Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU wil dat Wereldhandelsorganisatie ruzie met China beslecht

EU wil dat Wereldhandelsorganisatie ruzie met China beslecht

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie neemt een volgende stap in twee handelsruzies met China. Ze vraagt de Wereldhandelsorganisatie (WTO) om de kwestie te beslechten.

De EU kaartte de conflicten over China's optreden tegen EU-land Litouwen en over de verdediging van Europese patenten begin dit jaar al bij de WTO aan. Het daaropvolgende overleg leverde niets op. Daarom vraagt zij nu in beide zaken om de instelling van een arbitragecommissie.

Mocht China dat afwijzen, dan zet de EU toch door en zal het opnieuw om zo'n panel vragen, kondigt de commissie vast aan. China kan dat dan niet nog een keer tegenhouden.

Nadelige gevolgen

China zit Litouwen dwars sinds de EU-lidstaat de betrekkingen met Taiwan aanhaalde. De regering in Beijing ziet het eiland als een afvallige provincie. Door "discriminerende en dwingende" importmaatregelen is de export van Litouwen naar China met 80 procent verminderd, zegt de Europese Commissie. Daarnaast zou China het moeilijk maken voor Europese bedrijven om hun recht te halen als Chinese rivalen er met hun vindingen vandoor gaan.

Beide zaken zijn "erg schadelijk voor het Europese bedrijfsleven", stelt de commissie. Dat China de handel met Litouwen bemoeilijkt heeft bovendien nadelige gevolgen voor de Europese gezamenlijke markt, die daardoor ontregeld zou raken.

Meer uit Buitenland

Israël meldt doden door Iraanse aanvallen nabij Tel Aviv

TEL AVIV (ANP) - In de nacht van dinsdag op woensdag zijn nabij Tel Aviv twee mensen om het leven gekomen, meldden Israëlische hulpdiensten. Tegelijkertijd meldde de Israëlische politie dat er in hetzelfde gebied delen van projectielen waren neergekomen als gevolg van Iraanse aanvallen.

16 minuten geleden
Iraanse veiligheidsraad bevestigt dood chef Ali Larijani

TEHERAN (ANP) - De leider van de Iraanse veiligheidsraad, Ali Larijani, is dood. Dat meldt Al Jazeera op basis van Iraanse staatsmedia. In een verklaring bevestigt de Iraanse veiligheidsraad dat Larijani is omgekomen bij gerichte aanvallen. Israël beweerde eerder op dinsdag al hem te hebben gedood.

3 uur geleden
Revolutionaire Garde bevestigt dood Basij-leider Soleimani

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft bevestigd dat Gholamreza Soleimani is omgekomen bij Amerikaans-Israëlische aanvallen. Soleimani gaf leiding aan de zogenoemde Basij, een paramilitaire beweging die onder meer verantwoordelijk wordt gehouden voor het gewelddadig neerslaan van de protesten in Iran in januari.

4 uur geleden
VS dragen ambassades wereldwijd op veiligheid te herzien

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Amerikaanse ambassades wereldwijd opgedragen "onmiddellijk" hun veiligheidsmaatregelen te herzien. Dit in verband met de oorlog in Iran, schrijft The Washington Post. Ambassades in het Midden-Oosten hadden deze oproep al gekregen.

4 uur geleden
Zelensky: meer dan 200 Oekraïense drone-experts in Midden-Oosten

LONDEN (ANP/AFP/RTR) - Meer dan tweehonderd Oekraïense drone-experts zijn naar het Midden-Oosten gestuurd om te helpen bij de verdediging tegen Iraanse Shahed-drones. Dat zei de Oekraïense president Zelensky in een toespraak tot het Britse parlement. De Shahed wordt ook veel door Rusland gebruikt in de oorlog in Oekraïne.

6 uur geleden
VS doodden 157 mensen bij aanvallen op vermeende drugsboten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tot nu toe meer dan 157 mensen gedood bij aanvallen op vermeende drugsboten in de Cariben en de oostelijke Stille Oceaan. Sinds september heeft de Amerikaanse krijgsmacht zeker 45 aanvallen uitgevoerd op boten, om zo naar eigen zeggen de toevoer van illegale drugs te stoppen.

6 uur geleden
Sheinbaum blij met erkenning Spaanse koning voor misstanden

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum is blij dat de Spaanse koning Felipe heeft erkend dat er veel misstanden hebben plaatsgevonden tijdens de Spaanse veroveringen op het Amerikaanse continent. Ze noemt het "een gebaar van verzoening".

7 uur geleden