EU wil inreisverbod voor elke Rus die in leger zat sinds oorlog
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil een inreisverbod voor elke Rus die in het leger heeft gediend sinds het begin van de oorlog in Oekraïne. Dat staat in het voorstel voor het 21e sanctiepakket. Europa moet verboden terrein zijn voor "iedereen die heeft deelgenomen aan de invasie van Oekraïne, zo simpel is het", zei voorzitter van de Commissie Ursula von der Leyen.
Het is voor Russen nog mogelijk om naar Europa te reizen met een toeristenvisum, wat tienduizenden nog elk jaar doen. Voor Russen die op de sanctielijst staan, geldt wel een totaal inreisverbod. Onder meer Nederland wil ook af van toeristenvisums voor Russen.
Verder stelt de Commissie ook voor het eerst een importbeperking voor Russische vis voor. De import van Russische kabeljauw moet helemaal aan banden worden gelegd.
31 Russische banken sanctielijst
Er komen nog 31 extra Russische banken op de sanctielijst, net als 21 banken of cryptobedrijven uit derde landen die de Russische banken ondersteunen. Ook komen er 30 meer boten van de zogeheten schaduwvloot op de sanctielijst, waarmee het totaal aantal uitkomt op ruim 660 boten.
Verder wil Brussel ook meer exportrestricties voor producten die mogelijk in de Russische oorlogsindustrie kunnen worden gebruikt. Ze stelt exportrestricties voor op bepaalde soorten metaal en bepaalde onderdelen voor drones. Verder stelt ze ook voor om bepaalde metalen en auto-onderdelen niet meer uit Rusland te importeren. Zo hoopt Brussel de Russische economie te raken.
Voor akkoord van het sanctiepakket moeten alle 27 lidstaten instemmen.
Meer uit Buitenland
ROUEN (ANP/AFP) - Er zijn geen aanwijzingen dat bij de ontsporing van een trein in het noorden van Frankrijk vrijdag sprake was van opzet, melden de lokale autoriteiten zaterdagavond.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Bijna een week na de historische verkiezingswinst van Alternative für Deutschland (AfD) in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt namen tienduizenden mensen zaterdag deel aan demonstraties tegen radicaal-rechts extremisme. In onder meer Düsseldorf, Hamburg en Berlijn waren grote bijeenkomsten.
7 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Het Kremlin sluit een ontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky tijdens de G20-top in Miami uit. "Het is onmogelijk", zei een woordvoerder van het Kremlin tegen het Franse persbureau AFP in New Delhi, waar een top van de BRICS-landen plaatsvindt. BRICS is een samenwerkingsverband van elf landen.
8 uur geledenKAMPALA (ANP/DPA) - In Oeganda is koning Oyo Nyimba Kabamba Iguru Rukidi IV van het koninkrijk Toro begraven. Duizenden mensen kwamen op de uitvaart af om afscheid te nemen van de monarch die vorige maand op slechts 34-jarige leeftijd overleed aan kanker. Inmiddels is er een strijd om de troonopvolging losgebarsten.
9 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse regering gaat de wetgeving wijzigen die adoptie door homoseksuelen vrijwel onmogelijk maakte, heeft premier Péter Magyar zaterdag aangekondigd.
11 uur geledenNEW DELHI (ANP/DPA) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om zich meer in te zetten voor vrede in het Midden-Oosten en de Golfregio. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.
11 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnse kustwacht heeft nog eens 41 lichamen gevonden aan boord van de verbrande veerboot bij de Filipijnen. Daarmee is het dodental gestegen naar 76.
13 uur geleden