Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU werkt aan 'aanzienlijke' extra militaire hulp voor Moldavië

EU werkt aan 'aanzienlijke' extra militaire hulp voor Moldavië

CHISINAU (ANP) - Moldavië mag nog dit jaar rekenen op "aanzienlijke" extra militaire hulp van de Europese Unie. De EU wil het buurland van Oekraïne daarnaast assisteren in de strijd tegen desinformatie en cyberaanvallen, zegt voorzitter Charles Michel van de raad van regeringsleiders van de EU.

De unie "is van plan" het Moldavische leger "aanvullende militaire uitrusting" te leveren, zei Michel op bezoek in Moldavië. Het land is geen lid van de EU of de NAVO en vreest sinds de Russische inval in Oekraïne zelf het volgende slachtoffer te worden. De afgelopen weken was er een reeks explosies die volgens het Westen mogelijk bedoeld was om de weg te plaveien voor zo'n aanval van Rusland.

De EU trok eerder 7 miljoen euro uit voor medische en technische ondersteuning van het Moldavische leger. De unie helpt Moldavië ook met de opvang van de tienduizenden Oekraïense vluchtelingen. Verder zal Brussel het land, dat graag wil toetreden tot de EU, blijven assisteren bij de benodigde hervormingen om "jullie land dichter bij de EU te brengen", zei Michel.

Meer uit Buitenland

Onderzoek: meerderheid Duitsers wil 'Nederlands' vuurwerkverbod

BERLIJN (ANP/DPA) - Een meerderheid van de Duitsers (59 procent) wil in eigen land een vuurwerkverbod zoals in Nederland. Opiniepeiler Forsa onderzocht in opdracht van tijdschrift Stern hoe er in Duitsland gedacht wordt over een vuurwerkverbod. Vrouwen (67 procent) zijn vaker voor een vuurwerkverbod dan mannen (51 procent), komt naar voren uit de enquête die door duizend mensen is ingevuld.

17 minuten geleden
Trump: VS zullen meer wapens naar Oekraïne sturen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan meer wapens aan Oekraïne leveren, zei president Donald Trump maandagavond in het Witte Huis. "We zullen meer wapens moeten sturen, voornamelijk defensieve wapens", zei Trump tegen journalisten. Volgens hem wordt Oekraïne momenteel "heel hard getroffen".

18 minuten geleden
Meer dan 100 doden door overstromingen in Texas

AUSTIN (ANP) - Het dodental door de overstromingen in Texas is gestegen tot 104, maakten de autoriteiten maandagavond bekend, aldus The New York Times. In Kerr County, waar vrijdag de hevigste overstromingen waren, kwamen 84 mensen om, onder wie 28 kinderen. Er zijn nog 11 vermisten na de ramp in Camp Mystic, een christelijk zomerkamp voor meisjes.

3 uur geleden
Netanyahu nomineert Trump voor Nobelprijs voor Vrede

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de Amerikaanse president Donald Trump voorgedragen voor de Nobelprijs voor de Vrede. Tijdens een diner overhandigde Netanyahu Trump een brief met de nominatie, zo is te zien op beelden die onder meer door Fox News zijn verspreid.

4 uur geleden
Dodental in Texas door overstromingen loopt op tot boven 90

AUSTIN (ANP/DPA) - Het aantal doden door zware overstromingen in de Amerikaanse staat Texas is opgelopen tot 91, meldt het Witte Huis. In Kerr County, waar vrijdag de hevigste overstromingen waren, kwamen 75 mensen om, onder wie tientallen kinderen.

8 uur geleden
Iran past dodental door aanvallen Israël aan naar 1060

TEHERAN (ANP/AFP) - De oorlog tussen Israël en Iran heeft 1060 mensenlevens geëist in Iran, meldt de Iraanse staatstelevisie. In een eerdere telling was nog sprake van minstens 935 doden.

8 uur geleden
Von der Leyen hekelt radicaal-rechts in vertrouwensdebat

STRAATSBURG (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft maandag fel uitgehaald naar de radicaal-rechtse partijen in het Europees Parlement. Dat deed zij in een debat over de motie van wantrouwen die tegen haar is ingediend door enkele tientallen Europarlementariërs van deze partijen. Ze beschuldigde hen van polarisatie en ondermijning van de democratie.

11 uur geleden