Eunice zal voor forse duinafslag zorgen
HEERHUGOWAARD (ANP) - Storm Eunice zal voor forse duinafslag gaan zorgen, verwacht het hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier. Maar de duinen langs de Noord-Hollandse en Texelse kust kunnen dit soort stormen goed weerstaan, aldus het schap. Het afgeslagen zand waait vanzelf de duinen weer in.
Storm Dudley heeft het zeewater wel opgestuwd, aldus het schap, maar niet veel schade aan de duinen veroorzaakt. Het strand en de duinen hadden wel nog schade van storm Corrie twee weken geleden. Eunice zal met zeer harde windstoten opnieuw happen zand uit de duinen slaan. Dat zand blijft onder de kustlijn liggen. Als de storm is bedaard waait het zand weer terug.
Het hoogheemraadschap van Delfland houdt de Zuid-Hollandse duinen goed in de gaten, maar denkt dat er geen extra maatregelen nodig zijn. Het is vrijdagavond storm en springtij, maar de waterstanden gaan voor de Zuid-Hollandse kust niet naar alarmerende hoogtes. Het schap denkt dat het niet nodig is om extra te inspecteren.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Zo'n zeventig betogers hebben buiten voor de Eerste Kamer in Den Haag geprobeerd senatoren te overtuigen tegen de asielwetten te stemmen. "Senatoren, laat je horen", riepen ze, gevolgd door "uitvoering niet effectief" en "voor niemand biedt dit perspectief".
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Omroep Ongehoord Nederland! (ON!) moet oud-hoofdredacteur Arnold Karskens 100.000 euro betalen. Dat heeft het gerechtshof Den Haag dinsdag bepaald. Zijn ontslag blijft wel in stand.
1 uur geledenTEOTIHUACÁN (ANP) - Door de schietpartij in de Mexicaanse stad Teotihuacán is maandag een Nederlander gewond geraakt, meldt het Duitse persbureau dpa op basis van de Mexicaanse autoriteiten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) doet onderzoek naar Yes We Can Clinics. De kliniek voor hulp aan jonge mensen met psychische problemen of verslaving was onderwerp van een kritische aflevering van het programma BOOS begin deze maand.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Veel studentensteden hebben regels die het realiseren van meer studentenkamers belemmeren. Dat meldt de Landelijke Studentenvakbond (LSVb) na onderzoek onder vijftien gemeenten, waaronder Amsterdam, Leiden, Utrecht, Groningen en Eindhoven. De studentenbond hoopt dat gemeenten het beleid rond woningdeelregels versoepelen, zodat er meer studentenkamers bijkomen en de tekorten worden verminderd.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis vreest dat ondanks maatregelen van het kabinet meer mensen om hulp komen vragen doordat ze door stijgende brandstof- en energieprijzen in geldnood komen. De organisatie krijgt al signalen van mensen die zeggen hun boodschappen niet meer te kunnen betalen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een handjevol NS-hoofdconducteurs is vanaf dinsdag aan het werk met een bodycam. Het is de bedoeling dat alle hoofdconducteurs er aan het eind van het jaar een dragen. Volgens een NS-woordvoerder gaat het om zo'n 3500 medewerkers. Een bodycam werkt de-escalerend, zo bleek uit een eerdere proef van de NS met de apparaten. Als er toch iets gebeurt kunnen de beelden dienen als bewijsmateriaal.
6 uur geleden