Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU: zwichten voor Chinese censuur was fout besluit

EU: zwichten voor Chinese censuur was fout besluit

BRUSSEL (ANP) - De EU-ambassadeur in China had geen toestemming moeten geven om een door de Chinese autoriteiten gecensureerd opiniestuk te laten plaatsen in de krant China Daily. Dat onder grote tijdsdruk genomen besluit van Nicolas Chapuis "was niet het juiste", zei een woordvoerder van de Europese Commissie vrijdag. De Franse diplomaat houdt wel het vertrouwen.

De krant schrapte op last van het ministerie van Buitenlandse Zaken in Peking de zinsnede dat het coronavirus zich vanuit China over de rest van wereld heeft verspreid. Die woorden stonden in het oorspronkelijke stuk van de ambassadeurs van de EU en haar lidstaten in China ter gelegenheid van de 45e verjaardag van de diplomatieke relaties.

Een dag eerder had een woordvoerder van het dagelijks EU-bestuur de plaatsing van het gecensureerde stuk nog verdedigd, omdat het belangrijk werd geacht andere zaken in het artikel zoals mensenrechten, duurzaamheid, klimaat, multilateralisme en samenwerking met China te delen met het Chinese volk. Daarop kwam van veel kanten kritiek.

De buitenlanddienst van de EU spreekt van een "betreurenswaardig" incident.

Meer uit Buitenland

Oppositieleider González noemt zich president Venezuela in video

MADRID (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider Edmundo González Urrutia heeft voor het eerst gereageerd op de ontwikkelingen in Venezuela van de afgelopen dagen. In een Spaanstalige videoboodschap die hij zondagavond via X, Facebook en Instagram verspreidde, zei hij dat het vertrek van president Nicolás Maduro een "belangrijke stap, maar niet genoeg" is. In de video verwijst González naar zichzelf als "president" en "leider" van Venezuela.

24 minuten geleden
Deense premier roept VS op te stoppen met bedreigen van Groenland

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Denemarken heeft de Verenigde Staten zondag opgeroepen te stoppen met het "bedreigen" van Groenland, nadat president Donald Trump tegen het Amerikaanse blad The Atlantic had gezegd dat zijn land het "absoluut" nodig heeft. Het Deense gebied is volgens Trump "omringd door Russische en Chinese schepen".

3 uur geleden
Alle dodelijke slachtoffers brand Crans-Montana geïdentificeerd

CRANS (ANP/AFP) - Alle slachtoffers van de brand in een bar in het Zwitserse Crans-Montana zijn geïdentificeerd, melden de autoriteiten. De brand rond de jaarwisseling in bar Le Constellation, die mogelijk werd veroorzaakt door vuurwerkfonteinen in flessen, eiste veertig levens. Nog eens 119 mensen raakten gewond, voornamelijk tieners en jongvolwassenen.

4 uur geleden
EU: herstel democratie in Venezuela vereist respect voor wil volk

BRUSSEL (ANP) - De landen van de EU, met uitzondering van Hongarije, hebben zondag "alle betrokkenen" in Venezuela opgeroepen tot terughoudendheid. Ze stellen dat respect voor de wil van het Venezolaanse volk de enige manier is om de democratie in het land te herstellen. Zaterdag namen Amerikaanse militairen president Nicolás Maduro in Caracas gevangen en brachten hem naar de VS.

5 uur geleden
Buit inbraak Duitse bankkluis mogelijk meer dan 100 miljoen euro

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - De buit van de spectaculaire inbraak in een Duitse bank in Gelsenkirchen zou wel eens meer dan 100 miljoen euro kunnen bedragen. Dat meldden bronnen binnen de veiligheidsdiensten zondag aan persbureau dpa. De buit was aanvankelijk geschat op het bedrag waarvoor het verzekerd was, zo'n 30 miljoen euro.

6 uur geleden
Letse premier: glasvezelkabel in Oostzee beschadigd

VILNIUS (ANP/RTR) - ‌Een glasvezelkabel van een particulier bedrijf is beschadigd in de Oostzee, laat de Letse premier Evika Silina weten. De omstandigheden van het incident worden onderzocht.

6 uur geleden
Trump dreigt interim-leider Venezuela met erger lot dan Maduro

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez een hogere prijs zal betalen dan de afgezette president Nicolás Maduro "als ze niet doet wat juist is". Dat zei Trump in een interview met het tijdschrift The Atlantic.

7 uur geleden