Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-wetgeving verlengd voor de opsporing van onlinekindermisbruik

EU-wetgeving verlengd voor de opsporing van onlinekindermisbruik

BRUSSEL (ANP) - De tijdelijke Europese wetgeving voor de opsporing van onlinekindermisbruik blijft nog twee jaar van kracht. Onderhandelaars van het Europees Parlement en de EU-lidstaten hebben daarover overeenstemming bereikt. De regels gelden in afwachting van definitieve wetgeving.

De regels geven internetproviders het recht om seksueel misbruik van kinderen of het uitlokken ervan op te sporen en te verwijderen. Providers kunnen ook naar de politie gaan. De wetgeving vormt een uitzondering op de privacyregels voor internet en staat toe dat speciale technologie wordt gebruikt voor het opsporen van persoonlijke gegevens en specifiek materiaal. Er is ook afgesproken dat internetproviders bijhouden hoe vaak ze van dit recht gebruikmaken en hoe vaak ze kindermisbruik constateren.

CDA-Europarlementariër Jeroen Lenaers maakt zich al jaren hard voor de wet: "Kindermisbruik heeft zich in de loop der jaren meer en meer verplaatst naar de onlinewereld. Daarmee vervagen de landsgrenzen. Een Europese aanpak van onlinekindermisbruik kan daarom niet ontbreken. Deze tijdelijke wetgeving is nodig, maar we moeten zo snel mogelijk tot een akkoord komen over een definitieve verordening. Met deze verlenging hebben we de tijd om dit te bereiken, maar houden we tegelijk de druk erop."

Het Europarlement en de EU-lidstaten zullen de wetgeving naar verwachting binnen enkele weken officieel bekrachtigen.

Meer uit Buitenland

Nederlands defensiebedrijf gaat raketten bouwen met Rheinmetall

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse defensiefabrikant Destinus gaat raketten bouwen met het grote Duitse bedrijf Rheinmetall. De twee gaan samenwerken bij de productie van kruisraketten en ballistische raketten, laten ze weten.

56 minuten geleden
Europese leiders vieren nederlaag Orbán: ik ben zo blij

BERLIJN/WARSCHAU (ANP/RTR/DPA/AFP) - Europese leiders reageren ook maandag verheugd op de uitslag van de parlementsverkiezingen in Hongarije. Daar versloeg de oppositie de partij van de langzittende rechts-nationalistische premier Viktor Orbán.

59 minuten geleden
Democraat Californië stopt campagne na beschuldigingen wangedrag

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De Democratische gouverneurskandidaat in Californië Eric Swalwell heeft zijn campagne opgeschort vanwege beschuldigingen van seksueel misbruik. Vrijdag berichtten Amerikaanse media over het vermeende misbruik van minstens vier vrouwen. Hij kwam daarop onder druk te staan om een stap terug te doen.

1 uur geleden
'Historische' benoeming: Australië krijgt vrouw als legerleider

CANBERRA (ANP/RTR) - In Australië gaat voor het eerst een vrouw de landmacht leiden. Generaal Susan Coyle treedt in juli aan. Haar benoeming moet volgens de minister van Defensie worden gezien als een historisch moment. "Haar prestatie betekent dat zij de eerste vrouw zal zijn die een krijgsmachtonderdeel aanvoert in de Australische geschiedenis", aldus minister Richard Marles.

1 uur geleden
Polen versterkt banden met Zuid-Korea, vooral op defensiegebied

SEOUL (ANP/RTR) - Zuid-Korea en Polen hebben besloten hun banden te versterken, met een grote rol voor defensie. De Poolse premier Donald Tusk zei op bezoek bij de Zuid-Koreaanse president Lee Jae-Myung dat Zuid-Korea nu na de Verenigde Staten de belangrijkste bondgenoot is van Polen, vooral in de defensie-industrie.

1 uur geleden
Fico wil samenwerken met Hongaarse oppositieleider na overwinning

BRATISLAVA (ANP) - De Slowaakse premier Robert Fico heeft de Hongaarse oppositie gefeliciteerd met de verkiezingsoverwinning. Hij stuurde in een verklaring aan op samenwerking met de nieuwe regering.

1 uur geleden
Oekraïne trekt reiswaarschuwing Hongarije in na nederlaag Orbán

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne trekt een reiswaarschuwing voor Hongarije in na de verkiezingsnederlaag van premier Viktor Orbán en zijn politieke partij. Dat meldde minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha via sociale media. Oekraïense burgers kregen eerder het advies niet naar het buurland te gaan.

1 uur geleden