
Eurocommissaris twijfelt aan EK-finaleronde op goedgevuld Wembley
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De UEFA moet zich afvragen of het nog wel een goed idee is om de halve finales en de finale van het Europees kampioenschap te organiseren in een goedgevuld Wembley-stadion in Londen. Volgens vicevoorzitter Margaritis Schinas van de Europese Commissie dient de UEFA een goede afweging te maken nu Engeland de bewegingsvrijheid van zijn inwoners weer inperkt wegens de coronapandemie.
"Het is geen beslissing die de Commissie zal nemen. Dat komt toe aan UEFA. Maar ik wil mijn twijfels uiten over de mogelijkheid om de halve finale en de finale van het EK te organiseren op Wembley, in een vol stadion, terwijl Groot-Brittannië de verplaatsingen van zijn burgers naar de EU inperkt", zei Schinas, de Griekse ondervoorzitter van de Europese Commissie, in het Europees Parlement in Brussel.
Schinas is onder meer belast met de problemen van migratie en de bescherming van de Europese levenswijze. Hij is supervisor en coördinator van de activiteiten van verschillende commissarissen, onder wie die voor sport.
Op 22 juni kondigde de Britse regering aan dat ze 60.000 toeschouwers zou toelaten in het Wembley-stadion voor de halve finales en finale van het EK. Er waren aanvankelijk 40.000 toeschouwers gepland. Het stadion telt in totaal 90.000 plaatsen. Maar er is discussie over de organisatie van de drie wedstrijden in Londen. De Italiaanse premier Mario Draghi zei vorige week dat hij liever niet had dat de finale "zich afspeelt in een land waar de besmettingen snel toenemen".
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Bij één van de spelers van PSV is actieve tuberculose vastgesteld. De bewuste speler maakt het naar omstandigheden goed, meldt de Eindhovense club op zijn website. De club noemt de speler niet bij naam.
50 minuten geledenTBILISI (ANP) - Bondscoach John van 't Schip van Armenië heeft zich na de grote nederlaag tegen Georgië in de Nations League verontschuldigd bij de bevolking van het Aziatische land. "Ik wil mijn excuses aanbieden aan het Armeense volk voor deze wedstrijd en dit resultaat. Het is onacceptabel", sprak hij op een door sportzender Sportaran uitgezonden persconferentie na de afstraffing met 6-1 in Tbilisi.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Trainer John van den Brom van Vitesse is de komende twee wedstrijden geschorst en moet toekijken vanaf de tribune. Hij heeft voor twee verschillende vergrijpen een 'functieontzegging' van één duel gekregen, meldt de afdeling tuchtzaken van de KNVB.
6 uur geledenVALENCIA (ANP) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje sprak na de spectaculaire overwinning na strafschoppen op het Nederlands elftal lovende woorden over Oranje. "Dit leek geen kwartfinale", zei hij. "Dit had een finale kunnen zijn."
6 uur geledenAUCKLAND (ANP) - Nieuw-Zeeland, nummer 89 op de wereldranglijst, heeft zich als vijfde land geplaatst voor het WK voetbal van 2026, dat wordt gehouden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het is de derde keer dat Nieuw-Zeeland mag meedoen aan de eindronde, na de WK's van 1982 en 2010.
6 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De vader en voormalig trainer van de Noorse topatleet Jakob Ingebrigtsen verschijnt maandag voor de rechter in Noorwegen. Hij wordt beschuldigd van het mishandelen van zijn zoon en dochter Ingrid.
7 uur geledenINGLEWOOD (ANP) - Het Mexicaanse voetbalelftal heeft voor het eerst de Nations League van de Concacaf gewonnen, de federatie van Noord- en Midden-Amerika en de Caraïben. De ploeg van bondscoach Javier Aguirre won de finale in Inglewood (Californië) met 2-1 van Panama. Grote held aan Mexicaanse kant was Raúl Jiménez, die beide Mexicaanse doelpunten maakte.
7 uur geleden