EU zegt Microsoft de wacht aan om koppelverkoop Teams
BRUSSEL (ANP) - Microsoft misbruikt zijn dominante positie om de chat- en videovergaderingssoftware Teams te slijten. Daarmee schendt het Amerikaanse bedrijf Europese regels, is de voorlopige conclusie van de Europese Commissie. Als Microsoft de bezwaren niet kan wegnemen, dreigen hoge boetes.
Microsoft bundelde Teams met zijn veelgebruikte kantoorsoftwarepakketten met Word, Excel en Outlook. Klanten konden niet kiezen voor pakketten zonder Teams. Microsofts Office-software werkt ook vaak moeilijk samen met chat- en vergaderdiensten van andere makers. Zo drukte het bedrijf concurrenten weg, oordeelt de Europese Commissie.
Microsoft kondigde vorig jaar aan Teams uit de Microsoft 365 en Office 365-pakketten in de EU te halen en later wereldwijd. Maar dat is voor de commissie niet genoeg, onder meer omdat Teams soms alsnog wordt meegeleverd. "Meer wijzigingen in Microsofts gedrag zijn nodig om de concurrentie te herstellen."
'Helderheid'
Teams werd sinds 2017 standaard meegeleverd met Microsofts kantoorsoftware. De app nam een grote vlucht tijdens de coronapandemie, toen mensen alleen nog via videoverbinding konden afspreken.
Microsoft "waardeert de extra helderheid die vandaag is verschaft". Het bedrijf "zal zich inspannen om oplossingen te vinden om de resterende zorgen van de commissie tegemoet te komen", laat het aan de internationale persbureaus weten.
Vizier
De commissie geeft Microsoft nu gelegenheid zich te verdedigen. Als haar voorlopige conclusie overeind blijft, kan zij het bedrijf een boete opleggen die kan oplopen tot 10 procent van de wereldwijde jaaromzet. Ook al valt het eindbedrag doorgaans een stuk lager uit, dan nog gaat het bij een techreus als Microsoft al gauw om miljarden euro's.
Microsoft kwam een jaar geleden, na klachten van concurrenten Slack en alfaview, in het vizier van de commissie. Die bewaakt de werking van de vrije markt in de EU.
Meer uit Financieel
TOKIO (ANP/RTR) - De Japanse regering heeft Australië gevraagd om de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te vergroten in verband met de oorlog in het Midden-Oosten. Door de oorlog is een deel van de lng-import van Japan uit het Midden-Oosten weggevallen en Australië kan helpen dit verlies te compenseren.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Bij een groot oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten is zaterdagochtend brand ontstaan na een aanval met een drone. Volgens de autoriteiten ontstond de brand bij het Fujairah-complex door resten van een neergeschoten drone.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste olie uit de Amerikaanse strategische voorraden zal tegen het einde van volgende week op de markt komen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Energie gezegd. De Verenigde Staten geven in totaal 172 miljoen vaten vrij uit die noodreserves om zo de hoge brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten te drukken.
3 uur geledenMENLO PARK (ANP/RTR) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan duizenden banen te schrappen om kosten te besparen voor de grote investeringen die worden gedaan in kunstmatige intelligentie (AI). Dat melden bronnen aan persbureau Reuters. Volgens de ingewijden kan het gaan om wel 20 procent van het personeelsbestand bij het Amerikaanse techconcern.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Venezuela toestemming gegeven om meststoffen en olie aan Amerikaanse bedrijven te verkopen. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt dat de sancties tegen Venezuela verder worden versoepeld. Sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran staat het wereldwijde aanbod van deze producten onder druk en zijn de prijzen flink gestegen.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse federale rechter heeft vrijdag de dagvaardingen van het ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve en voorzitter Jerome Powell geblokkeerd. De kwestie gaat over de renovatie van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank in Washington en de verklaring van Powell hierover. Het ministerie wil in beroep gaan tegen de beslissing.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met verliezen geëindigd. Beleggers wachtten verdere ontwikkelingen rond de Iranoorlog af, die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen namen verder toe.
16 uur geleden