EU wil Israëlische terughoudendheid en medische evacuaties in Gaza
BRUSSEL (ANP) - De buitenlandchef van de Europese Unie heeft zondag opgeroepen tot "onmiddellijke gevechtspauzes" in de Gazastrook om de evacuatie van ziekenhuispatiënten die dringende medische zorg nodig hebben mogelijk te maken. Josep Borrell zei dat de EU zich ernstig zorgen maakt over de humanitaire crisis in Gaza.
"Deze vijandelijkheden hebben ernstige gevolgen voor ziekenhuizen en eisen een gruwelijke tol van burgers en medisch personeel", aldus Borrell in een verklaring. "Ziekenhuizen moeten onmiddellijk worden voorzien van dringende medische benodigdheden en patiënten die dringende medische zorg nodig hebben, moeten veilig worden geëvacueerd." Hij voegde eraan toe dat die evacuaties zowel over land als over zee mogelijk moeten worden gemaakt. De EU werkt aan een maritieme hulproute vanuit Cyprus.
Borrell richtte zich in zijn verklaring ook direct tot Israël. "Wij dringen er bij Israël op aan maximale terughoudendheid te betrachten om de bescherming van burgers te waarborgen."
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft in het zuiden van Libanon een "gele lijn" ingesteld, vergelijkbaar met de denkbeeldige lijn waarmee het in Gaza zijn troepen scheidt van de door Hamas gecontroleerde gebieden. Het leger zei ook dat het een "terreurcel" had uitgeschakeld die langs deze grenslijn actief was.
43 minuten geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.
2 uur geledenKYIV(ANP/AFP/DPA) - De schutter die zaterdag in Kyiv meerdere mensen doodschoot en zelf werd gedood door de politie, was een 58-jarige man geboren in Moskou, zegt procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Hij maakte gebruik van een automatisch wapen. Over een motief is nog niks bekend.
2 uur geledenLUANDA (ANP/RTR) - Paus Leo zet zich fel af tegen de exploitatie en het uitbuiten van Afrikaanse landen om hun waardevolle grondstoffen. In het olierijke Angola, zijn derde stop op zijn Afrikaanse rondreis, stelde hij dat Afrika slachtoffer is van "despoten en tirannen" die rijkdom beloven, maar die belofte niet nakomen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Amerikaanse strijdkrachten bereiden zich voor op het enteren van schepen die onder Iraanse vlag varen of die aan het land gelinkt kunnen worden, ook in internationale wateren. Dat schrijft de Wall Street Journal op gezag van anonieme VS-officials.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten willen opheldering van Iran over het beschieten van twee vrachtschepen in de Straat van Hormuz die, naar nu blijkt, onder Indiase vlag voeren. De Iraanse ambassadeur is ter verantwoording geroepen.
5 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij een schietpartij in Kyiv zijn zeker vijf doden gevallen, meldt de Oekraïense president Zelensky. De schutter werd gedood tijdens een poging om hem te arresteren.
5 uur geleden