Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU wil Chinese onderdelen in waterstofinstallaties beperken

EU wil Chinese onderdelen in waterstofinstallaties beperken

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft een maatregel genomen die toekomstige installaties voor de productie van groene waterstof minder afhankelijk moet maken van China. De Europese Waterstofbank, die subsidies uitdeelt voor nieuwe waterstofprojecten, eist voortaan dat ontvangers van het geld niet meer dan een kwart van de belangrijkste onderdelen voor hun nieuwe installaties uit het Aziatische land halen.

De EU richtte het financieringsmiddel op omdat het landenblok waterstof een belangrijk alternatief vindt voor fossiele brandstoffen in de industrie. Partijen kunnen meedingen naar subsidies van honderden miljoenen euro's in aanbestedingen, waarbij ze voorstellen doen om voor zo laag mogelijke prijzen waterstof te maken met hernieuwbare energie.

Met veel materieel voor de energietransitie, zoals zonnepanelen en accu's voor elektrische auto's, is China de afgelopen jaren uitgegroeid tot mondiale marktleider. De EU voelt zich steeds minder comfortabel bij de eigen afhankelijkheid van China voor de energietransitie.

Ook op het gebied van zogeheten elektrolysers, die water opsplitsen in zuurstof en waterstof, voert China de productiecapaciteit volgens de EU razendsnel op. Daarom is de beperking nodig, schrijft de Waterstofbank in zijn overzicht met criteria voor nieuwe gegadigden voor subsidies. Het instituut spreekt van een "aanzienlijk risico van een toenemende en onomkeerbare afhankelijkheid van de import van elektrolysers uit China, die de leveringszekerheid van de EU kan bedreigen".

Meer uit Financieel

Wall Street sluit gemengd, consumentenvertrouwen VS zwak

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag wisselend gesloten na de koersverliezen een dag eerder. De aandacht van beleggers op Wall Street ging onder meer uit naar zwakke cijfers over het Amerikaanse consumentenvertrouwen.

4 uur geleden
Trump: geen zorgen over bubbelvorming bij AI-investeringen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is niet bezorgd over de vorming van bubbels door de enorme investeringen in kunstmatige intelligentie. Op de financiƫle markten zijn er juist wel zorgen dat de waarderingen van techbedrijven te sterk zijn gestegen en bestaan twijfels of de grote AI-investeringen uiteindelijk rendabel zullen zijn.

4 uur geleden
Honderden vluchten VS geannuleerd om shutdown

WASHINGTON (ANP/AFP) - Honderden vluchten zijn vrijdag geannuleerd in de Verenigde Staten als gevolg van de shutdown van de Amerikaanse overheid en het krimpplan voor het vliegverkeer door luchtvaartautoriteit FAA. Vrijdag kwam 4 procent van de binnenlandse vluchten in de VS te vervallen. Dat raakte ongeveer zevenhonderd vluchten van de vier grootste maatschappijen American Airlines, Delta Air Lines, Southwest Airlines en United Airlines.

7 uur geleden
Opnieuw verlies voor AEX-index op beurs Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag opnieuw lager gesloten na de min een dag eerder. Staalconcern ArcelorMittal wist zich wel te onttrekken aan het overwegend negatieve sentiment en stond opnieuw bij de sterkste stijgers in de hoofdindex.

8 uur geleden
Consumentenvertrouwen VS naar laagste niveau in ruim 3 jaar

ANN ARBOR (ANP/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Amerikaanse consumenten in de economie is deze maand gezakt naar het laagste niveau sinds juni 2022. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van een voorlopige raming. Amerikaanse consumenten zijn vooral bezorgd over de aanhoudende shutdown van de overheid en de afzwakkende arbeidsmarkt in de Verenigde Staten.

9 uur geleden
Airbnb en Expedia bij winnaars op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Airbnb en Expedia behoorden vrijdag tot de stijgers op de beurzen in New York na kwartaalcijfers van de twee bedrijven die actief zijn in de reissector. Verhuurplatform Airbnb presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht door de aantrekkende vraag naar accommodaties en gaf een positieve verwachting af voor het huidige kwartaal. Het aandeel klom meer dan 1 procent.

10 uur geleden
Lukoil na klappen deal alsnog dicht bij verkoop buitenlandse tak

BRUSSEL (ANP) - Het Russische olieconcern Lukoil is in "vergevorderde gesprekken met andere partijen" over de overname van de internationale activiteiten na het afhaken van het Zwitserse Gunvor. Het doel is "zo snel mogelijk tot een nieuwe verkoopovereenkomst te komen", laat de Nederlandse tak van Lukoil weten in een verklaring. Donderdag ging de verkoop aan grondstoffenhandelaar Gunvor niet door na weerstand vanuit de Verenigde Staten.

11 uur geleden