EU-wetgeving verlengd voor de opsporing van onlinekindermisbruik
BRUSSEL (ANP) - De tijdelijke Europese wetgeving voor de opsporing van onlinekindermisbruik blijft nog twee jaar van kracht. Onderhandelaars van het Europees Parlement en de EU-lidstaten hebben daarover overeenstemming bereikt. De regels gelden in afwachting van definitieve wetgeving.
De regels geven internetproviders het recht om seksueel misbruik van kinderen of het uitlokken ervan op te sporen en te verwijderen. Providers kunnen ook naar de politie gaan. De wetgeving vormt een uitzondering op de privacyregels voor internet en staat toe dat speciale technologie wordt gebruikt voor het opsporen van persoonlijke gegevens en specifiek materiaal. Er is ook afgesproken dat internetproviders bijhouden hoe vaak ze van dit recht gebruikmaken en hoe vaak ze kindermisbruik constateren.
CDA-Europarlementariër Jeroen Lenaers maakt zich al jaren hard voor de wet: "Kindermisbruik heeft zich in de loop der jaren meer en meer verplaatst naar de onlinewereld. Daarmee vervagen de landsgrenzen. Een Europese aanpak van onlinekindermisbruik kan daarom niet ontbreken. Deze tijdelijke wetgeving is nodig, maar we moeten zo snel mogelijk tot een akkoord komen over een definitieve verordening. Met deze verlenging hebben we de tijd om dit te bereiken, maar houden we tegelijk de druk erop."
Het Europarlement en de EU-lidstaten zullen de wetgeving naar verwachting binnen enkele weken officieel bekrachtigen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Colombiaanse ambtgenoot Gustavo Petro zeiden beiden "positief" gestemd te zijn na hun ontmoeting in het Witte Huis. Trump zei met Petro te hebben "gewerkt" aan een akkoord over samenwerking bij drugsbestrijding in een "heel goed gesprek".
4 uur geledenATHENE (ANP/RTR/AFP) - Zeker vijftien migranten zijn omgekomen op de Egeïsche Zee doordat hun boot in botsing kwam met een vaartuig van de Griekse kustwacht. Dat meldt de dienst. Het incident vond plaats ten noorden van het eiland Chios.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Noord-Koreanen die worden betrapt op het kijken naar Zuid-Koreaanse tv-programma's of het luisteren naar Zuid-Koreaanse muziek kunnen worden veroordeeld tot jarenlange dwangarbeid. Als je het verspreidt, is de doodstraf mogelijk. De zwaarste straffen treffen vooral mensen die te arm zijn om ambtenaren om te kopen, stelt Amnesty International. De mensenrechtenorganisatie interviewde mensen die uit Noord-Korea zijn gevlucht.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met een pennenstreek een einde gemaakt aan de gedeeltelijke overheidssluiting in de VS. Eerder dinsdag stemde het Huis van Afgevaardigden voor het begrotingsvoorstel dat een einde moest maken aan de politieke impasse in het land.
7 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Zeker veertien migranten zijn omgekomen op de Egeïsche Zee doordat hun boot in botsing kwam met een vaartuig van de Griekse kustwacht. Dat meldt de dienst. Het incident vond plaats ten noorden van het eiland Chios.
7 uur geledenTRIPOLI (ANP/AFP/RTR) - Saif al-Islam Kaddafi, tweede zoon van de Libische oud-dictator Muammar Kaddafi, is doodgeschoten. Hij werd gezocht door het Internationaal Strafhof in Den Haag. Hij werd thuis door vier mannen geëxecuteerd, aldus zijn adviseur tegen media.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft ingestemd met een begroting die de gedeeltelijke shutdown in het land moet beëindigen. De begroting die leidde tot de impasse ligt nu voor bij president Trump.
9 uur geleden