Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU wijst Meta en Twitter andermaal op naleven Europese regels

EU wijst Meta en Twitter andermaal op naleven Europese regels

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie zal Amerikaanse techbedrijven andermaal duidelijk maken dat zij zich in Europa aan de Europese regels moeten houden. Didier Reynders, Europees commissaris voor Justitie, reist donderdag naar Ierland waar hij een ontmoeting heeft met leidinggevenden van Twitter en Facebook-moeder Meta. De Belg zal de bedrijven wijzen op hun verantwoordelijkheden.

De Europese activiteiten van de socialemediabedrijven zijn gevestigd in Ierland. Brussel vreest dat de recente ontslaggolf de normen voor inhoudscontrole en gegevensbescherming zal ondermijnen.

Twitter is onlangs overgenomen door de miljardair Elon Musk. Die ontsloeg al ongeveer de helft van de 7500 werknemers van het bedrijf. Daaronder ook veel werknemers die hielpen bij het bestrijden van desinformatie. Meta heeft intussen gezegd dat het van plan is meer dan 11.000 werknemers te ontslaan als gevolg van mindere reclame-inkomsten.

Volgens de EU-regels over gegevensbescherming en een nieuwe Digital Services Act (DSA) moeten bedrijven die Europese internetgebruikers bedienen, voldoen aan strenge normen over inhoud, bescherming van de privacy en transparantie van hun algoritmen. Maar in Brussel maakt men zich zorgen over Musks houding ten aanzien van het vrije woord in combinatie met de inkrimping van het personeelsbestand van Twitter. Daardoor worden mogelijk de inspanningen om zaken als propaganda, haatzaaiende taal en intimidatie via het platform te voorkomen ondermijnd.

Reynders zal zijn bezorgdheid ook kenbaar maken aan de Ierse regering. Voor Dublin is gastvrijheid jegens grote techbedrijven een belangrijk onderdeel van de economische strategie. Hij zal met name ingaan op de weigering van Ierland om samen te werken met het nieuwe Europees Openbaar Ministerie (EPPO). Het EPPO wordt erkend door 22 van de 27 EU-lidstaten

Meer uit Financieel

Storing bij DigiD is verholpen, meldt beheerder Logius

DEN HAAG (ANP) - De storing bij DigiD is verholpen, meldt een woordvoerster van beheerder Logius. Gebruikers hadden eerder op de dag moeite met inloggen via de website en app.

7 minuten geleden
Maastricht Aachen Airport drukker door Belgische staking

MAASTRICHT (ANP) - Maastricht Aachen Airport krijgt dinsdag te maken met extra vliegverkeer. De luchthaven meldt dat dit veroorzaakt wordt door een staking in Belgiƫ, waar Charleroi Airport en Brussels Airport last van hebben. Verschillende maatschappijen die normaal op Belgische luchthavens zouden landen, wijken uit naar Maastricht.

37 minuten geleden
Premier Starmer komt met wet om British Steel te nationaliseren

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer wil met een nieuwe wet staalbedrijf British Steel nationaliseren. Het lukt niet om tot een akkoord te komen met de Chinese eigenaar Jingye, die vorig jaar de laatste twee hoogovens van het bedrijf wilde sluiten. Daarop hield de regering met een nieuwe noodwet de fabrieken toch open, maar nu is een permanente oplossing nodig.

1 uur geleden
DigiD kampt met storing

DEN HAAG (ANP) - Mensen hebben maandag moeite met inloggen op DigiD. Via de website allestoringen.nl is het aantal meldingen over DigiD sinds ongeveer 11.00 uur opgelopen tot ruim 3500. Een woordvoerster van Logius, de beheerder van DigiD, bevestigt dat er een storing is.

1 uur geleden
Aantal doorrijders aan de pomp zonder te betalen stijgt opnieuw

AMERSFOORT (ANP) - Het aantal automobilisten dat wegrijdt na het tanken zonder te betalen is opnieuw toegenomen. In april gebeurde dit bijna de helft vaker dan een jaar eerder, meldt SODA, een organisatie die voor tankstations achter wanbetalers aangaat. Sinds de oorlog in het Midden-Oosten eind februari begon, zijn de prijzen aan de pomp in Nederland gestegen tot nieuwe recordhoogtes.

3 uur geleden
Bonden dreigen met landelijke acties om bezuinigingsplannen

DEN HAAG (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP geven het kabinet nog twee weken om de bezuinigingen in de sociale zekerheid van tafel te halen. "Mocht het kabinet ons niet tegemoetkomen, dan volgen vanaf 30 mei collectieve acties. Stakingen en werkonderbrekingen worden niet uitgesloten. Dit zal grote delen van Nederland raken", zeggen de voorzitters van de bonden in een gezamenlijke verklaring.

3 uur geleden
ACM: geen hogere winsten voor pomphouders door duurdere brandstof

DEN HAAG (ANP) - Het lijkt er volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) niet op dat tankstations meer winst maken door de hogere brandstofprijzen vanwege de Iranoorlog. De toezichthouder ziet geen aanwijzingen dat hun winstmarges zijn gestegen.

4 uur geleden