Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU wil dat Wereldhandelsorganisatie ruzie met China beslecht

EU wil dat Wereldhandelsorganisatie ruzie met China beslecht

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie neemt een volgende stap in twee handelsruzies met China. Ze vraagt de Wereldhandelsorganisatie (WTO) om de kwestie te beslechten.

De EU kaartte de conflicten over China's optreden tegen EU-land Litouwen en over de verdediging van Europese patenten begin dit jaar al bij de WTO aan. Het daaropvolgende overleg leverde niets op. Daarom vraagt zij nu in beide zaken om de instelling van een arbitragecommissie.

Mocht China dat afwijzen, dan zet de EU toch door en zal het opnieuw om zo'n panel vragen, kondigt de commissie vast aan. China kan dat dan niet nog een keer tegenhouden.

Nadelige gevolgen

China zit Litouwen dwars sinds de EU-lidstaat de betrekkingen met Taiwan aanhaalde. De regering in Beijing ziet het eiland als een afvallige provincie. Door "discriminerende en dwingende" importmaatregelen is de export van Litouwen naar China met 80 procent verminderd, zegt de Europese Commissie. Daarnaast zou China het moeilijk maken voor Europese bedrijven om hun recht te halen als Chinese rivalen er met hun vindingen vandoor gaan.

Beide zaken zijn "erg schadelijk voor het Europese bedrijfsleven", stelt de commissie. Dat China de handel met Litouwen bemoeilijkt heeft bovendien nadelige gevolgen voor de Europese gezamenlijke markt, die daardoor ontregeld zou raken.

Meer uit Buitenland

Omroep: Canada overweegt militairen naar Groenland te sturen

OTTAWA (ANP) - Canada overweegt een klein aantal militairen te laten deelnemen aan militaire oefeningen op Groenland. Dat meldt de Canadese publieke omroep CTV op basis van overheidsbronnen. Een definitieve beslissing zou nog niet zijn genomen.

39 minuten geleden
IS-strijders ontsnapt uit Syrische gevangenis in betwist gebied

SHADDADI (ANP/RTR) - Terwijl het Syrische regeringsleger zijn macht in het noorden en oosten van het land verstevigt, zijn IS-militanten uit de gevangenis ontsnapt, zo meldde het leger. Het leger heeft een avondklok ingesteld in de stad Shaddadi omdat het de stad wil uitkammen om de ontsnapten te vinden. Het is niet bekend om hoeveel ontsnapten het gaat.

57 minuten geleden
Bulgaarse president Radev stapt op

SOFIA (ANP/RTR) - De Bulgaarse president Rumen Radev heeft aangekondigd op te stappen. "Vandaag spreek ik jullie voor het laatst toe als president van Bulgarije", zei het staatshoofd in een televisietoespraak. "Morgen zal ik terugtreden uit mijn ambt", aldus Radev.

1 uur geleden
Sky News: Trump geeft toe mogelijk verkeerd te zijn geïnformeerd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een telefoongesprek met de Britse premier Keir Starmer gezegd dat hij "mogelijk verkeerd is geïnformeerd" over de redenen van Europese landen om militairen naar Groenland te sturen. Dat meldt Sky News op basis van bronnen. Trump kondigde zaterdag heffingen aan tegen de acht landen die meededen aan die verkenningsmissie, maar dat leidde tot onbegrip in de Europese hoofdsteden.

1 uur geleden
Tientallen mensen ontvoerd bij nieuwe aanval op kerken in Nigeria

KADUNA (ANP/RTR) - Bij een aanval op twee kerken in de Nigeriaanse staat Kaduna zijn zondag tientallen mensen ontvoerd. Dat meldt de politie maandag. Volgens een kerkleider gaat het om meer dan 160 mensen. Negen mensen zouden zijn ontsnapt nadat ze waren gevangengenomen.

1 uur geleden
Denemarken en Groenland dringen bij Rutte aan op NAVO-missie

BRUSSEL (ANP) - Groenland en Denemarken hebben NAVO-chef Mark Rutte nog eens gevraagd om een militaire NAVO-missie op te tuigen om het door de Verenigde Staten opgeëiste eiland te beschermen. De defensieminister van Denemarken en de buitenlandminister van Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort, deden dat op bezoek op het NAVO-hoofdkwartier. Wat Rutte antwoordde, laten ze in het midden, melden omroep TV 2 en andere Deense media.

1 uur geleden
Italiaanse modeontwerper Valentino (93) overleden

ROME (ANP) - De vooraanstaande Italiaanse modeontwerper Valentino Garavani is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse krant La Repubblica. Valentino was naamgever van het gelijknamige modemerk en stond bekend om zijn gebruik van wat bekend kwam te staan als 'Valentino rosso', de hem zo kenmerkende roodtint.

1 uur geleden