Eurocommissaris ziet weinig ruimte voor bijvijlen begrotingsregels
BRUSSEL (ANP) - Er is niet veel ruimte voor het Europees Parlement om nieuwe begrotingsregels die EU-landen tot bezuinigingen kunnen dwingen nog aan te passen, meent de Europese Commissie. De EU-landen moeten het over de nieuwe regels nog eens worden met het parlement en daar leeft onder meer de vrees daarmee de economie kapot te bezuinigen. Maar als de lidstaten het parlement te veel tegemoetkomen kunnen ze het zelf niet langer eens blijven, denkt Eurocommissaris Paolo Gentiloni (Economie).
Enige rek is er wel, meent Gentiloni, die de nieuwe regels voor staatsschulden en begrotingstekorten heeft voorgesteld en bemiddelt tussen de 27 EU-landen en het parlement. Hij ziet "weinig, maar wel voldoende" ruimte, zei hij bij aankomst voor overleg met de ministers van Financiën van de eurolanden. Niet alleen om er samen uit te komen, maar ook om de EU-landen en passant nog wat in de goede richting te trekken. Zodat "we straks een akkoord hebben dat nog beter is" dan wat de ministers vorige maand samen sloten.
Ook de nieuwe Nederlandse minister van Financiën, Steven van Weyenberg, heeft "alle vertrouwen" in een goede afloop, ook al dringt de tijd. De ministers praatten zo lang over de uiterst gevoelige nieuwe regels dat er nu nog minder dan een maand is om die te beklinken voor het parlement zich opmaakt voor de Europese verkiezingen. Als dat niet lukt, dreigt lange vertraging en moet het werk hoogstwaarschijnlijk goeddeels over.
"Er ligt eindelijk een akkoord", constateert Van Weyenberg, en nu "proberen we dit zo snel mogelijk met elkaar te doen. Ik heb echt goede moed dat dat gaat lukken".
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) twijfelt nog over de volgende rentestap in juni. Volgens ECB-president Christine Lagarde worden beleidsmakers geconfronteerd met "enorme onzekerheid" en hebben zij "veel meer data" nodig om de gevolgen van het conflict in het Midden-Oosten goed te kunnen inschatten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in de Eredivisie zijn komend seizoen live te zien bij Ziggo, zonder dat klanten een extra pakket nodig hebben. Daarvoor gaat wel de maandprijs van het abonnement voor alle klanten, dus ook voor mensen die niet van sport houden, met 2,50 euro omhoog. Klanten van Ziggo krijgen vanaf 1 juli de ESPN-zenders 2, 3 en 4 in hun digitale tv-pakketten.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Elon Musk is grof uitgevallen tegen de Franse justitiële autoriteiten die momenteel onderzoek doen naar mogelijk misbruik op zijn socialemediaplatform X. Frankrijk startte in januari vorig jaar een onderzoek naar beschuldigingen dat X zou zijn gebruikt om zich te mengen in de Franse politiek.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's neemt sterk toe in Europa. Dit is het gevolg van de forse prijsstijgingen aan de pomp door de oorlog in het Midden-Oosten. Het aantal zoekopdrachten naar elektrisch aangedreven auto's onder de 30.000 euro is sinds begin maart gestegen met 87 procent op Mobile.de. Dat is de grootste Duitse onlinemarktplaats voor auto's.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV waarschuwt dat meer vluchten mogelijk worden geannuleerd door dreigende tekorten aan kerosine in Duitsland. Vliegtickets zullen waarschijnlijk ook duurder worden.
10 uur geleden