Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eurocommissaris verwerpt kritiek ngo's op inhumaan migratiepact

Eurocommissaris verwerpt kritiek ngo's op inhumaan migratiepact

NICOSIA (ANP) - Eurocommissaris Magnus Brunner (Migratie) verwerpt de kritiek van ngo's op het EU-migratiepact dat vrijdag van kracht is geworden. Die ngo's zeggen onder meer dat met het pact een einde komt aan de menselijkheid in Europa en dat fundamentele rechten met de nieuwe, strenge asielregels worden ingeperkt. Het is "juist het tegenovergestelde", zei Brunner vrijdag bij aankomst in Nicosia.

"Voor het eerst kunnen we daadwerkelijk levens redden, omdat we mensen ervan weerhouden om aan de gevaarlijke, vaak fatale reis over de Middellandse Zee en de Atlantische Oceaan te beginnen", zei Brunner.

Daarnaast zijn er volgens hem veel "rode lijnen" opgenomen in het pact. "Natuurlijk moeten de mensenrechten worden gerespecteerd, natuurlijk moet het internationaal recht worden gerespecteerd." Hij voegde daaraan toe dat de Europese Commissie hierover "intensieve gesprekken" voert met internationale organisaties zoals de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR en de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM).

Vastgezet

Brunner benadrukte dat het belangrijk is voor de Europese Commissie dat "we de mensenrechten en de bijbehorende normen moeten handhaven". Volgens hem zijn de lidstaten het daar "allemaal over eens".

MiGreat heeft donderdag opgeroepen om in verzet te gaan tegen het "onmenselijke en onrechtvaardige beleid waarvan we weten dat het mensen zal schaden". Vanaf deze vrijdag gaat volgens de organisatie een "nieuw tijdperk in van verder gesloten grenzen en meer deportaties".

Een van de onderdelen van het pact is dat uitgewezen asielzoekers kunnen worden vastgezet in afwachting van hun uitzetting.

Meer uit Buitenland

Likoed grootste partij in definitieve uitslag Israël

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Likoed-partij van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de parlementsverkiezingen gewonnen, maar zijn politieke blok heeft geen meerderheid behaald. Likoed krijgt 27 van de 120 zetels, blijkt uit de uitslag die de kiescommissie in de nacht van donderdag op vrijdag bekendmaakte. De partij Yashar van oud-legerchef Gadi Eisenkot volgt met 21 zetels.

30 minuten geleden
Trump schrapt campagnebijeenkomsten in Kansas en Iowa

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft twee campagnebijeenkomsten in Kansas en Iowa dit weekend geschrapt. In plaats daarvan neemt hij telefonisch deel aan bijeenkomsten in meerdere staten, meldt zijn Republikeinse Partij.

31 minuten geleden
Spaanse ramptrein reed met hoge snelheid, dodental gecorrigeerd

MADRID (ANP) - De hogesnelheidstrein die woensdag bij het Spaanse Urda achter op een stilstaande trein botste, reed vermoedelijk 160 tot 200 kilometer per uur. Dat melden Spaanse media, waaronder El País, op basis van een eerste onderzoeksrapport van onderzoeksinstantie AITAT. De zwarte dozen moeten de exacte snelheid uitwijzen.

34 minuten geleden
Bron: meer dan 40 dagvaardingen rond zaak kandidaat Alaska

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft meer dan veertig dagvaardingen en verzoeken tot bewaring van documenten uitgegeven in het onderzoek naar de kandidatuur van een Senaatskandidaat in Alaska. Dit meldt een ingewijde aan persbureau Reuters. De dagvaardingen zijn gericht aan het campagneteam van de Democratische kandidaat Mary Peltola en ook aan Peltola zelf.

3 uur geleden
Poetin zegt te streven naar betere betrekkingen met Europa

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft gezegd de relatie met Europese landen te willen herstellen. Poetin stelt dat Rusland niet wil dat er een situatie zoals die bij de Straat van Hormuz ontstaat bij de Oostzee.

3 uur geleden
Britse acteur Patrick Stewart (86) overleden

LOS ANGELES (ANP) - De Britse acteur Patrick Stewart is overleden. Hij stierf woensdag op 86-jarige leeftijd na een kort ziekbed, heeft zijn agent donderdag bekendgemaakt. Stewart was onder meer bekend van rollen in Star Trek en X-Men.

5 uur geleden
Suriname zet mennonieten-gezinnen uit na illegale boskap

PARAMARIBO (ANP) - Suriname gaat door met de uitzetting van 63 mennonieten uit Bolivia en Mexico, bevestigt de politiewoordvoerder donderdagmiddag lokale tijd. De kantonrechter heeft eerder op de dag besloten dat de mogelijke deportatie van de christelijke, traditionele landbouwers wel moet gebeuren volgens de wettelijke regels. De groep had in ongerept bosgebied zonder toestemming bomen gekapt en landbouwgronden aangelegd.

5 uur geleden