Bloomberg: VS willen scheepvaartwet opschorten om prijsstijgingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil een scheepvaartwet opschorten om de stijgende olie- en benzineprijzen te dempen. Dat melden ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Door de Iranoorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz zijn de prijzen flink gestegen en de Amerikaanse president Donald Trump overweegt verschillende opties om de stijgingen tegen te gaan.

8 uur geleden
TotalEnergies produceert 15 procent minder door Iranoorlog

PARIJS (ANP) - TotalEnergies verwacht 15 procent minder te produceren door de Iranoorlog. Het Franse olie- en gasconcern heeft in Qatar, Irak en voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten de productieactiviteiten gestaakt of is dat van plan.

10 uur geleden
Kopgroep met Nederland wil snelle invoering digitale euro

BRUSSEL (ANP) - Een kopgroep van zes EU-lidstaten, waaronder Nederland, heeft een reeks voorstellen gedaan die moeten bijdragen aan de versterking van de concurrentiekracht van de EU. Een daarvan is de snelle invoering van de digitale euro.

10 uur geleden
VEH wil dat ACM onduidelijke vaste energiecontracten aanpakt

UTRECHT (ANP) - De grootste belangenvereniging voor huiseigenaren wil dat de Autoriteit Consument & Markt optreedt tegen aanbieders van vaste contracten die in de kleine lettertjes schrijven dat de prijzen tussentijds toch omhoog kunnen. Volgens de Vereniging Eigen Huis (VEH) kunnen consumenten hierdoor contracten niet goed vergelijken in hun zoektocht naar een energieleverancier.

10 uur geleden