Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eurocomissaris: Gazprom is geen betrouwbare partner

Eurocomissaris: Gazprom is geen betrouwbare partner

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie waarschuwt dat elk EU-land de volgende kan zijn die door Rusland van gasaanvoer wordt afgesloten. "De eenzijdige actie om Polen en Bulgarije ondanks hun lopende contracten van het gas af te sluiten, toont aan dat Gazprom geen betrouwbare partner is", zei Eurocommissaris Kadri Simson (Energie) na afloop van spoedberaad van de EU-ministers over de kwestie en een antwoord daarop.

De lidstaten moeten voorbereid zijn op volgende eenzijdige acties van Rusland, zegt Simson. Later deze maand moeten nieuwe gasrekeningen worden voldaan en gaskopers die zoals Polen en Bulgarije weigeren de nota te voldoen op de manier waarop Rusland dat sinds kort wil, kunnen rekenen op represailles, denkt de Estse. Rusland eist betaling via twee bankrekeningen bij Gazprombank, een in euro's en een in roebels. De eurobetaling wordt vervolgens door de Russische centrale bank in roebels omgezet. Met die constructie schenden de gaskopers de sancties tegen Rusland.

Ze zegt dat de commissie nog deze maand met nieuw juridisch advies komt over hoe om te gaan met de kwestie. Intussen dringt de commissie aan op maatregelen om zo snel mogelijk onafhankelijk te worden van gas uit Rusland.

Meer uit Financieel

Anthropic-topman roept op ontwikkeling AI-modellen te vertragen

SAN FRANCISCO (ANP) - Topman Dario Amodei van Anthropic heeft AI-bedrijven opgeroepen om het tempo waarin ze de capaciteiten van AI-modellen uitbreiden bewust te matigen.

10 uur geleden
Cryptomiljardair doneert recordbedrag aan Britse partij Reform

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.

14 uur geleden
Bronnen: Nvidia wil investeren in beursgang AI-bedrijf Anthropic

SANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.

17 uur geleden
Meloni denkt dat economie Italië dit jaar met 1 procent groeit

MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.

18 uur geleden
Prijzen aan de pomp iets omhoog, diesel klimt naar recordhoogte

EINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.

19 uur geleden
Trump staat open voor Chinese autofabrieken in VS

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.

21 uur geleden
FT: VS beperken bescherming tankers in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.

21 uur geleden