EU-wetgeving verlengd voor de opsporing van onlinekindermisbruik
BRUSSEL (ANP) - De tijdelijke Europese wetgeving voor de opsporing van onlinekindermisbruik blijft nog twee jaar van kracht. Onderhandelaars van het Europees Parlement en de EU-lidstaten hebben daarover overeenstemming bereikt. De regels gelden in afwachting van definitieve wetgeving.
De regels geven internetproviders het recht om seksueel misbruik van kinderen of het uitlokken ervan op te sporen en te verwijderen. Providers kunnen ook naar de politie gaan. De wetgeving vormt een uitzondering op de privacyregels voor internet en staat toe dat speciale technologie wordt gebruikt voor het opsporen van persoonlijke gegevens en specifiek materiaal. Er is ook afgesproken dat internetproviders bijhouden hoe vaak ze van dit recht gebruikmaken en hoe vaak ze kindermisbruik constateren.
CDA-Europarlementariër Jeroen Lenaers maakt zich al jaren hard voor de wet: "Kindermisbruik heeft zich in de loop der jaren meer en meer verplaatst naar de onlinewereld. Daarmee vervagen de landsgrenzen. Een Europese aanpak van onlinekindermisbruik kan daarom niet ontbreken. Deze tijdelijke wetgeving is nodig, maar we moeten zo snel mogelijk tot een akkoord komen over een definitieve verordening. Met deze verlenging hebben we de tijd om dit te bereiken, maar houden we tegelijk de druk erop."
Het Europarlement en de EU-lidstaten zullen de wetgeving naar verwachting binnen enkele weken officieel bekrachtigen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering bereidt zich voor op een nieuwe reeks militaire aanvallen op Iran, melden bronnen aan CBS News. Er is nog geen definitief besluit genomen, benadrukken de bronnen. Vrijdag meldde nieuwssite Al Arabiya nog dat een conceptvoorstel voor een volledig bestand in Iran juist snel mogelijk is.
3 uur geledenSTARBASE (ANP) - Raket Starship van het ruimtevaartbedrijf SpaceX is in de nacht van vrijdag op zaterdag succesvol gelanceerd. Om 00.30 uur (Nederlandse tijd) steeg de onbemande raket op. Ruim tien minuten later was op beelden die SpaceX op X deelde te zien dat de raket in de ruimte was.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het hoofd van de Amerikaanse inlichtingendiensten, Tulsi Gabbard, stapt op. Fox News meldt dat op basis van haar ontslagbrief. Haar man kreeg onlangs de diagnose van een zeldzame vorm van botkanker. Ze stopt op 30 juni om haar man te steunen.
11 uur geledenFEZ (ANP/AFP) - Het dodental door het instorten van een pand in de Marokkaanse stad Fez is opgelopen tot vijftien. Dat meldden lokale autoriteiten. Onder de doden zijn twee kinderen. Ook zijn er nog enkele gewonden.
11 uur geledenHAVANA (ANP/RTR) - Duizenden mensen hebben zich bij de Amerikaanse ambassade in de Cubaanse hoofdstad Havana verzameld om te protesteren tegen de aanklachten tegen de voormalige president Raúl Castro. Volgens de VS was Castro betrokken bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes dertig jaar geleden. Daarbij vielen vier doden.
13 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - De Verenigde Staten hebben "geen concreet beroep" op de NAVO gedaan om te helpen de geblokkeerde Straat van Hormuz weer open te krijgen, zegt buitenlandminister Marco Rubio. Maar als de blokkade voortduurt, kunnen Europese bondgenoten niet blijven wachten tot de strijd echt voorbij is voor ze in actie komen, waarschuwt hij.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Italië en Duitsland roepen Israël gezamenlijk op om te stoppen met het uitbreiden van illegale nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. Het land moet beschuldigingen tegen Israëlische troepen, die zouden bijdragen aan het toenemende geweld op de Westoever, onderzoeken, aldus de landen in een verklaring.
14 uur geleden