Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Euro gedaald tot laagste niveau in meer dan twee jaar

Euro gedaald tot laagste niveau in meer dan twee jaar

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De euro is donderdag gedaald naar het laagste niveau ten opzichte van de dollar in meer dan twee jaar. Dat gebeurde tegen de achtergrond van zorgen over de Europese economie en het verschil in monetair beleid tussen Europa en de Verenigde Staten. Veel valutadeskundigen voorspellen dat de euro dit jaar naar pariteit met de dollar zal zakken of zelfs daaronder. Dit betekent dat de valuta's dan exact dezelfde waarde hebben.

De laatste keer dat deze belangrijke psychologische grens werd overschreden was in 2022. Dit gebeurde na de invasie van Oekraïne door Rusland, die leidde tot een energiecrisis in Europa en recessieangst aanwakkerde.

De euro daalde donderdag met 0,4 procent tot 1,0314 dollar, het laagste niveau sinds november 2022. Sinds eind september, toen de euro nog boven 1,12 dollar stond, is de waarde ongeveer 8 procent gedaald.

De euro staat onder druk door zorgen dat de exportgerichte Europese landen schade zullen ondervinden van Amerikaanse handelstarieven en door de verwachting dat de Europese Centrale Bank (ECB) de rente agressiever zal verlagen dan de Amerikaanse Federal Reserve. Ook politieke onzekerheid in de grootste economieën van de eurozone speelt een rol in de daling.

Meer uit Financieel

Oxfam: vermogen miljardairs naar record van 18,3 biljoen dollar

DEN HAAG (ANP) - Het gezamenlijke wereldwijde vermogen van miljardairs is vorig jaar gestegen naar het recordbedrag van 18,3 biljoen dollar, oftewel bijna 16.000 miljard euro. Dat is een stijging van 16 procent, aldus onderzoek van hulp- en mensenrechtenorganisatie Oxfam Novib in aanloop naar het World Economic Forum (WEF) dat maandag begint in het Zwitserse Davos.

2 uur geleden
Macron wil dat EU antidwanginstrument gebruikt tegen heffingen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.

14 uur geleden
Italiaanse premier Meloni noemt dreigende heffingen 'een fout'

SEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.

15 uur geleden
Duitse brancheclub roept EC op maatregelen te nemen na heffing VS

BERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.

16 uur geleden
Democraten willen heffingen Trump met wetsvoorstel blokkeren

WASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.

23 uur geleden
Nederlandse technologische industrie verontrust over heffingen

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.

1 dag geleden
EU-buitenlandchef: Rusland en China profiteren van heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.

1 dag geleden