Euro zakt verder weg tegenover de dollar
DEN HAAG (ANP) - De euro is qua waarde verder weggezakt ten opzichte van de Amerikaanse dollar. Voor het eerst in twee decennia was de eenheidsmunt minder dan 99 dollarcent waard. Dat de dollar duurder wordt hangt samen met de angst voor een recessie in Europa. Zeker nu de energiecrisis op het continent de economische groei raakt. Ook de hogere rentestand in de Verenigde Staten helpt de dollar vooruit ten opzichte van de euro.
De euro zakte voorbeurs tot 0,9883 dollar. Daarmee was de munt op zijn laagste niveau sinds 2002.
Door de zwakkere euro wordt het voor mensen die met de euro betalen duurder om dollars te kopen. Voor Amerikanen wordt het juist goedkoper om euro's aan te schaffen. Voor Europese bedrijven wordt het importeren van Amerikaanse goederen duurder, terwijl Europese bedrijven die exporteren juist kunnen profiteren van de goedkope euro. De import van ruwe olie in Europa zal meer gaan kosten, omdat olie en andere grondstoffen in dollars worden afgerekend. Dat kan de inflatie verder aanjagen.
Meer uit Financieel
KYOTO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Japanse gamesconcerns Nintendo en Sony verwachten dat de nieuwe spellen Zelda: Ocarina of Time en Grand Theft Auto 6 de verkopen van hun spelcomputers in de feestdagenperiode een boost kunnen geven. De nieuwe Zelda-remake werd donderdag uitgebracht, tegelijk met de presentatie van de kwartaalcijfers van Nintendo. GTA 6 verschijnt later deze maand voor Sony's PlayStation 5 en de Xbox Series van Microsoft.
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Rabobank hoeft een klant geen 3500 euro te vergoeden, ondanks dat de klant zegt dat dit bedrag met Apple Pay zonder haar toestemming van de rekening is afgeschreven. Dat stelt de geschillencommissie van het klachteninstituut Kifid. Volgens de commissie heeft de klant namelijk 'grof nalatig' gehandeld.
44 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street is donderdag verdeeld van start gegaan, na de aandelenrally een dag eerder. De stemming werd ook gedrukt door een tegenvallend kwartaalrapport van chipbedrijf Qualcomm, dat woensdag na het slot werd gepubliceerd. Hoewel de resultaten boven verwachting waren, viel de verkoop van chips voor smartphones volgens marktkenners tegen. Qualcomm werd kort na de opening zo'n 9 procent lager gezet.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Verwey-Jonker Instituut heeft bij de rechtbank Utrecht uitstel van betaling aangevraagd. Volgens het onderzoeksinstituut kan de organisatie niet langer voldoen aan haar financiële verplichtingen.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland houdt zich op de vlakte over berichten dat tankers met aan de Verenigde Staten beloofde diesel toch een andere bestemming kiezen. "Alle diesel vindt zijn kopers", zegt het Kremlin.
4 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Bank of England (BoE) heeft het belangrijkste rentetarief van het land voor het eerst in drie jaar verhoogd. Met de hogere leenkosten wil de centrale bank de inflatie bestrijden.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De manier waarop bommeldingen deze week het vliegverkeer in Europa verstoren, heeft topman van Air France-KLM Benjamin Smith nog niet eerder gezien. Vooral de manier waarop het gecoördineerd lijkt, is volgens hem nieuw. "We hopen dat het er niet voor zorgt dat consumenten minder gaan vliegen, maar dat zien we nog niet", zei hij.
5 uur geleden