Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU wil ook loonkloofregels voor kleinere bedrijven

EU wil ook loonkloofregels voor kleinere bedrijven

STRAATSBURG (ANP) - De nieuwe Europese regels die in de maak zijn om de loonkloof tussen mannen en vrouwen te dichten, worden niet beperkt tot de allergrootste bedrijven. Ze gaan gelden voor bedrijven met meer dan honderd werknemers, zijn onderhandelaars van de EU-landen en het Europees Parlement overeengekomen. Het oorspronkelijke plan mikte op ondernemingen met 250 werknemers of meer.

De nieuwe richtlijn moet een eind maken aan loondiscriminatie tussen collega's die hetzelfde werk doen. Werkgevers moeten informatie over de lonen die ze uitbetalen voortaan op gezette tijden gaan publiceren. Ze moeten die bijvoorbeeld afzetten tegen het gemiddelde salaris voor zulk werk.

Ook mogen ze sollicitanten niet meer vragen wat ze in eerdere banen verdienden. Dat moet voorkomen dat bijvoorbeeld vrouwen last houden van de verschillen in hun nadeel die nu nog vaak bestaan.

Akkoord nog goedkeuren

Werknemers krijgen ook meer mogelijkheden om loonongelijkheid aan te vechten en gemiste inkomsten alsnog op te eisen. Werknemers hoeven niet langer te bewijzen dat er discriminatie in het spel is als ze minder verdienen dan een collega met hetzelfde werk. Het wordt andersom: de bewijslast ligt straks bij de werkgever. Als de loonkloof minstens 5 procent bedraagt moet de werkgever sowieso maatregelen nemen om die te verkleinen.

Vrouwen verdienen in de Europese Unie per uur gemiddeld 13 procent minder dan mannen. Dat kost ze over een hele carrière zomaar twee tot drie ton, schatte minister Karien van Gennip van Sociale Zaken onlangs.

De EU-lidstaten en het voltallige EU-parlement moeten het voorlopige akkoord nog goedkeuren, maar dat loopt hoogst zelden spaak. "We zijn een stap dichter bij gendergelijkheid in de EU", zegt D66'er Samira Rafaela, die namens het parlement onderhandelde.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met verliezen na gevechten in Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen de handel uitgegaan. Nieuwe aanvallen van Iran op omliggende landen voeden de vrees voor een nieuwe escalatie in de vijandelijkheden met de Verenigde Staten. Daardoor neemt de hoop op een snelle vredesdeal in het Midden-Oosten weer wat af.

46 minuten geleden
Eurocommissaris Hoekstra: nieuwe heffingen VS kunnen niet

AMSTERDAM (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) heeft geen goed woord over voor nieuwe importheffingen waarmee de Verenigde Staten dreigen. Tegen nieuwszender BNR zegt hij dat de Europese Commissie zal vasthouden aan eerdere afspraken met de Amerikaanse regering, die woensdag met nieuwe importheffingen voor de EU dreigde.

50 minuten geleden
Griekenland niet langer op economische probleemlijst EU

ATHENE (ANP/DPA) - De Europese Commissie heeft Griekenland voor het eerst sinds de schuldencrisis van de lijst afgehaald van lidstaten met economische onevenwichtigheden. Volgens premier Kyriakos Mitsotakis eindigt daarmee een "negatief hoofdstuk dat zestien jaar geleden begon".

2 uur geleden
Ackman wil belang in Universal Music verkopen na afgeketst bod

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse miljardair Bill Ackman wil zijn belang in Universal Music Group verkopen. Eerder deze week werd bekend dat het muziekconcern achter artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish het ongevraagde overnamebod van Ackmans investeringsfirma Pershing Square verwerpt.

2 uur geleden
FME wijst op randvoorwaarden voor vergroten onafhankelijkheid

ZOETERMEER (ANP) - Ondernemersorganisatie FME noemt het voorstel van de Europese Commissie voor meer technologische onafhankelijkheid "een belangrijke stap om minder afhankelijk te worden van de VS en China". Maar volgens de ondernemersorganisatie voor technologische industrie moet er ook naar randvoorwaarden worden gekeken.

4 uur geleden
Aandelenbeurs Amsterdam sluit in mineur na nieuwe aanvallen Iran

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een licht verlies gesloten. Beleggers op het Damrak volgden daarmee het overwegend negatieve sentiment op andere Europese beurzen en op Wall Street. Nieuwe aanvallen van Iran op Koeweit en Bahrein wakkerden zorgen aan over de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder optimisme over een vredesdeal verdween naar de achtergrond.

5 uur geleden
Aandeelhouders Air France-KLM akkoord met beloning topman Smith

PARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM krijgt zijn miljoenenbeloning. Een meerderheid van de aandeelhouders is akkoord met het salaris en de bonussen van de Canadese topman. De Nederlandse overheid had eerder laten weten bezwaar aan te tekenen tegen de financiële beloning.

5 uur geleden