Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eurocommissaris Simson: Europa kan zonder Russisch gas

Eurocommissaris Simson: Europa kan zonder Russisch gas

LUXEMBURG (ANP) - Er is geen enkele noodzaak voor een lidstaat om deze winter Russisch gas te importeren, zei Eurocommissaris Kadri Simson (Energie) na een bijeenkomst met energieministers van de EU-lidstaten. De afgelopen tijd is hard gewerkt aan alternatieven, zoals uitbreiding van de capaciteit van lng-terminals en alternatieve routes voor gaslevering, zei ze. "Europa kan zonder Russisch gas."

Als lidstaten toch nieuwe overeenkomsten met Russische gasleveranciers sluiten, is dat een "politieke keuze en een gevaarlijke keuze", waarschuwde de Eurocommissaris.

Los van de prijs van Russisch gas, moet ook de oorlog van Rusland tegen Oekraïne meewegen. "We moeten niet vergeten dat de kosten van de omgang met Rusland niet alleen worden gemeten in de prijs van gas, maar ook in het aantal levens dat in Oekraïne verloren gaat."

Simson heeft de EU-ministers van Energie opgeroepen meer reserveonderdelen en apparatuur aan Oekraïne te geven, waarmee de vernielde energie-infrastructuur weer enigszins kan worden hersteld. Volgens de Eurocommissaris is inmiddels de helft van de energie-infrastructuur vernietigd door Russische aanvallen.

Meer uit Buitenland

Meer arrestaties en gewonden bij voetbalrellen in Parijs

PARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez zegt dat bij rellen rond de door de Parijse voetbalclub PSG gewonnen Champions League-finale 780 mensen zijn aangehouden, melden Franse media. Eerder werden nog rond de vierhonderd arrestaties gemeld. Ook zouden 57 agenten gewond zijn geraakt.

41 minuten geleden
Frankrijk wil spoedvergadering VN-Veiligheidsraad om Libanon

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een spoedvergadering van de VN-Veiligheidsraad aangevraagd vanwege de situatie in Libanon. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot. Israël kondigde aan daar verder op te trekken en meldde zondag het historische Beaufort-kasteel nabij Arnoun te hebben ingenomen.

1 uur geleden
Maltese Arbeidspartij wint voor vierde keer op rij verkiezingen

VALLETTA (ANP) - De regerende Arbeidspartij heeft de Maltese verkiezingen gewonnen, zo blijkt uit voorlopige stemuitslagen. Het is daarmee de vierde keer dat de partij van afzwaaiend premier Robert Abela de verkiezingen wint. Naar schatting gaat het om een voorsprong van circa 18.000 stemmen, grofweg de helft van de voorsprong die de partij bij de vorige verkiezingen, in 2022, haalde.

2 uur geleden
Burgemeester Parijse centrumwijk wil verbod feestjes bekerwinst

PARIJS (ANP) - De burgemeester van het achtste arrondissement in Parijs roept op tot een verbod op bijeenkomsten op de Champs-Élysées rond de viering van de bekerwinst van Paris Saint-Germain. Dat melden Franse media als Le Monde.

3 uur geleden
Israël kondigt uitbreiding grondoperaties in Libanon aan

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zondag bekendgemaakt dat het bezig is zijn grondoperaties in het zuiden van Libanon uit te breiden. De operatie in Beaufort Ridge en het gebied van Wadi al-Saluki is enkele dagen geleden al begonnen, aldus de verklaring.

7 uur geleden
Media VS: Trump wil aanpassingen deal met Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag geprobeerd om verschillende voorwaarden van een voorgestelde deal met Iran te wijzigen. Dat meldden Amerikaanse media zaterdag op basis van geïnformeerde bronnen.

7 uur geleden
Luide knallen in Massachusetts veroorzaakt door meteoor

WASHINGTON (ANP/AFP) - De knallen die zaterdag in het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts zijn gehoord, werden veroorzaakt door een meteoor die op weg naar de aarde uit elkaar barstte. Dat meldt de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA.

10 uur geleden