Eurocommissaris Simson: Europa kan zonder Russisch gas
LUXEMBURG (ANP) - Er is geen enkele noodzaak voor een lidstaat om deze winter Russisch gas te importeren, zei Eurocommissaris Kadri Simson (Energie) na een bijeenkomst met energieministers van de EU-lidstaten. De afgelopen tijd is hard gewerkt aan alternatieven, zoals uitbreiding van de capaciteit van lng-terminals en alternatieve routes voor gaslevering, zei ze. "Europa kan zonder Russisch gas."
Als lidstaten toch nieuwe overeenkomsten met Russische gasleveranciers sluiten, is dat een "politieke keuze en een gevaarlijke keuze", waarschuwde de Eurocommissaris.
Los van de prijs van Russisch gas, moet ook de oorlog van Rusland tegen Oekraïne meewegen. "We moeten niet vergeten dat de kosten van de omgang met Rusland niet alleen worden gemeten in de prijs van gas, maar ook in het aantal levens dat in Oekraïne verloren gaat."
Simson heeft de EU-ministers van Energie opgeroepen meer reserveonderdelen en apparatuur aan Oekraïne te geven, waarmee de vernielde energie-infrastructuur weer enigszins kan worden hersteld. Volgens de Eurocommissaris is inmiddels de helft van de energie-infrastructuur vernietigd door Russische aanvallen.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
1 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
1 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.
2 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.
2 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.
3 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon zijn zaterdag negen paramedici omgekomen. Dat schrijft directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een post op sociale media. Zeven anderen raakten gewond.
4 uur geleden