Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU zegt 2,5 miljard euro toe voor hulp in Syrië

EU zegt 2,5 miljard euro toe voor hulp in Syrië

BRUSSEL (ANP/RTR) - De EU heeft 2,5 miljard euro aan hulp toegezegd aan Syrië voor 2025 en 2026. Dat zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen maandag bij de aftrap van de negende donorconferentie voor het land.

"Dit is een kritiek moment, het Syrische volk heeft ons nu meer nodig dan ooit", aldus Von der Leyen. "Er moeten hele steden worden herbouwd, een hele economie moet opnieuw worden opgestart." De EU heeft daarom ook sancties geschrapt voor essentiële sectoren voor de economie, zoals voor energie, transport en financiële transacties.

Eerder maakten het Verenigd Koninkrijk (ruim 190 miljoen euro) en Duitsland (300 miljoen euro) hun donaties bekend. Duitsland benadrukte daarbij dat het geld wordt gedoneerd aan VN-hulporganisaties en ngo's, niet aan "de Syrische overgangsregering".

Donorconferentie

Dit is de eerste donorconferentie na de val van dictator Bashar al-Assad. De Syrische minister van Buitenlandse Zaken Asaad al-Shaibani is ook op de conferentie aanwezig.

Vorig jaar werd er tijdens de donorconferentie 8,1 miljard euro opgehaald aan giften en leningen. Dat bedrag zal naar verwachting dit jaar lager uitvallen omdat de Verenigde Staten geen hulpdonaties doen.

Meer uit Buitenland

Europarlementariërs: 'gestoord' plan VS is aanval op EU-waarden

BRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs zien de manier waarop de Verenigde Staten de EU heeft afgeschilderd in hun laatste veiligheidsstrategie als een aanval op de Europese waarden en manier van leven. In een Nationale Veiligheidsstrategie stelt de regering-Trump dat het verzet in Europa tegen de gevestigde orde moet worden aangewakkerd en dat radicaal-rechtse bewegingen moeten worden gesteund.

1 uur geleden
Ierland onderzoekt drone-incident rond aankomst vlucht Zelensky

DUBLIN (ANP/AFP) - De Ierse politie onderzoekt een incident met onbekende drones rond de aankomst van het vliegtuig met de Oekraïense president Zelensky in de Ierse hoofdstad Dublin. Regeringsleider Micheál Martin heeft gezegd dat hij is geïnformeerd over drone-activiteiten op de avond van de landing. Later deze maand buigt de Nationale Veiligheidsraad zich over de kwestie, meldt de Ierse omroep RTE.

2 uur geleden
Soedanese stad el-Fasher 'enorme plaats delict'

LONDEN (ANP) - De Soedanese stad el-Fasher is volgens waarnemers 'een enorme plaats delict' met hopen opgestapelde lijken in straten en massagraven. De Rapid Support Forces (RSF) die de stad zes weken geleden innamen, proberen bewijs voor hun massamoorden te vernietigen, meldt de Britse krant The Guardian.

5 uur geleden
België doet mee aan Eurovisie Songfestival

BRUSSEL (ANP) - België doet volgend jaar mee aan het Eurovisie Songfestival. Dat heeft de Franstalige omroep RTBF vrijdag besloten. Wie de Belgische kandidaat wordt, is nog niet bekend.

5 uur geleden
Bronnen: Europa moet aandeel VS in verdediging in 2027 overnemen

BRUSSEL/WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten willen dat Europa in 2027 al grotendeels zichzelf verdedigt, zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters. Dat is veel sneller dan waarop Europese NAVO-landen mikken.

6 uur geleden
Politieke partijen in België willen boycot songfestival

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Politieke partijen in België hebben de Franstalige omroep RTBF opgeroepen tot een boycot van het Eurovisie Songfestival. Ecolo, PS en PTB-PVDA vinden dat België zich moet terugtrekken. In België wordt het festival om en om door de Vlaamse VRT en RTBF uitgezonden en in 2026 is RTBF aan de beurt. De Franstalige omroep heeft laten weten in de komende dagen een standpunt in te nemen.

6 uur geleden
Duitsland hervormt militaire dienst

BERLIJN (ANP/AFP) - De Bondsdag heeft met een nipte meerderheid een wet aangenomen die de dienstplicht weer invoert, zij het op vrijwillige basis. Van de 596 uitgebrachte stemmen waren er 323 voor.

6 uur geleden