EU: zwichten voor Chinese censuur was fout besluit
BRUSSEL (ANP) - De EU-ambassadeur in China had geen toestemming moeten geven om een door de Chinese autoriteiten gecensureerd opiniestuk te laten plaatsen in de krant China Daily. Dat onder grote tijdsdruk genomen besluit van Nicolas Chapuis "was niet het juiste", zei een woordvoerder van de Europese Commissie vrijdag. De Franse diplomaat houdt wel het vertrouwen.
De krant schrapte op last van het ministerie van Buitenlandse Zaken in Peking de zinsnede dat het coronavirus zich vanuit China over de rest van wereld heeft verspreid. Die woorden stonden in het oorspronkelijke stuk van de ambassadeurs van de EU en haar lidstaten in China ter gelegenheid van de 45e verjaardag van de diplomatieke relaties.
Een dag eerder had een woordvoerder van het dagelijks EU-bestuur de plaatsing van het gecensureerde stuk nog verdedigd, omdat het belangrijk werd geacht andere zaken in het artikel zoals mensenrechten, duurzaamheid, klimaat, multilateralisme en samenwerking met China te delen met het Chinese volk. Daarop kwam van veel kanten kritiek.
De buitenlanddienst van de EU spreekt van een "betreurenswaardig" incident.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump is klaar met alle ophef rond de concertreeks ter ere van het 250-jarig bestaan van de VS. In een bericht op Truth Social laat hij weten in plaats van dat evenement mogelijk woensdag op The National Mall in Washington een "Amerika is terug-bijeenkomst" te willen houden.
47 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese premier Nawaf Salam heeft "de gevaarlijke en ongekende escalatie" door Israël veroordeeld in een televisietoespraak. Het "beleid van de verschroeide aarde" gaat Israël geen veiligheid brengen, aldus de premier.
2 uur geledenEBBA (ANP) - Bij een "gerichte" Israëlische droneaanval zijn twee Libanese militairen ernstig gewond geraakt, meldt het Libanese leger. De drone zou een auto hebben geraakt op een openbare weg bij de plaats Ebba in het zuiden van Libanon. De militairen zijn overgebracht naar een ziekenhuis.
5 uur geledenBUNIA (ANP/RTR) - De topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, is aangekomen in de Congolese regio Ituri, het epicentrum van de huidige ebola-uitbraak. Hij zegt te zijn gekomen om met lokale bewoners te overleggen over de aanpak. "De gemeenschappen begrijpen het probleem beter en kennen ook de oplossing", aldus Tedros.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Mohsen Rezaei, een adviseur van de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei, zegt dat de Amerikaanse president Donald Trump "de diplomatie voor de derde keer heeft verraden". Trump stelt volgens hem onder meer te vergaande eisen tijdens onderhandelingen. Hij zegt ook niet blij te zijn met het feit dat de Verenigde Staten nog altijd Iraanse havens blokkeren.
8 uur geledenSINGAPORE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Australië gaan samen onbemande onderzeeërs ontwikkelen. Dat project is deel van het AUKUS-pact, dat de drie landen vijf jaar geleden sloten.
8 uur geledenVIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vier goudzoekers bevrijd uit een grot die grotendeels was overstroomd. Vrijdag werd ook al iemand gered, waardoor in totaal nu vijf mensen uit de grot zijn gehaald. Twee personen worden nog vermist.
10 uur geleden