Eurocommissaris Simson: Europa kan zonder Russisch gas
LUXEMBURG (ANP) - Er is geen enkele noodzaak voor een lidstaat om deze winter Russisch gas te importeren, zei Eurocommissaris Kadri Simson (Energie) na een bijeenkomst met energieministers van de EU-lidstaten. De afgelopen tijd is hard gewerkt aan alternatieven, zoals uitbreiding van de capaciteit van lng-terminals en alternatieve routes voor gaslevering, zei ze. "Europa kan zonder Russisch gas."
Als lidstaten toch nieuwe overeenkomsten met Russische gasleveranciers sluiten, is dat een "politieke keuze en een gevaarlijke keuze", waarschuwde de Eurocommissaris.
Los van de prijs van Russisch gas, moet ook de oorlog van Rusland tegen Oekraïne meewegen. "We moeten niet vergeten dat de kosten van de omgang met Rusland niet alleen worden gemeten in de prijs van gas, maar ook in het aantal levens dat in Oekraïne verloren gaat."
Simson heeft de EU-ministers van Energie opgeroepen meer reserveonderdelen en apparatuur aan Oekraïne te geven, waarmee de vernielde energie-infrastructuur weer enigszins kan worden hersteld. Volgens de Eurocommissaris is inmiddels de helft van de energie-infrastructuur vernietigd door Russische aanvallen.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Frankrijk heeft zijn burgers in Mali opgeroepen dat land zo snel mogelijk te verlaten. De dringende oproep volgt na gecoördineerde aanvallen van islamitische jihadisten en Toeareg-separatisten in de voormalige Franse kolonie.
26 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Iran opnieuw bedreigd wegens het uitblijven van een vredesdeal. Hij stelt in een bericht op Truth Social dat dat land snel moet handelen.
41 minuten geledenSANTA MARTA (ANP/AFP) - Frankrijk heeft op de conferentie over het afbouwen van fossiele brandstoffen als eerste land een 'routekaart' daarvoor gepresenteerd. Het land wil in de energiesector steenkool uiterlijk in 2030 uitgefaseerd hebben. Voor olie is het voornemen 2045, voor aardgas 2050.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De jaarlijkse militaire parade in Moskou moet het dit keer stellen zonder tanks en andere grote attracties. De Russische krijgsmacht is te druk met Oekraïne.
1 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De afgezette Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol is ook in hoger beroep veroordeeld voor het belemmeren van de rechtsgang. Zijn gevangenisstraf is met twee jaar verhoogd naar zeven jaar. Yoon verzette zich tegen zijn arrestatie in het onderzoek naar de militaire noodtoestand die hij in 2024 uitriep.
2 uur geledenWISMAR (ANP/DPA) - De verzwakte bultrug Timmy is nog steeds onderweg naar de Noordzee. Een reddingsteam sleept de walvis, die wekenlang gestrand was voor de Duitse kust, sinds dinsdag in een drijvend bassin naar diepere wateren.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Afghanistan dreigt tegen 2030 tot 20.000 vrouwelijke leerkrachten en 5400 vrouwelijke zorgverleners kwijt te raken als de beperkingen op meisjesonderwijs en de arbeidsrestricties voor vrouwen van kracht blijven. Dat heeft grote gevolgen voor de gezondheid en ontwikkeling van meisjes en vrouwen, maar ook voor het land als geheel. Dat blijkt uit een woensdag gepubliceerde analyse van UNICEF.
6 uur geleden