Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-werkgroep moet Russische bemoeienis met verkiezingen tegengaan

EU-werkgroep moet Russische bemoeienis met verkiezingen tegengaan

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie zet een tijdelijke werkgroep op die buitenlandse beïnvloeding van de Europese verkiezingen in juni moet helpen tegengaan. Onthullingen over Europese politici die tegen betaling Russische propaganda verspreiden hebben aangetoond dat extra maatregelen nodig zijn, zegt de Belgische premier Alexander De Croo.

De werkgroep moet helpen de komende zeven campagneweken nepnieuws, propaganda en andere desinformatie in kaart te brengen. "We willen op zeer frequente basis een balans opmaken van wat we zien op het gebied van desinformatiecampagnes", kondigt De Croo aan. De EU wil dan "die informatie gaan koppelen aan elkaar, gaan delen met de EU-lidstaten en samenwerken met de nationale juridische autoriteiten om daarin op te treden". De EU gebruikt daarvoor een afstemmingsmechanisme dat voor crises is bedoeld en bijvoorbeeld tijdens de coronapandemie is ingezet.

De Croo en zijn Tsjechische collega zouden graag zien dat het Europees Openbaar Ministerie de taak en bevoegdheid krijgt om op te treden tegen buitenlandse inmenging. Maar dat lukt in ieder geval niet meer voor de Europese verkiezingen, die in Nederland op 6 juni plaatsvinden.

De EU-leiders bleken op de EU-top in Brussel het er in elk geval over eens dat maatregelen nodig zijn om buitenlandse beïnvloeding te beletten, zegt demissionair premier Mark Rutte. "Ja, iedereen is zeer bezorgd."

Meer uit Buitenland

Politie: schutters Bondi hadden IS-vlaggen en explosieven in auto

SYDNEY (ANP/RTR) - De Australische politie heeft in de auto van de vermeende aanslagplegers op Bondi Beach afgelopen zondag zelfgemaakte IS-vlaggen en explosieven gevonden. In een persconferentie dinsdagmiddag bevestigde de politie ook het bericht dat eerder rondging in Australische media dat de vermeende schutters vorige maand de Filipijnen hebben bezocht. Wat de twee daar deden, is onderdeel van het politieonderzoek.

54 minuten geleden
Politie: schutters Bondi hadden IS-vlaggen en explosieven in auto

SYDNEY (ANP) - De Australische politie heeft in de auto van de vermeende aanslagplegers op Bondi Beach afgelopen zondag "huisgemaakte" IS-vlaggen en explosieven gevonden. In een persconferentie dinsdagmiddag bevestigde de politie ook het bericht dat eerder rondging in Australische media dat de vermeende schutters vorige maand de Filipijnen hebben bezocht. Wat de twee daar deden, is onderdeel van het politieonderzoek.

2 uur geleden
FBI looft tot 50.000 dollar uit in zoektocht naar schutter Brown

PROVIDENCE (ANP) - De FBI looft een beloning van maximaal 50.000 dollar uit voor informatie die leidt tot de identificatie, arrestatie en veroordeling van de schutter die afgelopen weekend zeker twee mensen doodschoot op Brown University. Dat schrijft FBI-baas Kash Patel op X. Er zijn ook nieuwe beelden van de mogelijke verdachte vrijgegeven.

2 uur geleden
Trump klaagt BBC aan om montage en eist 5 miljard dollar

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de BBC aangeklaagd voor smaad wegens een montage van zijn toespraak uit 2021 voorafgaand aan de bestorming van het Capitool. Die zou de misleidende indruk wekken dat Trump zijn aanhangers direct had opgedragen het Capitool te bestormen.

4 uur geleden
Bedrijf Jared Kushner laat omstreden hotelplan Belgrado vallen

MIAMI (ANP) - Het investeringsbedrijf van Jared Kushner, schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump, heeft de plannen voor een hotelcomplex in de Servische hoofdstad Belgrado laten vallen. Op de plek van een voormalig overheidsgebouw dat in 1999 door de NAVO werd gebombardeerd zou een luxehotel met het merk Trump komen.

4 uur geleden
Bronnen: schutters Bondi reisden vorige maand naar de Filipijnen

SYDNEY (ANP) - De vermeende schutters die in de Australische stad Sydney afgelopen weekend een aanslag pleegden, reisden vorige maand nog naar de Filipijnen. Dat melden politiebronnen aan de Australische krant The Sydney Morning Herald. Politieonderzoek moet uitwijzen wat de twee aanslagplegers, een vader (50) en zoon (24), daar deden, aldus de krant.

5 uur geleden
Zelensky na overleg in Berlijn: nog geen ideaal vredesplan

BERLIJN (ANP) - Er ligt nog geen "ideaal vredesplan" op tafel, zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky na overleg met de belangrijkste Europese leiders en Amerikaanse onderhandelaars in Berlijn. Zelensky noemt de huidige ontwerptekst van het vredesplan een "werkversie", meldt persbureau Reuters.

5 uur geleden