EU-wetgeving verlengd voor de opsporing van onlinekindermisbruik
BRUSSEL (ANP) - De tijdelijke Europese wetgeving voor de opsporing van onlinekindermisbruik blijft nog twee jaar van kracht. Onderhandelaars van het Europees Parlement en de EU-lidstaten hebben daarover overeenstemming bereikt. De regels gelden in afwachting van definitieve wetgeving.
De regels geven internetproviders het recht om seksueel misbruik van kinderen of het uitlokken ervan op te sporen en te verwijderen. Providers kunnen ook naar de politie gaan. De wetgeving vormt een uitzondering op de privacyregels voor internet en staat toe dat speciale technologie wordt gebruikt voor het opsporen van persoonlijke gegevens en specifiek materiaal. Er is ook afgesproken dat internetproviders bijhouden hoe vaak ze van dit recht gebruikmaken en hoe vaak ze kindermisbruik constateren.
CDA-Europarlementariër Jeroen Lenaers maakt zich al jaren hard voor de wet: "Kindermisbruik heeft zich in de loop der jaren meer en meer verplaatst naar de onlinewereld. Daarmee vervagen de landsgrenzen. Een Europese aanpak van onlinekindermisbruik kan daarom niet ontbreken. Deze tijdelijke wetgeving is nodig, maar we moeten zo snel mogelijk tot een akkoord komen over een definitieve verordening. Met deze verlenging hebben we de tijd om dit te bereiken, maar houden we tegelijk de druk erop."
Het Europarlement en de EU-lidstaten zullen de wetgeving naar verwachting binnen enkele weken officieel bekrachtigen.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Volgens EU-buitenlandchef Kaja Kallas hebben de betrekkingen met de VS deze week een behoorlijke klap gekregen vanwege de situatie rondom Groenland. "En die onderlinge meningsverschillen komen vooral Rusland en China ten goede", zei ze voorafgaand aan overleg met de EU-leiders.
15 minuten geledenDAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is onderweg van het World Economic Forum (WEF) naar Washington, meldt hij op zijn eigen platform Truth Social. Trump schrijft dat hij een "ongelooflijke tijd" heeft gehad in Davos, waar hij een toespraak gaf en met NAVO-chef Mark Rutte afspraken maakte over Groenland.
16 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne moet weer de belangrijkste prioriteit worden, zei de Poolse premier Donald Tusk. "Dit is een cruciale kwestie voor de veiligheid van Europa", zei Tusk bij aankomst in Brussel voor de ingelaste EU-top met regeringsleiders. "Het mag niet zo zijn dat Oekraïne, door zowel noodzakelijke als onnodige afleidingen en emoties, naar de achtergrond is verdwenen."
17 minuten geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Ruim 134.000 mensen zijn ontheemd in het noordoosten van Syrië na gevechten en een bestand tussen het regeringsleger en Koerdische strijders. In drie dagen is het aantal ontheemden in de provincie Hasakeh gestegen tot zeker 134.803 personen, vergeleken met 5725 geregistreerde gevallen zondag, meldt de Internationale Organisatie voor Migratie van de Verenigde Naties.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron zegt "uiterst waakzaam" te blijven, ook nu de ergste crisis over Groenland voorbij lijkt te zijn. Dat zei hij voorafgaand aan overleg met de EU-leiders in Brussel. "We staan klaar om de middelen die tot onze beschikking staan te gebruiken, mochten we opnieuw het doelwit van bedreigingen worden", zei hij.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is "zeer dankbaar" dat de Amerikaanse president Donald Trump zijn "oorspronkelijke plan om Groenland te annexeren heeft laten varen". Dat zei hij voorafgaand aan een ingelaste EU-top over de Groenland-kwestie. "En ik ben ook dankbaar dat hij heeft afgezien van het opleggen van extra tarieven op 1 februari", zei hij.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn officieel geen lid meer van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). President Donald Trump trok zijn land een jaar geleden op de eerste dag van zijn presidentschap al terug uit die VN-organisatie, maar moest nog een jaar wachten tot de stap formeel werd gezet.
1 uur geleden