Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU: zwichten voor Chinese censuur was fout besluit

EU: zwichten voor Chinese censuur was fout besluit

BRUSSEL (ANP) - De EU-ambassadeur in China had geen toestemming moeten geven om een door de Chinese autoriteiten gecensureerd opiniestuk te laten plaatsen in de krant China Daily. Dat onder grote tijdsdruk genomen besluit van Nicolas Chapuis "was niet het juiste", zei een woordvoerder van de Europese Commissie vrijdag. De Franse diplomaat houdt wel het vertrouwen.

De krant schrapte op last van het ministerie van Buitenlandse Zaken in Peking de zinsnede dat het coronavirus zich vanuit China over de rest van wereld heeft verspreid. Die woorden stonden in het oorspronkelijke stuk van de ambassadeurs van de EU en haar lidstaten in China ter gelegenheid van de 45e verjaardag van de diplomatieke relaties.

Een dag eerder had een woordvoerder van het dagelijks EU-bestuur de plaatsing van het gecensureerde stuk nog verdedigd, omdat het belangrijk werd geacht andere zaken in het artikel zoals mensenrechten, duurzaamheid, klimaat, multilateralisme en samenwerking met China te delen met het Chinese volk. Daarop kwam van veel kanten kritiek.

De buitenlanddienst van de EU spreekt van een "betreurenswaardig" incident.

Meer uit Buitenland

Zelensky: delegaties spreken deze week verder over vredesplan

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Oekraïense en Amerikaanse delegaties eind deze week bij elkaar komen om verder te praten over de plannen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.

1 uur geleden
VS onderzoeken asielaanvragen die zijn goedgekeurd onder Biden

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten onderzoeken alle asielaanvragen die zijn goedgekeurd toen de vorige president Joe Biden aan de macht was. Dat maakte het ministerie van Binnenlandse Veiligheid bekend nadat twee leden van de Nationale Garde waren neergeschoten in hoofdstad Washington. De autoriteiten verdenken een Afghaanse man van die schietpartij.

1 uur geleden
Louvre verhoogt toegangsprijs voor niet-Europeanen

PARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre verhoogt de toegangsprijs voor niet-Europese bezoekers met 45 procent. Het museum heeft dit besloten, nadat de maatregel was voorgesteld door de Franse regering. Dit betekent dat een kaartje vanaf 14 januari voor hen straks 32 euro kost, een toename van 10 euro.

2 uur geleden
EU-buitenlandministers roepen Israël op Palestijnen te beschermen

BERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Buitenlandministers van Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk hebben Israël opgeroepen Palestijnen te beschermen in de bezette gebieden. Dat is volgens hen onderdeel van internationale wetgeving.

3 uur geleden
Poetin verdedigt Amerikaanse gezant Witkoff

BISJKEK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft het opgenomen voor de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff. Poetin noemde de Amerikaan intelligent en beleefd en sprak tegen dat hij pro-Russisch zou zijn.

3 uur geleden
Verdachte schietpartij Washington reed door hele VS

WASHINGTON (ANP) - De Afghaanse verdachte van het neerschieten van twee gardisten in hoofdstad Washington reed voorafgaand aan de schietpartij door het hele land naar de hoofdstad. Hij kwam volgens de autoriteiten uit de staat Washington, aan de westkust.

4 uur geleden
Man opgepakt in verband met aanslag op synagoge in Manchester

MANCHESTER (ANP) - De politie in Manchester meldt dat een 31-jarige man is gearresteerd in verband met de aanslag op een synagoge in die stad op 2 oktober. De man werd aangehouden op de luchthaven van Manchester na aankomst met het vliegtuig.

4 uur geleden