Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eurocommissaris twijfelt aan EK-finaleronde op goedgevuld Wembley

Eurocommissaris twijfelt aan EK-finaleronde op goedgevuld Wembley

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De UEFA moet zich afvragen of het nog wel een goed idee is om de halve finales en de finale van het Europees kampioenschap te organiseren in een goedgevuld Wembley-stadion in Londen. Volgens vicevoorzitter Margaritis Schinas van de Europese Commissie dient de UEFA een goede afweging te maken nu Engeland de bewegingsvrijheid van zijn inwoners weer inperkt wegens de coronapandemie.

"Het is geen beslissing die de Commissie zal nemen. Dat komt toe aan UEFA. Maar ik wil mijn twijfels uiten over de mogelijkheid om de halve finale en de finale van het EK te organiseren op Wembley, in een vol stadion, terwijl Groot-Brittannië de verplaatsingen van zijn burgers naar de EU inperkt", zei Schinas, de Griekse ondervoorzitter van de Europese Commissie, in het Europees Parlement in Brussel.

Schinas is onder meer belast met de problemen van migratie en de bescherming van de Europese levenswijze. Hij is supervisor en coördinator van de activiteiten van verschillende commissarissen, onder wie die voor sport.

Op 22 juni kondigde de Britse regering aan dat ze 60.000 toeschouwers zou toelaten in het Wembley-stadion voor de halve finales en finale van het EK. Er waren aanvankelijk 40.000 toeschouwers gepland. Het stadion telt in totaal 90.000 plaatsen. Maar er is discussie over de organisatie van de drie wedstrijden in Londen. De Italiaanse premier Mario Draghi zei vorige week dat hij liever niet had dat de finale "zich afspeelt in een land waar de besmettingen snel toenemen".

Meer uit Voetbal

Bayern-spits Kane lijkt op tijd fit voor kraker tegen Real Madrid

MÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.

5 uur geleden
Lijnders kondigt vertrek aanvoerder Silva aan bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.

9 uur geleden
Koploper Inter beëindigt slechte reeks en klopt AS Roma ruim

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.

18 uur geleden
Verdediger Struijk schiet Leeds United naar halve finale FA Cup

LONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.

21 uur geleden
PSV-coach Bosz vierde derde landstitel op rij in zijn eentje

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.

21 uur geleden
Directeur Stewart vindt titel PSV knap vanwege vele transfers

EINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.

21 uur geleden
NAC Breda schiet weinig op met gelijkspel tegen Sparta

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.

23 uur geleden