Eurocommissaris twijfelt aan EK-finaleronde op goedgevuld Wembley
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De UEFA moet zich afvragen of het nog wel een goed idee is om de halve finales en de finale van het Europees kampioenschap te organiseren in een goedgevuld Wembley-stadion in Londen. Volgens vicevoorzitter Margaritis Schinas van de Europese Commissie dient de UEFA een goede afweging te maken nu Engeland de bewegingsvrijheid van zijn inwoners weer inperkt wegens de coronapandemie.
"Het is geen beslissing die de Commissie zal nemen. Dat komt toe aan UEFA. Maar ik wil mijn twijfels uiten over de mogelijkheid om de halve finale en de finale van het EK te organiseren op Wembley, in een vol stadion, terwijl Groot-Brittannië de verplaatsingen van zijn burgers naar de EU inperkt", zei Schinas, de Griekse ondervoorzitter van de Europese Commissie, in het Europees Parlement in Brussel.
Schinas is onder meer belast met de problemen van migratie en de bescherming van de Europese levenswijze. Hij is supervisor en coördinator van de activiteiten van verschillende commissarissen, onder wie die voor sport.
Op 22 juni kondigde de Britse regering aan dat ze 60.000 toeschouwers zou toelaten in het Wembley-stadion voor de halve finales en finale van het EK. Er waren aanvankelijk 40.000 toeschouwers gepland. Het stadion telt in totaal 90.000 plaatsen. Maar er is discussie over de organisatie van de drie wedstrijden in Londen. De Italiaanse premier Mario Draghi zei vorige week dat hij liever niet had dat de finale "zich afspeelt in een land waar de besmettingen snel toenemen".
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Feyenoord begint de beslissende uitwedstrijd tegen Real Betis in het hoofdtoernooi van de Europa League met middenvelder Oussama Targhalline als centrale verdediger. De 18-jarige Thijs Kraaijeveld staat naast de Marokkaan.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Remko Pasveer maakt het seizoen af bij Heracles Almelo. De 42-jarige doelman wil met zijn nieuwe club degradatie uit de Eredivisie voorkomen. Hij stond tot aan het einde van dit seizoen bij Ajax onder contract.
3 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese voetbalbond heeft 73 personen een levenslange schorsing opgelegd wegens matchfixing en corruptie. Onder de bestraften zijn voormalig bondscoach Li Tie en oud-bondsvoorzitter Chen Xuyuan. Ook zijn dertien topclubs bestraft met boetes en puntenaftrek.
10 uur geledenRABAT (ANP) - De voetbalbond van Afrika CAF heeft hoge boetes uitgedeeld aan de voetbalbond van Senegal en bondscoach Pape Bouna Thiaw voor "onsportief gedrag" tijdens de finale van de Afrika Cup.
12 uur geledenRABAT (ANP) - Ismael Saibari mag drie wedstrijden niet uitkomen voor het Marokkaanse nationale voetbalelftal. De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft de PSV'er geschorst voor zijn 'onsportieve gedrag' in de slotfase van de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Saibari pakte de handdoek af van de Senegalese doelman Édouard Mendy en probeerde die te verstoppen. Mendy had die handdoek nodig om zijn keepershandschoenen af te drogen, omdat het hard regende in de finale in Rabat. Marokko verloor de tumultueuze finale na de verlenging.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz baalde na de uitschakeling in de Champions League tegen Bayern München (1-2) nog meer van de nederlaag in de openingswedstrijd in september tegen Union (1-3). "Als ik een slechte wedstrijd moet noemen, dan is het Union. Die was bar slecht. Dat mogen we onszelf kwalijk nemen. Daar hebben we het laten liggen. Niet in de thuiswedstrijden tegen Atlético en Bayern", zei hij op een persconferentie in het Philips Stadion.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim trok een harde conclusie na de nederlaag van Ajax tegen Olympiakos (1-2). "We zijn niet goed genoeg om van waarde voor de Champions League te zijn", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Daarvoor moeten we nog stappen zetten."
20 uur geleden