Eurocommissaris boos over weigeren Europese vlag op songfestival
BRUSSEL (ANP) - Het Eurovisie Songfestival kan de Europese vlag niet weren, vindt een prominent Eurocommissaris. Hij is boos over berichten dat de blauwe vlag met de twaalf gele sterren niet welkom is in de zaal in Malmö.
Een Roemeen die werkt voor de Europese liberalen mocht zijn EU-vlag niet meenemen naar binnen, klaagde deze Dorin Frăsîneanu op X. De beveiliging zou de vlag te "politiek" hebben gevonden.
Dat wekt de woede van Eurocommissaris Margaritis Schinas, een van de vicevoorzitters van de Europese Commissie. "Het Eurovisie Songfestival is eerst en vooral een viering van de Europese geest, van onze Europese diversiteit en talent. De EU-vlag is daar een symbool van. Minder dan een maand voor de Europese verkiezingen zouden er geen belemmeringen moeten zijn om te vieren wat alle Europeanen verbindt", stelt hij op X. Zijn partij, de machtige centrumrechtse EVP van ook commissievoorzitter Ursula von der Leyen, valt hem bij.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - De Israëlische strijdkrachten (IDF) verwachten dat de gevechten met Iran enkele dagen zullen duren, schrijft nieuwssite Times of Israel. Het leger zegt ook voorbereid te zijn op een volledige hervatting van de oorlog, nu Iran en Israël elkaar weer aanvallen.
25 minuten geledenPARIJS (ANP) - Zanger Patrick Bruel is maandagochtend in Frankrijk in hechtenis genomen voor verhoor in een onderzoek naar beschuldigingen van verkrachting en seksuele mishandeling. Dat melden BFMTV en Franceinfo op basis van justitiële bronnen.
1 uur geledenNICOSIA (ANP) - EU-lidstaten moeten proactiever zijn bij de detectie van drones, vindt Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie). De Europese Commissie is bereid lidstaten te helpen bij het effectiever maken van dronedetectie, maar de lidstaten moeten zelf meer doen, zei Kubilius voor de bijeenkomst van EU-defensieministers in Cyprus.
1 uur geledenRIGA (ANP) - NAVO-vliegtuigen hebben een drone neergehaald die het luchtruim van Letland was binnengedrongen, zegt de Letse krijgsmacht. De actie is waarschijnlijk het werk van de Franse Rafale-gevechtsvliegtuigen die het Baltische land beschermen. De Baltische landen hebben de laatste tijd geregeld te maken met Oekraïense aanvalsdrones die door Rusland worden verstoord.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger meldt opnieuw een reeks raketten uit Iran te hebben waargenomen en stelt dat de luchtverdediging bezig is om die te onderscheppen. De strijd tussen die landen is geëscaleerd na een Israëlische aanval op Beiroet zondag.
2 uur geledenNICOSIA (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas betreurt de recente escalatie in de Iranoorlog. "De regio heeft geen escalatie nodig, maar juist dat de partijen aan de onderhandelingstafel gaan zitten en tot een akkoord komen", zei ze maandag voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Defensie in Cyprus.
3 uur geledenSANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben een verbod aangekondigd voor Israëlische schepen op de Rode Zee. Ook heeft de beweging bevestigd Israël te hebben aangevallen, als reactie op de Israëlische aanvallen op Iran.
3 uur geleden