Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-wetgeving verlengd voor de opsporing van onlinekindermisbruik

EU-wetgeving verlengd voor de opsporing van onlinekindermisbruik

BRUSSEL (ANP) - De tijdelijke Europese wetgeving voor de opsporing van onlinekindermisbruik blijft nog twee jaar van kracht. Onderhandelaars van het Europees Parlement en de EU-lidstaten hebben daarover overeenstemming bereikt. De regels gelden in afwachting van definitieve wetgeving.

De regels geven internetproviders het recht om seksueel misbruik van kinderen of het uitlokken ervan op te sporen en te verwijderen. Providers kunnen ook naar de politie gaan. De wetgeving vormt een uitzondering op de privacyregels voor internet en staat toe dat speciale technologie wordt gebruikt voor het opsporen van persoonlijke gegevens en specifiek materiaal. Er is ook afgesproken dat internetproviders bijhouden hoe vaak ze van dit recht gebruikmaken en hoe vaak ze kindermisbruik constateren.

CDA-Europarlementariër Jeroen Lenaers maakt zich al jaren hard voor de wet: "Kindermisbruik heeft zich in de loop der jaren meer en meer verplaatst naar de onlinewereld. Daarmee vervagen de landsgrenzen. Een Europese aanpak van onlinekindermisbruik kan daarom niet ontbreken. Deze tijdelijke wetgeving is nodig, maar we moeten zo snel mogelijk tot een akkoord komen over een definitieve verordening. Met deze verlenging hebben we de tijd om dit te bereiken, maar houden we tegelijk de druk erop."

Het Europarlement en de EU-lidstaten zullen de wetgeving naar verwachting binnen enkele weken officieel bekrachtigen.

Meer uit Buitenland

Trump verhoogt druk op Cuba met nieuwe sancties

WASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.

1 uur geleden
Paus benoemt voormalige ongedocumenteerde migrant tot bisschop VS

ROME (ANP) - Paus Leo heeft Evelio Menjivar-Ayala benoemd tot bisschop in het Amerikaanse West Virginia. De 55-jarige geestelijke is volgens de krant The Washington Post een voormalige ongedocumenteerde migrant die in een kofferbak naar de VS is gesmokkeld. Hij had katholieken eerder al opgeroepen zich uit te spreken tegen de wijze waarop de Amerikaanse autoriteiten onder president Donald Trump optreden tegen migranten.

4 uur geleden
Honderden arrestaties gemeld in Turkije bij 1 mei-manifestaties

ISTANBUL (ANP/AFP) - Rond acties op de internationale Dag van de Arbeid is in Istanbul onrust ontstaan. De Turkse politie vuurde traangas af en er worden honderden arrestaties gemeld.

8 uur geleden
Iran stuurt via Pakistan nieuw vredesvoorstel naar VS

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran heeft via bemiddelaar Pakistan een nieuw vredesvoorstel gedaan aan de Verenigde Staten. Teheran kwam eerder ook al met een plan, maar daar gingen de Amerikanen nog niet mee akkoord.

8 uur geleden
Europeanen demonstreren op Dag van de Arbeid

PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Op meerdere plekken in Europa is vrijdag gedemonstreerd in het kader van de Dag van de Arbeid. Zo zijn in Frankrijk onder meer in Marseille en Lyon mensen op de been. In Nantes werden daarbij dingen naar de politie gegooid, melden de lokale autoriteiten op X.

9 uur geleden
Hoge golven vertragen vrijlating bultrug Timmy

SKAGEN (ANP) - De vrijlating van bultrug Timmy lijkt vertraging op te hebben gelopen. Het schip dat de walvis vervoert, vaart op dit moment rondjes bij het noordelijkste punt van Denemarken, waar het vaartuig de Noordzee op zou moeten varen. De kapitein zei tegen de Duitse regionale omroep NDR dat die omweg nodig is vanwege de slechte weersomstandigheden.

10 uur geleden
Global Sumud Flotilla bevestigt: bijna alle activisten vrij

KRETA (ANP/RTR) - De Global Sumud Flotilla bevestigt op sociale media dat alle door Israël opgepakte activisten zijn vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, met uitzondering van twee mannen. Die personen zijn deel van de organisatie achter de poging om over zee humanitaire hulp naar Gaza te brengen.

10 uur geleden