Eunice zal voor forse duinafslag zorgen
HEERHUGOWAARD (ANP) - Storm Eunice zal voor forse duinafslag gaan zorgen, verwacht het hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier. Maar de duinen langs de Noord-Hollandse en Texelse kust kunnen dit soort stormen goed weerstaan, aldus het schap. Het afgeslagen zand waait vanzelf de duinen weer in.
Storm Dudley heeft het zeewater wel opgestuwd, aldus het schap, maar niet veel schade aan de duinen veroorzaakt. Het strand en de duinen hadden wel nog schade van storm Corrie twee weken geleden. Eunice zal met zeer harde windstoten opnieuw happen zand uit de duinen slaan. Dat zand blijft onder de kustlijn liggen. Als de storm is bedaard waait het zand weer terug.
Het hoogheemraadschap van Delfland houdt de Zuid-Hollandse duinen goed in de gaten, maar denkt dat er geen extra maatregelen nodig zijn. Het is vrijdagavond storm en springtij, maar de waterstanden gaan voor de Zuid-Hollandse kust niet naar alarmerende hoogtes. Het schap denkt dat het niet nodig is om extra te inspecteren.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft Stefan V. (34) donderdag vrijgesproken van het vernielen van 32 graven en urnen op begraafplaats Westduin in Den Haag en van diefstal van een gedenksteen en een grafmonument in februari en maart vorig jaar. De rechtbank legde hem wel acht maanden cel op voor twee inbraken in vakantiewoningen.
1 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag tbs met dwangverpleging geëist tegen de 32-jarige Jesse R. voor het onthoofden van zijn moeder op 16 april vorig jaar in haar woning aan de Molenstraat in Hellevoetsluis. Volgens het OM is R. volledig ontoerekeningsvatbaar en moet de rechtbank hem ontslaan van rechtsvervolging.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook de makers van chatbot Grok willen voorkomen dat de dienst wordt gebruikt om kindermisbruik te creëren. "Maar het volledig elimineren van elk misbruik is niet haalbaar, er zullen altijd gebruikers zijn die beveiligingsmaatregelen omzeilen", hebben de advocaten van het platform gezegd. Grok is eigendom van het bedrijf xAI van Elon Musk.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 63-jarige man die een celstraf uitzit voor geruchtmakende kunstroven zit weer gevangen, nadat hij in januari op de vlucht was geslagen. Hij ging ervandoor toen hij zelfstandig van de gevangenis in Nieuwegein naar een beperkt beveiligde afdeling van een andere gevangenis mocht.
4 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Nabestaanden van de 63-jarige vrouw die in april vorig jaar in haar woning in Hellevoetsluis is onthoofd door haar psychotische zoon Jesse R., hebben donderdag in de rechtbank indringende slachtofferverklaringen voorgedragen. Ze zijn nog geschokt en verbijsterd.
4 uur geledenDORDRECHT (ANP) - "Ik ben ziek. Dat is mijn moeder fataal geworden. Dat zal ik nooit meer kunnen herstellen. Dat doet heel veel pijn." Dat zei Jesse R. (32) bij aanvang van zijn strafproces in de rechtbank in Dordrecht. R. staat daar terecht voor de moord op zijn moeder (63) door onthoofding met een bijl op 16 april vorig jaar in haar woning in Hellevoetsluis.
5 uur geledenHURGHADA (ANP) - Met een toestel van Defensie zijn afgelopen nacht opnieuw gestrande reizigers opgehaald in Oman en naar het Egyptische Hurghada gebracht. In totaal zijn het 75 Nederlanders en drie mensen met andere nationaliteiten, laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
8 uur geleden