Euro weer ruim boven 1 dollar na sterkste stijging in maanden
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De euro noteerde maandag weer ruim boven de 1 dollar na de sterkste waardestijging in vijf maanden. De eenheidsmunt zit in de lift sinds de renteverhoging van de Europese Centrale Bank (ECB) afgelopen donderdag. Valutahandelaren reageerden ook op uitlatingen van Joachim Nagel, president van de Bundesbank en bestuurslid van de ECB, dat de rente in de eurozone verder omhoog moet om de hoge inflatie te bestrijden.
De euro werd maar liefst 1,6 procent meer waard en boekte daarmee de grootste koersstijging sinds maart dit jaar. Momenteel noteert de munt op 1,0188 dollar, tegen 1,0038 dollar op vrijdag. De euro tikte eerder op de ochtend bijna de 1,0200 dollar aan en beweegt daarmee weer rond het niveau van ongeveer een maand geleden. Ook ten opzichte van het Britse pond steeg de euro in waarde en werd het hoogste punt sinds februari vorig jaar aangetikt.
Vorige week woensdag, een dag voor het rentebesluit van de ECB, was de euro nog minder dan 1 dollar waard en noteerde op 0,9942 dollar. In de eerste week van september was de eenheidsmunt zelfs voor het eerst in twee decennia minder dan 99 dollarcent waard. Dat kwam door de vrees voor een recessie in Europa en de hogere rente in de VS. De ECB verhoogde afgelopen donderdag de rente met een ongekende stap van 0,75 procentpunt, waardoor het renteverschil tussen de VS en de eurozone kleiner is geworden.
De sterke opmars van de euro komt volgens handelaren wel als een verrassing gezien de energiecrisis in het gebied, de hoge inflatie en de vrees voor een recessie. Het Amerikaanse inflatiecijfer dat dinsdag op het programma staat zou de dollar verder onder druk kunnen zetten ten opzichte van de euro. Economen verwachten dat de inflatie in de VS een piek heeft bereikt. De Amerikaanse centrale bank zou daardoor kunnen besluiten de rente in de komende tijd minder agressief te verhogen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Een grotere bevoegdheid voor tijdelijk toezichthouders Ton Heerts en Lodewijk Asscher is essentieel om de impasse binnen vakbond FNV te doorbreken. Dat hebben de twee vrijdag betoogd bij de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam.
10 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - De Chinese eigenaar van Nexperia heeft de Nederlandse tak van de chipmaker vrijdag beschuldigd van samenzwering om een niet-Chinese toeleveringsketen op te zetten. Ook beweerde eigenaar Wingtech dat Nexperia Nederland het moederbedrijf permanent van zijn controle wil ontdoen.
10 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Ook Vitens verhoogt volgend jaar de prijs van zijn drinkwater. Voor klanten van het drinkwaterbedrijf gaat de rekening over een heel jaar gemiddeld met zo'n 9 euro omhoog. Andere waterbedrijven hadden al bekendgemaakt de prijs te verhogen, omdat ze het extra geld nodig hebben voor investeringen die het gevolg zijn van toegenomen gebruik, klimaatverandering en vervuiling.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een belangrijke adviseur van de Hoge Raad denkt niet dat Nederlanders die grote sommen verloren aan illegale onlinecasino's hun geld terug kunnen krijgen. De conclusie van de advocaat-generaal is waarschijnlijk een grote domper voor de duizenden Nederlanders die via claimzaken hun verliezen terug willen vorderen bij goksites. De hoogste rechter volgt vaak het advies van de advocaat-generaal.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - Duitsland gaat er bij de Europese Unie op aandringen het verbod op productie van auto's met verbrandingsmotoren te herzien. Duitse bondskanselier Friedrich Merz zal hierover een brief schrijven aan de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft aangegeven dat Apple Ads en Apple Maps waarschijnlijk aan de criteria voldoen om als zogenoemde poortwachters te worden beschouwd. Als dat het geval is, legt Brussel de onderdelen van het Amerikaanse techbedrijf strengere regels op binnen de Wet digitale markten (DMA).
3 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De handel in futures en opties op de Chicago Mercantile Exchange (CME) is vrijdag stilgelegd vanwege een technisch probleem in de datacenters. Dat bevestigde een woordvoerder van CME Group. Het Amerikaanse bedrijf exploiteert de grootste derivatenbeurs ter wereld.
3 uur geleden