Eurocommissaris: corruptieschandaal heeft veel van maffiaserie
ROME (ANP) - Het corruptieschandaal waarin het Europees Parlement is verwikkeld doet denken aan misdaadseries als Narcos, vindt Eurocommissaris Paolo Gentiloni. De Italiaan vreest dat de affaire, waarin drie landgenoten een hoofdrol lijken te spelen, ook afstraalt op de commissie en andere EU-instellingen.
"We hebben scènes gezien die Netflix- en Narcos-waardig waren", zei Gentiloni op de Italiaanse nieuwszender Radio 1 over de affaire over koffers vol smeergeld en peperdure vakanties. Deze "schande" vraagt mogelijk om nog krachtigere transparantieregels voor de Europese instellingen, meent de Eurocommissaris.
Het schandaal over het kopen van invloed in het Europees Parlement door Qatar en Marokko schaadt niet alleen de reputatie van het Europees Parlement, denkt Gentiloni. Burgers maken volgens hem geen onderscheid en onthouden dat 'Brussel' corrupt bleek te zijn.
Meer uit Buitenland
BERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.
9 minuten geledenABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.
13 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Naar schatting 200.000 mensen zijn volgens de politie in München op de been om te demonstreren tegen het regime in Iran. De betoging is op de Theresienwiese, een groot evenemententerrein waar in de herfst ook het Oktoberfest plaatsvindt.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De conservatieve eurosceptische Hongaarse premier Viktor Orbán heeft in zijn jaarlijkse rede over de toestand van het land beloofd dat "2026 een jaar van overwinning zal zijn voor gezinnen, zijn partij Fidesz en voor Hongarije". In april zijn er verkiezingen. Orbán werd sinds 1998 vijf keer premier na grote verkiezingsoverwinningen. Maar volgens opiniepeilingen maakt de oppositie nu kans onder leiding van Peter Magyar om Orbán te verslaan.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - De Russische oppositieleider Aleksej Navalny is door Rusland in zijn cel vermoord met gif, concluderen Nederland, het VK, Zweden, Frankrijk en Duitsland. Er is op hem epibatidine gevonden, stellen ze. "Alleen de Russische staat had de middelen, het motief en het lak aan het internationaal recht" om zo'n daad te plegen, menen ze.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Geen energiecentrale in Oekraïne is nog ongeschonden door Russische luchtaanvallen, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Zijn land heeft nog altijd voortdurend tekort aan luchtverdedigingswapens. Soms leveren Oekraïnes bondgenoten volgens hem "pas op het allerlaatste moment" nieuwe raketten om Russische drones en raketten uit de lucht te halen.
6 uur geleden