Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eurocommissaris mijdt VS om 'oneerlijke' behandeling Europeanen

Eurocommissaris mijdt VS om 'oneerlijke' behandeling Europeanen

ALPBACH (ANP) - Een kopstuk van de Europese Commissie mijdt de Verenigde Staten voorlopig uit onvrede over hun omgang met EU-burgers. Dat de VS hen nog altijd niet toelaten is oneerlijk en slaat nergens op, vindt Eurocommissaris Margaritis Schinas.

Schinas heeft een voorgenomen reis volgende week naar de VS geschrapt "omdat ik het gebrek aan wederkerigheid in de reisregels niet fair vindt", zei hij op een bijeenkomst in het Oostenrijkse Alpbach. Amerikanen kunnen naar de EU reizen als dat nodig is. Afgelopen zomer liet de EU ook Amerikaanse toeristen toe, al hebben de EU-landen afgesproken daar weer een eind aan te maken nu het coronavirus in de VS weer is opgeleefd.

De Amerikaanse houding is ook onbegrijpelijk, vindt Schinas, een van de vicepresidenten van de commissie. Voor het importeren van het coronavirus hoeft Washington niet te vrezen. "Europa is het meest ingeënte continent van de wereld."

De ergernis over de gesloten VS groeit in Brussel al langer. Pogingen om wederzijds vaccinatiecertificaten te erkennen, en zo in ieder geval toegang te verkrijgen voor ingeënte Europeanen, hebben nog niets uitgehaald.

Meer uit Buitenland

Trump: VS gaan Straat van Hormuz blokkeren en controleren

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump claimt op sociale media dat hij bevel heeft gegeven aan de Amerikaanse marine de Straat van Hormuz te blokkeren en de scheepvaart bij de zeestraat te gaan controleren. Hij zegt ook schepen te gaan stoppen en onderzoeken waarvoor mogelijk tolgeld aan Iran is betaald.

25 minuten geleden
Alle Amerikaanse delegatieleden vertrokken uit Pakistan

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Alle leden van de Amerikaanse delegatie die naar Pakistan was gegaan voor onderhandelingen met Iran, zijn weer vertrokken. Ook de prominente gezanten van president Donald Trump, Steve Witkoff en Jared Kushner, hebben in navolging van vicepresident JD Vance het land verlaten, melden Amerikaanse media.

1 uur geleden
Meer dan de helft van de Hongaarse kiezers bracht al een stem uit

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De opkomst voor de parlementsverkiezingen in Hongarije is ongekend hoog. Tegen 13.00 uur heeft al 54,14 procent van de Hongaarse stemgerechtigden een stem uitgebracht, meldt de landelijke kiescommissie. Dat is beduidend hoger dan op dat moment van de dag in 2022, tijdens de vorige verkiezingen. Toen lag het percentage op 40,01 procent.

1 uur geleden
Iran: het is de VS niet gelukt ons vertrouwen te winnen

TEHERAN (ANP/RTR) - Het is de Verenigde Staten niet gelukt het vertrouwen van Iran te winnen in de onderhandelingen in Islamabad dit weekend. Dat zegt parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf, die de 71-koppige Iraanse delegatie voorzit.

3 uur geleden
Orbán brengt stem uit, 'hier om te winnen'

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft zijn stem uitgebracht in Boedapest. In reactie op de toegestroomde journalisten zei hij voor niets minder dan de winst te zijn gekomen. "Ik ben hier om te winnen." Gevraagd naar de ongewoon hoge opkomst zo kort na het openen van de stembussen, zei hij blij te zijn. "Heel goed - hoe meer van ons komen opdagen, hoe beter." Ook zei hij zijn belangrijkste tegenstander, Péter Magyar van Tisza, niet te hebben onderschat.

6 uur geleden
Vance vertrekt uit Pakistan na 'laatste en beste bod' aan Iran

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance vertrekt uit Islamabad nadat hij Iran een "laatste en beste" voorstel heeft gedaan. Een akkoord bleef uit na 21 uur overleg, zei hij zondag tegen verslaggevers. Het stuklopen van de gesprekken brengt het fragiele staakt-het-vuren in gevaar. Dat werd deze week voor een periode van twee weken ingesteld, op verzoek van Pakistan.

8 uur geleden
Stembussen geopend in Hongarije voor langverwachte verkiezingen

BOEDAPEST (ANP) - In Hongarije zijn de stembureaus geopend voor de parlementsverkiezingen. Die worden ook buiten Hongarije nauwlettend gevolgd, met het oog op de ommezwaai die een winst van de oppositie kan betekenen.

8 uur geleden