Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-werkgroep moet Russische bemoeienis met verkiezingen tegengaan

EU-werkgroep moet Russische bemoeienis met verkiezingen tegengaan

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie zet een tijdelijke werkgroep op die buitenlandse beïnvloeding van de Europese verkiezingen in juni moet helpen tegengaan. Onthullingen over Europese politici die tegen betaling Russische propaganda verspreiden hebben aangetoond dat extra maatregelen nodig zijn, zegt de Belgische premier Alexander De Croo.

De werkgroep moet helpen de komende zeven campagneweken nepnieuws, propaganda en andere desinformatie in kaart te brengen. "We willen op zeer frequente basis een balans opmaken van wat we zien op het gebied van desinformatiecampagnes", kondigt De Croo aan. De EU wil dan "die informatie gaan koppelen aan elkaar, gaan delen met de EU-lidstaten en samenwerken met de nationale juridische autoriteiten om daarin op te treden". De EU gebruikt daarvoor een afstemmingsmechanisme dat voor crises is bedoeld en bijvoorbeeld tijdens de coronapandemie is ingezet.

De Croo en zijn Tsjechische collega zouden graag zien dat het Europees Openbaar Ministerie de taak en bevoegdheid krijgt om op te treden tegen buitenlandse inmenging. Maar dat lukt in ieder geval niet meer voor de Europese verkiezingen, die in Nederland op 6 juni plaatsvinden.

De EU-leiders bleken op de EU-top in Brussel het er in elk geval over eens dat maatregelen nodig zijn om buitenlandse beïnvloeding te beletten, zegt demissionair premier Mark Rutte. "Ja, iedereen is zeer bezorgd."

Meer uit Buitenland

Directeur orkest Kennedy Center vertrekt om onrust rond centrum

NEW YORK (WASHINGTON) - De directeur van het National Symphony Orchestra, het orkest dat voornamelijk optreedt in het John F. Kennedy Center in Washington, heeft haar ontslag ingediend. Dat meldt The New York Times.

1 uur geleden
Moedwillige inslag op ruimterots had groter effect dan gedacht

WASHINGTON (ANP) - Een experiment waarbij doelbewust een sonde crashte op een ruimterots heeft een groter effect gehad dan tot nu toe bekend was. Niet alleen de rots zelf werd uit zijn baan geslagen, maar de koers van een rots waar hij omheen draait blijkt nu ook te zijn veranderd.

2 uur geleden
VS waarschuwen Amerikanen in Irak voor mogelijke aanvallen

BAGDAD (ANP/AFP/DPA) - De Amerikaanse ambassade in Irak waarschuwt dat door Iran gesteunde milities mogelijk hotels in de noordelijke regio Koerdistan kunnen aanvallen. De VS dringen er bij hun burgers op aan het land zo snel mogelijk te verlaten.

3 uur geleden
Witte Huis: we hebben nog vier tot zes weken nodig in Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis zegt nog "vier tot zes weken nodig te hebben" om de Verenigde Staten hun doelen in Iran te laten bereiken. Daarvoor is ook genoeg munitie voorhanden, verzekerde Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt vrijdag op een persconferentie.

5 uur geleden
Iran waarschuwt Europa voor vergeldingsacties bij steun oorlog

PARIJS (ANP) - Iran heeft Europese landen gewaarschuwd dat ze "legitieme doelen" worden als ze zich mengen in de oorlog tegen Iran. Dat zei de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de Franse zender France 24. Teheran zou Europese landen al hebben gewaarschuwd dat zij ook doelwit kunnen worden van Iraanse vergeldingsacties als ze zich aansluiten bij de VS en Israël.

5 uur geleden
Constitutionele crisis dreigt in Kosovo

PRISTINA (ANP/DPA) - Kosovo dreigt in een constitutionele crisis te verzanden nu de zittende president Vjosa Osmani het parlement wil ontbinden en om nieuwe verkiezingen vraagt - de derde in krap een jaar.

6 uur geleden
Hulporganisatie: al meer dan 300.000 mensen ontheemd in Libanon

BEIROET (ANP) - In Libanon zijn in minder dan vier dagen tijd zeker 300.000 mensen ontheemd geraakt door de Israëlische bombardementen en evacuatieoproepen, schat de Norwegian Refugee Council (NRC). Israël riep deze week op het zuiden van Libanon en de zuidelijke buitenwijken van hoofdstad Beiroet te verlaten. De hulporganisatie waarschuwt voor een humanitaire ramp als Israël deze bevelen niet intrekt.

7 uur geleden