Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eurocommissaris pleit voor terughoudendheid met aanpakken omroep

Eurocommissaris pleit voor terughoudendheid met aanpakken omroep

BRUSSEL (ANP) - EU-landen doen er goed aan heel terughoudend te zijn met het aanpakken van media die onwelkome meningen vertolken, vindt Eurocommissaris Vera Jourova. Ze wil zich niet uitspreken over Ongehoord Nederland, maar onderstreept wel dat de lat voor maatregelen tegen media hoog ligt.

Jourova, die in de Europese Commissie onder meer media onder haar hoede heeft, werkt aan een Europese wet die de persvrijheid moet beschermen. Ze wijst erop dat die maar twee gronden ziet om tegen media op te treden. Dat kan alleen als de staatsveiligheid in het geding is of als er een ernstig misdrijf is begaan. "Je kunt zelf beoordelen of dat het geval zou zijn", zegt ze in gesprek met het ANP en andere persbureaus die samenwerken in de European Newsroom.

Staatssecretaris Gunay Uslu moet beslissen of ze Ongehoord Nederland zijn zendtijd ontneemt. De NPO heeft haar gevraagd de aspirant-omroep uit het publieke bestel te zetten omdat die zich niet houdt aan de journalistieke code. Het staat de omroep in dat geval wel vrij om buiten dat bestel door te gaan.

"De grens tussen gerechtvaardigd ingrijpen en censuur is heel dun", zegt Jourova, die opgroeide onder het communisme. "Dat is een algemene boodschap." Ze waagt zich niet aan een advies aan Uslu of een oordeel over een individueel geval als dat van Ongehoord Nederland.

Meer uit Binnenland

Nieuwe reizigerstunnel Brittenpassage Amsterdam-Zuid geopend

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam-Zuid is zondag de nieuwe reizigerstunnel de Brittenpassage in gebruik genomen. Deze tunnel was nodig vanwege het groeiend aantal reizigers dat dagelijks station Zuid aandoet. De nieuwe passage is 17,5 meter breed en 4 meter hoog en heeft nieuwe liften, roltrappen en winkels.

5 uur geleden
Neergeschoten verdachte na overval Rotterdam-Zuid is Schiedammer

ROTTERDAM (ANP) - De verdachte die zaterdagmiddag na een gewelddadige overval in Rotterdam-Zuid door de politie werd neergeschoten, is een 28-jarige Schiedammer. De andere aangehouden verdachte is een 29-jarige man zonder vaste woonplaats, meldt de politie, die op zoek is naar meer verdachten.

6 uur geleden
Zes minderjarigen migrantenboot naar Ter Apel, één asielaanvraag

CADZAND (ANP) - Van de 38 opvarenden op de migrantenboot, die zaterdag aan land werd gebracht in Cadzand, waren er zes minderjarig. Zij zijn overgebracht naar Ter Apel, laat de marechaussee weten. Een meerderjarige opvarende heeft asiel aangevraagd, de overige mannen doorlopen de vreemdelingenprocedure. Voor hen wordt opvang geregeld.

7 uur geleden
Politie herleidde één geweldsoproep tot individu

DEN HAAG (ANP) - In één geval is het de politie gelukt om vóór afgelopen weekend een online oproep tot geweld te linken aan een individu, zegt een woordvoerder van de korpsleiding in reactie op de Gen Z-protesten van zaterdag. Het ging volgens hem om een jongen van 16 jaar uit het zuidwesten van het land, die met naam en toenaam opriep tot geweld.

8 uur geleden
Marechaussee nog in gesprek met migranten van rubberboot Cadzand

HOOGERHEIDE (ANP) - Het is nog niet duidelijk waar de groep migranten die zaterdagochtend op een rubberboot voor de Zeeuwse kust uit zee is gehaald, naartoe gaat. Op dit moment wordt nog met de mannen gesproken, laat een woordvoerder van de marechaussee weten. Het is volgens hem ook nog te vroeg om te zeggen waar de mensen vandaan kwamen, waar ze op de boot zijn gestapt en waar ze naartoe wilden.

10 uur geleden
Bijna alle 34 opgepakte relschoppers in Den Haag weer vrij

DEN HAAG (ANP) - Van de 34 mensen die zaterdag zijn aangehouden tijdens de onlusten in Den Haag zijn er 33 weer vrij. Een van hen zit nog vast, laat de politie een dag later weten. De voornamelijk minderjarige jongeren werden opgepakt voor openlijke geweldpleging, het dragen van gezichtsbedekkende kleding en het bezit van illegaal vuurwerk. Ze komen uit onder meer Amsterdam, Beerta, Lemele en Zwijndrecht.

12 uur geleden
Man (43) uit Amsterdam aangehouden voor autobranden Almelo

ALMELO (ANP) - De politie heeft een 43-jarige man uit Amsterdam aangehouden die mogelijk betrokken was bij een of meerdere autobranden in Almelo zaterdagavond. De politie kwam hem op het spoor "door een duidelijk signalement".

12 uur geleden