EU zet heffing in tegen Indonesisch-Chinees roestvrij staal
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie legt invoerheffingen op aan roestvrij staal uit Indonesië en India omdat die landen volgens haar oneerlijke concurrentie bedrijven. Met name dat eerste land bevoordeelt in samenwerking met China zijn eigen staalindustrie, stelt Brussel.
De concurrentievervalsing brengt Europese bedrijven en banen in gevaar, zegt verantwoordelijk Eurocommissaris Valdis Dombrovskis. En dat in de "essentiële" staalsector. Het roestvrije staal wordt onder meer in de bouw, de energiesector en de infrastructuur en voor voertuigen en consumentenartikelen gebruikt. De praktijken zijn volgens Dombrovskis ook een nieuw voorbeeld van het gevecht om schaarse grondstoffen, dat in dit geval om nikkel draait. Dat metaal is nodig om roestvrij staal te maken.
Indonesië wint veel nikkelerts, maar levert dat niet graag zomaar door aan de westerse maakindustrie. Het land maakt liever zelf kant-en-klare producten, om er meer aan te kunnen verdienen. Om een eigen industrie te kunnen opzetten vroeg Jakarta China om daar, met zijn 'Nieuwe Zijderoute'-project, geld in te steken tegen zachte voorwaarden. In ruil kreeg alleen China goedkope Indonesische nikkelerts. De Europese staalindustrie moest het daardoor opnemen tegen concurrenten die een opkontje kregen van de staat en kon ook niet langer Indonesisch nikkel kopen.
De EU gaat 21 procent heffen op de import uit Indonesië en 7,5 procent op die uit India. Omdat er al heffingen tegen dumping op deze invoer van kracht waren, komen ze nu uit op een totaal van 40 procent.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van oliekartel OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, gaan hun productie verder verhogen te midden van de oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Volgens afgevaardigden van de OPEC+ tegen persbureau Bloomberg gaat het productievolume in mei met 206.000 vaten per dag omhoog. Zondagmiddag is er overleg van de OPEC+.
46 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertig grootste beursgenoteerde bedrijven van Duitsland in de DAX-index op de aandelenbeurs in Frankfurt gaan dit jaar een recordbedrag aan dividend uitkeren aan de aandeelhouders. Dat meldt advies- en accountantskantoor EY in een onderzoek. In totaal gaat het om een bedrag van 55,3 miljard euro, een stijging van bijna 6 procent vergeleken met vorig jaar.
2 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere luchthavens in Italië waarschuwen luchtvaartmaatschappijen voor beperkingen bij de bevoorrading van vliegtuigbrandstof door de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat om de luchthavens van Bologna, Milaan Linate, Treviso en Venetië. De voorraad aan kerosine op die vliegvelden is beperkt.
3 uur geledenHANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.
21 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.
23 uur geledenBERLIJN (ANP) - Vijf Europese ministers van Financiën willen dat de Europese Commissie een belasting op de winsten van energiebedrijven invoert, vanwege de flink gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De ministers van Duitsland, Italië, Spanje, Portugal en Oostenrijk deden deze oproep in een brief aan eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat), die persbureau Reuters heeft ingezien.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel is zaterdag iets duurder geworden aan de pomp, na de flinke prijsstijging van ruim 10 eurocent op vrijdag. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de landelijke adviesprijs voor een liter diesel nu 2,799 euro bedraagt, tegen 2,793 euro vrijdag.
1 dag geleden