Eurocommissaris voor Handel naar Washington voor onderhandelingen
DUBLIN (ANP/RTR) - De Europese handelscommissaris Maroš Šefčovič reist zondag naar Washington voor gesprekken met de Amerikaanse overheid. Dat heeft een woordvoerder van de Europese Commissie vrijdag bekendgemaakt.
"De handelscommissaris gaat naar Washington om te proberen overeenkomsten te sluiten. Daar richten we ons op. Alle opties liggen op tafel mocht dat niet tot een goed resultaat leiden", verklaarde de woordvoerder aan de Ierse radiozender RTE.
President Donald Trump heeft de nieuwe heffingen op producten uit de Europese Unie met negentig dagen uitgesteld. Maar volgens de Franse president Emmanuel Macron biedt dit slechts een "fragiele pauze" in de handelsstrijd.
Trumps heffingen van 25 procent op staal, aluminium en auto's uit de EU zijn nog steeds van kracht. De EU is bereid om te reageren op de Amerikaanse tarieven als onderhandelingen met de VS mislukken, benadrukte de Duitse minister van Financiën Jörg Kukies vrijdag vanuit het Poolse Warschau.
Meer uit Financieel
PIRAEUS (ANP/AFP) - Schepen kunnen donderdag de Griekse havens niet uit door een staking van een maritieme vakbond. De landelijke actie is uit solidariteit met de bemanningsleden die vastzitten in de Perzische Golf door de oorlog in Iran.
30 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Treinreizigers hebben het afgelopen jaar te maken gehad met een "ongekend hoog aantal onverwachte verstoringen", zegt NS-topman Wouter Koolmees in het jaarverslag. Ook erkent hij dat er, door werkzaamheden en verstoringen, "te vaak" vieze treinen moesten rijden. "Dat wil je als bedrijf niet voor je reizigers", aldus Koolmees.
34 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen (NS) hebben vorig jaar voor het eerst sinds 2019 weer winst gemaakt met het vervoeren van passagiers. De spoorvervoerder dankte dat resultaat aan prijsverhogingen voor treinkaartjes en abonnementen, een lichte toename van het aantal passagiers en kostenbesparingen.
38 minuten geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Beleidsmakers van de Europese Centrale Bank (ECB) zijn "zeer waakzaam" over de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de inflatie in de eurozone door de sterk stijgende energieprijzen. Dat zei de Duitse centralebankpresident Joachim Nagel donderdag. Het is volgens hem nog wel te vroeg om te zeggen wat de gevolgen voor het rentebeleid van de ECB zijn door het conflict.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) gaat het toezicht op energieleveranciers intensiveren vanwege de flink gestegen gasprijs. De waakhond meldt dat enkele bedrijven de afgelopen dagen zijn gestopt met het aanbieden van vaste contracten. Maar leveranciers moeten altijd een variabel contract en een contract met een vaste prijs voor 1 jaar aanbieden, aldus de ACM.
1 uur geledenDUBAI (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Emirates vliegt in de nacht van donderdag op vrijdag van Dubai naar Schiphol, omdat het luchtruim dan beperkt geopend zal zijn. De vlucht landt om 07.50 uur op Schiphol. De maatschappij zet in totaal honderd vluchten van en naar Dubai in op donderdag en vrijdag.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs heeft donderdag de sterkste stijging in jaren hervat door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. De onzekerheid over de duur van de oorlog in het Midden-Oosten blijft de energiemarkten flink opschudden.
2 uur geleden