Eurocommissaris mijdt VS om 'oneerlijke' behandeling Europeanen
ALPBACH (ANP) - Een kopstuk van de Europese Commissie mijdt de Verenigde Staten voorlopig uit onvrede over hun omgang met EU-burgers. Dat de VS hen nog altijd niet toelaten is oneerlijk en slaat nergens op, vindt Eurocommissaris Margaritis Schinas.
Schinas heeft een voorgenomen reis volgende week naar de VS geschrapt "omdat ik het gebrek aan wederkerigheid in de reisregels niet fair vindt", zei hij op een bijeenkomst in het Oostenrijkse Alpbach. Amerikanen kunnen naar de EU reizen als dat nodig is. Afgelopen zomer liet de EU ook Amerikaanse toeristen toe, al hebben de EU-landen afgesproken daar weer een eind aan te maken nu het coronavirus in de VS weer is opgeleefd.
De Amerikaanse houding is ook onbegrijpelijk, vindt Schinas, een van de vicepresidenten van de commissie. Voor het importeren van het coronavirus hoeft Washington niet te vrezen. "Europa is het meest ingeënte continent van de wereld."
De ergernis over de gesloten VS groeit in Brussel al langer. Pogingen om wederzijds vaccinatiecertificaten te erkennen, en zo in ieder geval toegang te verkrijgen voor ingeënte Europeanen, hebben nog niets uitgehaald.
Meer uit Buitenland
STRATFORD-UPON-AVON (ANP/RTR) - Het succes van de film Hamnet, een fictief verhaal over William Shakespeare, heeft merkbaar invloed op het animo voor locaties die een belangrijke rol speelden in het leven van de auteur. De Shakespeare Birthday Trust meldt dat het aantal bezoekers tussen de 15 en 20 procent is toegenomen sinds de release van de film in januari.
18 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio overlegt heimelijk met de kleinzoon van voormalig Cubaans president Raúl Castro. Dat zeggen bronnen tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.
19 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP/RTR) - Het vredesoverleg tussen Rusland en Oekraïne van woensdag is ten einde gekomen in Genève. De onderhandelingen duurden volgens de Oekraïense delegatie ongeveer twee uur.
22 minuten geledenLYON (ANP) - Elf mensen zijn inmiddels opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque in Lyon. De 23-jarige Deranque overleed nadat hij in elkaar was geslagen door een aantal extreemlinkse activisten. Justitie zegt dat zes arrestanten ervan worden verdacht Deranque te hebben doodgeslagen. Justitie onderzoekt "opzettelijke doodslag".
24 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Buitenlandse inlichtingendiensten kunnen berichten van Russische militairen op de berichtenservice Telegram zien. Daarvoor heeft de Russische minister van Digitale Ontwikkeling, Maksoed Sjadajev, gewaarschuwd. Hij zei dat "er talrijke aanwijzingen zijn dat buitenlandse inlichtingendiensten toegang hebben tot de messenger van Telegram en ze dat gebruiken tegen Russische militairen".
26 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft sancties aangekondigd tegen de leider van het pro-Russische regime in buurland Belarus, Aleksandr Loekasjenko. "We zullen samenwerken met partners zodat dit wereldwijd effect heeft", schreef hij op X.
29 minuten geledenLYON (ANP) - Negen mensen zijn inmiddels opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque in Lyon. De 23-jarige Deranque overleed nadat hij in elkaar was geslagen door een aantal extreemlinkse activisten. Justitie zegt dat zes arrestanten ervan worden verdacht Deranque te hebben geslagen en sluit meer aanhoudingen niet uit.
39 minuten geleden